Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet határozott idejű...

Hogyan lehet határozott idejű munkaszerződést felmondani?

Figyelt kérdés

máj. 16. 17:39
 1/9 A kérdező kommentje:

Alig pár hónap van már csak, hogy leteljen a határozott idejű munkaszerződésem,

de úgy érzem nem tudom kibírni addig.

A kolléganővel nincs meg az összhang. Nem kommunikál, ráadásul mindent ő akar csinálni, azt hiszi mindent jobban tud. Néha fejeket vág, beképzelt és okoskodó, mindenbe beleokoskodik, beleavatkozik.

Ketten vagyunk kolléganők, és egyszerűen nem megy az együttműködés.

Már szinte minden nap gyomorgörccsel járok be dolgozni, mert nehezen viselem ezt a helyzetet.

máj. 16. 17:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Tessék:


"5.2.4.6. A határozott idejű munkaviszony felmondása a munkavállaló által


A korábbi Mt. szabályaitól eltérően az Mt. 67. § (2) bekezdése a határozott idejű munkaviszony esetében is lehetővé teszi a munkavállalói felmondást. A határozatlan idejű munkaviszony felmondásával ellentétben a felmondást a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna. A felmondás okának valóságát és okszerűségét az Mt. 64. § (2) bekezdése alapján a munkavállaló köteles bizonyítani (MK 95.)."

[link]

máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát bocs, hogy így mondom, de az, hogy nem szimpi a kolléganő meg szerinted fejeket vág, ide édeskevés lesz. Bizonyítanod kell, hogy szándékosan kárt okoz neked, ellehetetleníti a munkavégzésed, neadjisten fizikailag bántalmaz stb stb. Ez nem hiszem, hogy fog sikerülni az általad leírtak alapján. Persze megpróbálhatod, de szinte nulla az esély, ellenben visszajuthat a kollegina fülébe, aki netán még szemetebb lesz. A helyedben inkább kihúznám ezt a pár hónapot.
máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Esetleg hallgasd meg ezt munka előtt.Vagy akár közben a kajaszünetben:

https://www.youtube.com/watch?v=KgvLfVvs7m0

máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!:)

Már arra is gondoltam költözésre, hogy költözésre hivatkozva mondok fel.

Nehezen viselem el az ott töltött időt.

máj. 16. 19:32
 6/9 Katona Dius ***** válasza:
Felmondhatsz határozott idejűt, de a felmondási időt ezesetben (ha köcsök a munkáltató) kitolhatja a szerződés megszűnésének időpontjáig.
máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A főnököddel ülj le beszélni négyszemközt, és mondd el őszintén a problémádat. Ha megértő, közös megegyezéssel is megszüntethetitek a munkaviszonyt, úgy járnál a legjobban.
máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sosem voltam még ilyen helyzetben, ezért írtam ki a kérdést, és kértem tanácsot.

4 hónap van még hátra, de nagyon soknak tűnik, és nehéz lesz kibírni.

máj. 16. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már arra is gondoltam költözésre, hogy költözésre hivatkozva mondok fel."


Ja...

Olvastad?

"A felmondás okának valóságát és okszerűségét az Mt. 64. § (2) bekezdése alapján a munkavállaló köteles bizonyítani (MK 95.)."

Bepróbálkozhatsz. Aztán vagy szerencséd lesz, vagy nem. Ha nem, akkor sok problémát akaszthatsz a nyakadba.

máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!