Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A recepciósoknak muszáj...

A recepciósoknak muszáj állnia egész nap?

Figyelt kérdés
Mikor jön a vendég, természetesen felállok. De egy 3*os hotelbe a főnököm nem akar nekünk széket adni. Egy 4*osban voltam betanulni, ahol volt szék. 12 órában állnom kell, mire hazaérek a lábaimat alig érzem. Mit lehetne tenni?

2022. júl. 1. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj, ahogy te is tapasztaltad az előző helyeden.

Én csak ülő recepciósokkal találkoztam mindenütt. Biztosítónál, magánorvosi rendelőben, sőt még szállodában is.

Nem bolti eladó vagy, hogy álldogálnod kelljen, bár 12 órában azoknál is embertelenség, de esetükben ez így megszokott.

Attól függően, hogy mennyire vagy fontos a cégnek, meg lehet mondani, hogy 12 órában képtelen vagy állni és ha nem kaptok széket, te kénytelen leszel mást keresni.

Persze mindezt csak akkor, amikor már van másik (székes:) kilátásban!

2022. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
...autószalonban is ülnek.
2022. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nem láttam szék nélküli recepcióst. Az egyetlen munkám ahol végig állnom kellett a gyorséttermi munka volt, de csak azért mert elvárás volt hogymindig csináljunk valamit, akkor is ha nincs munka. De a recepciós mit tudna dolgozni ami folyamatos állást igényel, ha nincs vendég?


Én javaslom, dobjátok össze a pénzt és vegyetek ti egy -két ajármilyen olcsó széket, hogy ülhessetek. Ha a főnök ellenzi, megkérhetitek hogy mutasson rá a szerződés azon pontjára ahol leírják hogy végig állva kell lennetek.

2022. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nyilván nem anyagiakon múlik, hogy a főnök nem ad széket. Keresni kell egy másik állást, aztán távozáskor megmondani a főnöknek, hogy ilyen apróságok miatt is el tud veszíteni egy munkaerőt.
2022. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!