Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért kirúgnak a munkahelyemről?

Ezért kirúgnak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Június 13tól táppénzen voltam torokfájás és nátha miatt. Ezen a héten hétfőn felhívtam a háziorvosomat, hogy kimennék a táppénzes papírért. Kimentem, megvizsgált és azt mondta kicsit még piros a torkom maradjak keddig és szerdán azaz ma menjek. Oda is adta a táppénzes papirt, a papírt a tegnapi nappal 21.ével zárta le.

Telefonáltam a munkahelynek,hogy szerdán megyek csak erre kiakadt a műszakvezetőm, hogy emberhiányuk van, azt hiszi táppenz csaló vagyok azért nem megyek. Én bolond meg kedden bementem dolgozni, mert félek hogy kirúgat.

Most meg odaadtam a táppénzes papíromat a pénzügyes csajnak az meg azt mondja hívjam fel az orvost és mondjam meg hogy módosítsa a táppenzemet mert tegnap nem dolgozhattam volna.

Szerintem az orvos nem fogja ezt módosítani, most mi legyen? Ledolgoztam rendesen a napomat :/


2022. jún. 22. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogja módosítani, csak plusz papírmunka, meg ugye le kell jelenteni mettől-meddig voltál táppénzen.


Egyébként javaslom, hogy ha van rá mód keress másik munkahelyet, mert egyik trágya hely sem ér annyit, hogy ne gyógyulj meg rendesen és valami visszamaradjon a betegségből!

2022. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bolond vagy, hogy mentél. Ugyan, miért rúgnának ki, ha emberhiány van.
2022. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell módosítani, írj mellé tollal egy nyilatkozatot hogy kedden dolgoztál.
2022. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanulj ebből mert a főnököd sikeresen palira vett téged,legközelebb ne hagyd.Ha direkt mondja hogy nincs ember akkor nem fognak ilyen miatt kirúgni,csak hátrébb lennének.

Így hogy bementél le is írtad magad a szemében,most már minden táppénznél azt fogja mondani hogy csalsz vele mert ha tényleg beteg lettél volna nem tudtál volna bemenni egy nappal előbb,ezzel bevallottad hogy nem is voltál beteg.

Persze tudom hogy kiszolgáltatott vagy mint az összes átlag magyar ezért nem mersz ellenkezni de hidd el nem fognak egy rossz szó miatt azonnal kivágni főleg úgy hogy így sincs emberük,a cég sem akarja szivatni magát.

2022. jún. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!