Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan és miért rúgtak ki a...

Hogyan és miért rúgtak ki a munkahelyedről?

Figyelt kérdés

Várnám az ezzel kapcsolatos érdekesebbnél érdekesebb sztorikat, történeteket.


Velem egyszer az történt, hogy a legelső munkahelyem egy általános iskola volt, ahol szaktanárként kezdtem el dolgozni. A tanév folyamán egy kedves és nemkülönben csinos tanárnő megkörnyékezett, hogy volna-e kedvem neki segíteni valamiben: ugyanis most jár levelező egyetemre, és van egy tantárgya, amit nem nagyon ért, ebben kérne tőlem segítséget. Nagyon készséges voltam, hiszen még csak 2 évvel korábban vizsgáztam az egyetemen az adott tárgyból, jó érdemjegyet kaptam, emléksztem szinte mindenre, természetes, miért ne segítenék ingyen és bérmentve egy kedves kollégának, ha segítséget ér. Délután egy üres tanteremben, három alkalom során, mindkét alkalommal mintegy 2 órát rászánva átvettük a félév anyagának azon részeit, amik nem voltak világosak. Sikeresen le is vizsgázott és megszerezte ugyanannak a tantárgynak a tanítására feljogosító diplomát is, a másik, már meglévő mellé, mint amit én akkor ott tanítottam. Következő tanévben viszont már nem tartottak igényt a munkámra, az óráimat pedig - mint az később kiderült - a kedves tanárnő kapta meg.



2022. jún. 19. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem vállaltam a kötelező túlórákat.

Amikor már előre le van szervezve hova megyek és mit csinálok nem fogok helyette dolgozni.

2022. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Étteremben nem voltam hajlandó előre be nem jelentett túlórákat vállalni. Egyszer össze is kaptam emiatt a főnökkel, és ő üvöltözött velem, mert hogy nem akartam csak úgy hirtelen 2-3 órával tovább maradni. Majd amikor lejárt a határozott idejű szerződésem, kirúgott, leromlott munkateljeseítményre hivatkozva.
2022. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Én egy állami cégnél dolgoztam. A főnök megkörnyékezett és hiába jópofizott meg kecsegtetett az előléptetéssel, én végig távolságtartó és tárgyilagos voltam, direkt nem vettem a lapot.


Aztán egy mondvacsinált indokkal (elrontottam valamit) elbocsátott.

Ennek már 4 éve, de még mindig emlékszem az arcára amikor beleröhögtem a monológja után. :D

2022. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
:( Hát én ezért gondolom meg hogy kinek segítek, és mennyit segítek. Persze egy csinos popsinak nem könnyű ellenállni
2022. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
4-es csöppet se biztos, hogy az a kolléganő akarta, hogy kirúgják a kérdezőt. Ő talán csak le akart vizsgázni. A főnök meg számolgatta az órákat és így tartotta jobbnak a munkaszervezést.
2022. jún. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
így van, a tanárnő szerintem sem tehetett semmiről, mint ahogyan én sem, mindketten gyanútlanok voltunk
2022. jún. 19. 18:24
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Vajon ki szerint nem hasznos a 2-esem? Talán egy zsarnokoskodó éttermi főnök kritikailag magára ismert? :)
2022. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Pályakezdő voltam és merészeltem nem olyan profin dolgozni, mint az aki tizen x éve ott melózott.

Kicsit több, mint két hét után lettem kirúgva, aláírom, hogy béna voltam még, de szerintem mindenki így kezdi.

2022. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló, mint az utolsó. Csak én étteremben dolgoztam, de volt előtte 5 év tapasztalatom más típusú étteremben, de szintén vendéglátásban. Hivatalosan 1 hónapja voltam ott, de abból jó, ha két hetet dolgoztam. Az volt az indok, hogy nem fejlődtem. Én kifejezetten úgy éreztem egyébként, hogy fejlődtem, otthon páromnak is ezt meséltem még amíg ott dolgoztam. Tény, hogy voltak hibáim, na de egyik sem hatalmas, kijavíthatatlan hiba volt, meg nem hibát hibára halmoztam egész nap, és nem hiszem el, hogyén vagyok az egyetlen, aki valaha is hibázott ott... Nem mellesleg mindig próbáltam őket kijavítani, nem mentem el úgy szünetre, amikor beúsztam, mindig rendet tartottam magam körül, nem nyomogattam a telefonomat egész nap, nem kummantottam... Szóval szerintem valami személyes indok lehetett, ugyanis amelyik kisvezető felhozta a témát meetingen az étteremvezetőnek, tőle már az első napom óta éreztem, hogy nem kedvel, valami baja van velem, ő mindig olyan bunkón szólt hozzám, sose dícsért, amikor jól csináltam valamit (a többiekkel ellentétben), és kiderült, hogy még a politikai nézeteink sem egyeznek.
2022. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9: Lehet, hogy tudatosan cserélgetik az embereket azon a poszton, ahol te dolgoztál. Én is fordultam már meg ilyen helyen. A próbaidős dolgozók után elvileg kapnak valami támogatást.
2022. jún. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!