Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző Magyarország...

Mennyire jellemző Magyarországon, hogy utánanéz a munkáltató az állásra jelentkező korábbi munkahelyeinek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 15. 22:08
1 2
 1/11 roundance ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt, hogy csak azt ellenőrziték, hogy dolgoztam e ott. Szóval azt nem, hogy elégedettek voltak e, csak hogy nem kamuztam e a cv-ben. De szerintem nem jellemző igazán.
2022. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem örülnek, ha a feltételeknek megfelelő embert találtak. Utána még van 3 hónap, mikor indoklás nélkül elküldhetik, ha nem úgy teljesít, vagy nincsenek meg a cv-ben léírt képességei
2022. ápr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
GDPR..ahogy kiszivárogna vhogy a dolog egybol fel lenne jelentve. Kivétel ez alól az olyan szervezet ahol eleve nemzetbiztonsági ellenőrzést kell lefolytatni. Ott ez megesik.
2022. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kapcsolatfüggő szerintem, mert ha a régi cégnél dolgozik valami ismerős, akkor rá tudnak kérdezni. De olyan dolgozót is meg szoktak kérdezni, aki korábban eljött attól a cégtől, hogy ismeri-e , és szerinte milyen? Ezt nálam is volt, majd később engem is megkérdeztek mikor egy volt kolléga jelentkezett a céghez.
2022. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
OEP kiskönyvben bennevannak a korábbi munkaltatók, így felvételkor látják.
2022. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan a jelentkező lecsekkolása mennyire jellemző?
2022. ápr. 16. 09:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Inkább az önéletrajzban, mert az a kiskönyv interjún az még nincs a kezükben.

Egyszerű melós esetén biztos nem néznek utána, de komolyabb vezetői beosztásoknál megvan rá az esély. De,hogy a te esetedben kérdező megteszik-e ,azt senki nem tudja. Indokolni úgysem fogják, ha nem vesznek fel.

2022. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem elég gyakori, még a facebookon is sokszor rádkeresnek a munkáltatók mielőtt alkalmazni kezdenek
2022. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gyakran felhívják az előző helyet? Akkor is, ha korábban más szakmában és más országrészben dolgoztam?
2022. ápr. 17. 20:02
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Már bocs, de honnan tudjuk mi ezt? Akkora nagy szarságot csináltál ? 99,99%-ban te annyira kis hal vagy vagy voltál, hogy a személyzetis pont leszarja, te mit csináltál a korábbi munkahelyeden, meg akit felhívnának, az egy nagy cég esetén biztos, hogy nem is ismer. Interjúnál max megkérdezik, hogy miért hagytad ott, de én el is mondtamm hogy gyökér kollégák miatt, és úgy is felvettek.
2022. ápr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!