Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresésnél mennyire...

Álláskeresésnél mennyire döntő szempont a HO megléte? Enélkül megyünk egyáltalán bárhova is dolgozni?

Figyelt kérdés
2022. jún. 10. 10:58
 1/9 A kérdező kommentje:
voltam egy helyen interjún rákérdeztem a HO-ra és majdnem leszedték a fejemet hogy mit képzelek én HO, hát ez itt kérem egy KOMOLY hely itt nincs "baromkodás"
2022. jún. 10. 11:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Mostmár elég erős szempont, ha más nem, hát heti 1-2 napban, ha nem is teljesen flexibilisen.

Amelyik cég ezt nem látja be, hátrányba kerül a piacon. "nincs baromkodás" nettó maradi felfogás. Az elmúlt két év nagy céges tanulsága, hogy a legtöbb dolog szinte teljesen zavartalanul működik iroda nélkül is.

2022. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Amelyik cég ezt nem látja be, hátrányba kerül a piacon. ""


Hát pillanatnyilag az kerül hátrányba aki állást keres, mert nekem is az arcomba tolták hogy HO nincs, kell az állás vagy nem?

2022. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha ezt itt a gyk-n kérdezed, akkor általános, mert itt a többség (saját bevallása szerint) IT területen dolgozik multinál, ott meg tényleg elég általános már a HO.

De ha összességében véve nézzük az országot, szerintem korántsem ez az átlag. A többség mostanra ugyanúgy bejár az irodába, maximum néha 1-2 nap HO-t megengednek, ha tudod indokolni.

2022. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Baromkodás...Idióták. Mert az nem baromkodás, hogy azért kell bejárni mindennap, hogy kávézgassunk, cigizgessünk, flörtölgessünk. Az ilyen megérdemli, hogy csődbe menjen.
2022. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"hogy azért kell bejárni mindennap, hogy kávézgassunk, cigizgessünk, flörtölgessünk."


Az én helyemre nem azért kell bejárni erre nincs idő.

2022. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, én nem igénylem a rendszeres, heti min 1 nap home office-t. Viszont ahhoz ragaszkodom, hogy kivételes esetekben legyen rá lehetőség, ne kelljen arra szabadnapot pazarolnom, hogy kijön a kéményseprő, jön a szerelő, csomagot hoznak stb.
2022. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az IT területen tényleg általános és szerintem is megoldható a HO, de lássuk be, ezen kívül az országban millió olyan vállalkozás van, ahol egyszerűen fizikai képtelenség folyamatos HO-t biztosítani. Kivitelező cégnél dolgozom, nálunk a munkák kb. 80%-át nem lehet otthonról elvégezni, tehát ha valaki azzal jönne, hogy HO-ban akar dolgozni folyamatosan, mi sem vennénk fel.

Olyan cégeknél és olyan munkaköröknél oldható ez meg, ahol minden munkamozzanat elektronikusan történik, de még ezekhez is kell általában egy minimális fizikailag jelen lévő kiszolgáló személyzet.

2022. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számomra döntő szempont, mert sajnos szorongok.

Sokkal jobb számomra itthon.


Ha választhanék egy munkahely közül, ahol kikapok nettó 500 ezret, de mindennap be kell járni, illetve egy olyan közül, ahol nettó 200-at keresek, de lehetek HO-ban, akkor az utóbbit választanám

2022. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!