Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy munkavállalónak milyen...

Egy munkavállalónak milyen jogai vannak ha beteg a gyereke az oviból telefonálnak hogy azonnal el kell hozni (de 10 óra pl) és a munkaidő meg 17h-ig?

Figyelt kérdés

nyilván szólok a főnöknek. aki mond rá valamit vagy azt hogy mehetek vagy azt hogy nem mehetek.


de igazából mindegy mert a gyerek az első mindent felülír. ha nem enged el, akkor is el fogok menni, ez evidens, bármely szülő ezt tenné.


És mit mond erre a jog?


2022. jún. 21. 08:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

4-es, erre valami konkrét cikket tudsz linkelni?

Egyáltalán Magyarországon történt?

Csak mert én személy szerint el nem hiszem. Ezer és egy olyan munkakör van, ahol nem lehet felvenni a telefont. De ha véletlenül lemerül vagy otthon felejtem, netán elromlik, akkor sem tudom felvenni. Abszurdum, hogy emiatt vegyék el a gyereket a szülőtől! És akinek nincs mobiltelefonja? Hol van az megírva, hogy akinek gyereke van, az köteles mobiltelefonnal rendelkezni?

2022. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

Erről általánosságban nem lehet mondani semmit.

Egy olyan helyen, ahol a munkafolyamatok egymásra épülnek és egy ember váratlan kiesése 8 másik ember munkáját teszi lehetetlenné más a helyzet megítélése, mint ott, ahol akár home office-ból folytatható a munka. Ezért szokta a munkahely a munkaszerződésben szabályozni az irányelveket. Ha a munkavállaló elfogadta a munkaszerződés feltételeit, akkor aszerint kell eljárni.


#4-es. Ilyen esetben meg kell adni a munkahely telefonszámát, aki vészhelyzet esetén köteles értesíteni a munkavállalót. Ez egy hiteltelen sztori, itt nem csak az állt a háttérben, hogy anyuka egyszer nem volt elérhető.

2022. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Shaddark ***** válasza:
85%

"Ha van esze már a professiont böngészi és ide vissza se jön."

Azért jogai is vannak a munkavállalónak.

Ha ezért megpróbálják elbocsátani vagy "megróni", az sokba fog kerülni a cégnek.

Ritkán szokott nyerni a munkáltató a munkaügyi bíróságon...


Amúgy meg nincs már rabszolgaság - a munkavállaló sok sok pénzt keres a munkámmal előállított termékkel/szolgáltatással, én cserébe fizetést és más egyebeket kapok. Ez egy szimpla üzlet, nem függőségi viszony. Ő is jól jár, én is. Ha ettől többet képzel bele a munkáltató, akkor téved.

2022. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%

12-es, egyetértünk. Habár olyan vészhelyzetet el nem tudok képzelni, ahol meg lehet várni, míg én odaérek intézkedni, de az óvónő/tanítónő nem tudja megoldani.

Pl. ha mentőt kell hívni, akkor azt ők fogják hívni, nem én, egy óra múlva, ha odaértem. Ha pedig lehetett egy órát várni, akkor nem is kellett mentő. Akkor csak azért kellettem, hogy vigyem haza a beteg gyerekemet, ne terjessze a kórt, ne nekik kelljen a hányást takarítani, meg ne kösse le egymaga egy dolgozójukat.

2022. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
A Munka törvénykönyve 6.§ rendelkezik a "tisztesség elvéről", tehát a munkaszerződés és ez a jogszabály az irányadó abban, hogy az adott munkahelyen, munkakörben mit kell és lehet alkalmazni az adott helyzetben.
2022. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Itt a cikk:

[link]

"A hatóság felhánytorgatta, hogy nem lehet együttműködni az anyával, mert napközben nem érik el otthon és a telefont sem veszi fel. Csak azt nem vették figyelembe, hogy reggel a munkahelyén köteles a mobilját leadni és mire délután visszahívná a hatóságot, a gyámhivatalban már nincs senki."

Volt ott persze más is, de borzasztóan szomorú az egész.

A gyerek egyébként azóta visszakerült, de két évbe telt.

2022. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem valamelyik "vízfej"et megsérthette, ha nem ő akkor a beteg nagymama szólt be neki. Az bedurcázott és ez lett belőle.


Vagy a TASZ gyűjt magának adományokat kamu történetekkel, manapság már alig hiszek el valamit bárkinek is :)


- Mire leírtam rá is kerestem és basszus igazam lett :O

"A bíróság kimondta, hogy a hatóság valójában csak meg akarta büntetni Krisztinát, nem pedig a gyermeken segíteni."


Nem semmi.

2022. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
Te az alapítványi munkaügyes titkár vagy, immár másik helyről? Vagy nem sikerült a munkahelyváltás?
2022. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

16-ra:

Azzal egyetértek, hogy szomorú történet, és természetesen a kislány szenvedi meg legjobban, pedig ő aztán semmiről sem tehet.


Én úgy látom, hogy adva van egy valóban lehetetlen körülmények között élő anya+lánya. Az anya jóhiszeműségét nem vonom kétségbe, bár ilyen is van a cikkben:

"A 2019. novemberi tárgyaláson rögzítette a hatóság, hogy javultak a körülmények, mert Krisztina együttműködik, megvalósult a lomtalanítás, a higiéniai problémák megszűntek a lakásban és a kislány iskolai helyzete is rendben van."

Azért 19 m2-es zugot nem nagy dolog rendben tartani. Ha a hivatal ilyet kifogásolna, még aznap ki lehetne takarítani és a lomokat kiszórni, hogy ezen ne múljon semmi.

A nagymamát meg, ha nem beszámítható, akkor gondnokság alá kell vetetni, és úgy vinni el, ha kell, leszedálva. Valószínűleg joggal kifogásolta ezt is a hivatal.

Az egy másik kérdés, hogy a jogban járatlan nőt nemhogy nem segítették, de félre is vezették (mondjon le a fellebbezésről).

Fölmerül az is, hogy szociális bérlakást miért nem kapott?


Szóval egy nagyon szomorú történet, de itt a telefon föl nem vétele csak egy csöpp volt a tengerben.

2022. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Shaddark ***** válasza:
100%

A 2022-es meg kimondta hogy jogszerűtlen volt az elvétel, a hivatal bosszúból vette el az anyától a gyermeket.

2022 update:

"A Fővárosi Törvényszék kimondta, hogy a gyámhatóság az édesanyát indokolatlanul, szegénysége és hátrányos helyzete miatt büntette meg. "


[link]

2022. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!