Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos az önéletraj...

Szerintetek jogos az önéletrajzokban a 'lyukak' körüli felhajtás? Ez tényleg akkora negatívum egy munkáltatóknál, vagy ez csak egy társadalmi berögzültség?

Figyelt kérdés
Sűrűn lűtni itt kérdéseket arról, hogy mit hazudjanak vagy mondjanak arra, hogy mondjuk egy évig nem dolgozott és nem tanult sehol. Ha valaki azt mondaná nekem, hogy az elmúlt évben a lelki békéjét vagy az élete értelmét kereste, vagy éppen a (mentális vagy testi) egészségét próbálta megőrizni, akkor azt pozitív dolognak tartanám inkább. Ez társadalmilag miért nem elfogadott dolog? Miért elvárás, hogy mindig csináljunk valamit, ami hozzátesz az önéletrajzhoz? Szerintetek változtatni kellene ezen a hozáálláson?
2022. jún. 17. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos megismerni azt, hogy valakinek hogyan és miért úgy alakult a karrierje.


Nekem rá szoktak kérdezni a lyukakra és nem jöttem ki belőle negatívan, mert jó okom volt rá. Elfogadják ám, ha valóban azt közvetíted feléjük, hogy jobb felmondani biztosíték nélkül, mint rosszul végezni a munkád csak azért, hogy legyen...

2022. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem azt mondom, hogy ne beszéljünk a lyukakról. Ellenkezőleg, szerintem jobb lenne őszintének lenni róluk, ahelyett, hogy kamu munkákat és kifogásokat keresnénk.
2022. jún. 17. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem a lyuk a baj, hanem ha nem tudod rendesen megindokolni. Nyilván ha 40 éves vagy, és 10 éve volt egy év az életedben, amikor nem csináltál semmit, az nem érdekli a munkáltatót. De ha mondjuk 30 éves vagy, a mostani munkahelyeden 2 hónapja dolgozol, és előtte van egy másfél éves lyuk az önéletrajzodban, azt valahogy be kell tömni. Ha már a motivációs leveledben leírod, hogy "nemrég tértem vissza egy világkörüli útról, azóta a Jóska bácsi BT-nél dolgozom mint padlósepergető, de ez a tevékenység bőven alatta van a kapacitásomnak", akkor az már bőven rendben van.

De ha csak annyit látnak, hogy van ott egy lyuk, azután meg 2 hónapja dolgozol, az elég nagy vörös zászló egy munkáltatónak.

2022. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Az érdekli őket, hogy előreláthatólag hogyan fogsz dolgozni.
2022. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Szar magyar bérért mit várnak? :D
2022. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak azok a fajta / hosszú / sűrű lyukak, amiket igencsak érdemes megindokolni, mert másként elég rossz benyomást kelt az illető. Amúgy sok hülye interjúztató és HR-es van, de nekem pl. nem lenne bajom vkivel, aki egy évig nem dolgozik, mert a kvalitásaihoz passzoló munkát keres, nyelvet tanul, pihen / pszichéjével foglalkozik.
2022. jún. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra sem árt gondolni, hogy manapság nem úgy megy, hogyha megszűnik a mukahelyem, azonnal leakasztom a másikat.
2022. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"az élete értelmét kereste"


Egy éven keresztül? Aha. Valami rémlik, hogy Freud az élet értelmének keresését is neurózisnak tartotta. Ezzel nem akarlak elkeseríteni, csak az önismeretet párhuzamosan is tudod végezni, munka mellett egy terapeuta segítségével, ráadásul úgy lehet, hogy jutsz is valamire. Egyedül meg vagy-vagy.


"Miért elvárás, hogy mindig csináljunk valamit, ami hozzátesz az önéletrajzhoz?"


Mert a kib*szott darwinista munkaerőpiacon csak az kap a rétesből, aki hajlandó tenni is érte valamit. Neves cégnél, jó fizető pozícióra, főleg, ha túljelentkezés van, megteheti a HR-es, hogy válogat. Neki az a célja, hogy olyan munkaerőt vegyen fel, akiben meg lehet bízni és sokszorosan megtérül a cégnek az illető foglalkoztatása. Tehát a HR-es nem ellenség, ő csak a munkáját próbálja végezni, mert ezért fizetik. Őket is simán lapátra teszik, ha nem jól csinálják a dolgokat.


"Szerintetek változtatni kellene ezen a hozáálláson?"


A tiéden mindenképp. Aki akar dolgozni, az találni fog magának munkahelyet.

2022. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!