Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvesznek egy új munkahelyre...

Felvesznek egy új munkahelyre a korábbi kilépési papírok nélkül? Lehet-e ez gond a beléptetéskor?

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet. A legutóbbi munkahelyemen nem jelentettek be, de sajnos nem találtam jobbat. Ezalatt az idő alatt is fizettem magam után a TB-járulékot, nincs semmilyen tartozásom. De így nem tudok felmutatni onnan kilépési papírokat.

Az utolsó legális munkahelyemen kapott papírok már nincsenek meg, nem tudom hová tettem őket a TB-kiskönyvvel együtt, mivel már évekkel ezelőtt eljöttem onnan. Ráadásul nem voltam jó viszonyban azzal a munkáltatóval, nem búcsúztunk szépen, ezért nem szeretném onnan újra elkérni a papírokat ennyi év után, nagyon fura és kellemetlen lenne.

Most új állást keresek, már van is egy kilátásban egy nagy multinál.

A kérdés az, van-e arra esély, hogy felvegyenek a korábbi kilépési papírok és TB-kiskönyv nélkül? Tudom, hogy a törvény szerint kellenek ezek. De van erre bármilyen megoldás, meg lehet kerülni ezt a szabályt? Mennyire veszik ezt komolyan a munkáltatók? Egyébként miért olyan fontos ez? Vannak köztetek olyanok, akiket az elmúlt 1-2 évben felvettek egy munkahelyre ezek hiányában? Esetleg a kisebb vállalkozások megengedőbbek ezzel kapcsolatban, mint a multicégek?

Köszönöm mindenkinek, aki esetleg tud segíteni nekem.



2022. júl. 1. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felvesznek, csak nyilatkoztatni fognak, hogy 2022-ben nem volt bejelentett munkahelyed.
2022. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez teljesen biztos?
2022. júl. 1. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Más lehetősége nincs a munkaltatonak. Nyugodtan mondd meg, hogy az elmúlt évben nem bejelentett munkád volt csak.
2022. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! :D Nagyon sokat segítettél, így már sokkal nyugodtabb vagyok. :)
2022. júl. 1. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
🙂 Szívesen. Sok sikert az új helyen! 🥂
2022. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!