Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi szabadságom lesz?

Mennyi szabadságom lesz?

Figyelt kérdés

Ha az előző munkahelyemen volt 8 nap szabadságom.

Az új munkahelyen kövi hónaptól hány szabadságom lesz?

Át vihetem?

Vagy időarányosan lesz az év végéig a koromtól függően?

25 éves vagyok



2022. jún. 14. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Hány órában dolgozol ?


8 órával számolva 21 napod van egy évre 25 évesen . Ezt év közbeni váltáskor kiszámolják, arányosan kapod majd meg, tehát a járandóság felet kb. Az előző munkahelyed ezt kiszámolja, ha kell, kifizeti. De a következő fel evre a felet kapod meg . Én legalábbis így tudom .

2022. jún. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
8 órában vagyok és leszek
2022. jún. 14. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:
21 nap jár így. Kérdés mikor váltasz. A munkáltató akkor aranyosan kiszámolja, és kifizeti a fel nem használt szabit, majd a következő munkahelyen aranyosan kapod meg a maradék évre jutó szabit. De nem értem ezt a 8 napot.
2022. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy 8 nap szabid volt? Annyit vettél ki vagy annyi maradt?


Ha annyi maradt, akkor 8 napod lesz amit itt kivehetsz.


Amúgy meg kb úgy néz ki a 21 nap szabi egy évre, hogy júniusig (júniust is számolva) kb 10-11 napot ki kell venned és júliustól az év végéig is ugyanannyi kell, hogy maradjon.


Sok munkahelyen próbálják időarányosan elosztani, hogy ne úgy nézzen ki, hogy egyszer hárman eltűntök egy hónapra és a többiek olyan hosszú ideig kevesebb fővel dolgoznak és egy nap szabit se tudnak kivenni.


Az egyik helyemen év elején volt egy táblázat és abban fel volt tüntetve, hogy az adott hónapra hány szabinál kell, hogy tarts, pl március végén már 5 szabinál kellett, hogy járj és ez alapján kellett év elején beírkálnod, hogy mikor fogsz szabizni az évben és ezt leadnod a főnöknek. Nyilván nem kellett minden hónapban szabira menned, de trineszterenként volt arra példa, hogy kényszerszabira küldtek, hogy ne halmozódjon fel a szabid, főleg, mert a szabid 75%-val a munkáltató rendelkezik.


Ugyanezen a helyen, ha felmondtál, kiszámolták, hogy időarányosan mennyi szabid maradt és ezt berakták a felmondási időbe, pl dolgoztál x hetet és az utolsó munkahéten szabadságon töltötted a felmondási időt.

2022. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

8 nap maradt a mostani helyen és e hónapban mondtam fel.

júliusban kezdek az új helyen.

2022. jún. 14. 23:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor 8 napod lesz júliustól december 31-ig.
2022. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os

Na most szomorú lettem :')

2022. jún. 14. 23:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a 8 nap is bőven jó, sőt!


Július utolsó napjára 21 nap szabiból 12-13 kell, hogy elhasználódjon, akkor marad 8 nap szabid, tehát időarányban kb jól is állsz, ha nem veszel ki júliusban szabit (gondolom nem azzal kezdesz az új helyen, hogy szabira mész), akkor július 31-én pontosan időarányos lesz a szabid.


Tehát


Március utolsó napjáig 5 nap szabit kell, hogy kivegyél.


Június utolsó napjáig +5 nap szabit kell, hogy kivegyél (ekkor tartasz 10-nél)


Szeptember utolsó napjáig +5 nap szabit kell, hogy kivegyél (ekkor tartasz 15-nél)


*Te úgy 13 napot vehettél ki, ami azt jelenti, hogy július 31-től szeptember végéig 2 nap szabit ki kell venned.*


December 31-ig +6 nap szabi (ekkor tartasz 21 napnál)


Ha szeptemberig kivetted azt a 2 napot, akkor október elejétől december 31-ig bármikor kiveheted a hat napot. Az ünnepeket jó előre tisztázni, a december általában emiatt is kényes téma, ott meg is van sok helyen szabva, hogy hogyan szabizhatsz, főleg ami a 24-e és 31-e közti időszakot illeti, akkor megy mindenki külföldre, vagy belföldön más településre.


***


De mivel nem minden munkahelyen ilyen vaskalapos a vezetőség és engedik, hogy 2 napot időarányon túl vegyél ki, simán mondhatod pl, hogy nem szabizol nyáron, mert ez egy új hely, megvárod a próbaidő végét, novemberben elmész 5 nap szabira, a maradék 3 napot meg elosztod decemberben és mondjuk 3 géten keresztül minden héten egyszer nem dolgozol vagy a karácsony és a szilveszter közti héten kiveszel 3 napot.


Sőt mondhatod azt is, hogy novemberben 3 nap szabit veszel ki és decemberben ötöt, tehát, ha nem mennek sokan el a karácsonyi időszakban, akkor még el is tudsz utazni az ünnepekre.

2022. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oh én nekem max ügyintézéshez kell, ha valamit sos kéne intéznem munkaidőben.

Két éve nem strandolhatok medencézhetek orvosi utasítás alapján.

Meg nyaralni se megyünk nem is tervezünk nyaralni.

2022. jún. 15. 00:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha 1997-ben születtél, tehát 25 éves vagy / leszel idén, akkor 21 nap jár egész évre. Ha július 1-jén kezdesz, akkor időarányosan 21/12×6 (július- december), tehát 10.5 nap szabi jár. Kerekítenek, tehát 11 nap. (Ebben nincs pótszabi, pl. 16 év alatti gyerek után) A megmaradt 8 napot nem vihetted át, vagy kiveszed június 30ig, vagy kifizetik
2022. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!