Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gimnázium mellett diákmunka?

Gimnázium mellett diákmunka?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvastam és rengeteg oldalt megnéztem, hogy-hogy keressek pénzt fiatalon. Ezen az oldalon is. Akár suli után, de arra semmi esélyem a tanulmányok mellett, + csak kb. három órát tudnék munkára figyelni, ha 8 órám van, és még a kolis foglalkozások. A koli miatt esti diákmunkára nem is mehetek. Ezért ez kilőve. Vagy felvennének diákot ennyi időre? Tud valaki módszert hogy mivel tudnék pénzt keresni? Ahol lakom sem keresnek embert fűnyírásra vagy egyéb ilyen dolgokra. Nem fognak azért itt fizetni. Próbáltam neten keresgélni munkákat, amit tudok otthonról/koliból végezni, rugalmasan és akár az is hozhat kis bevételt. Sokoldalú személy vagyok, bármire nyitott, bármit kipróbálok, ha van hozzá kis tehetségem, ha nincs akkor fejlesztem... Bárki tud bármit amivel tud segíteni, kérem írjon a poszt alá.

2022. júl. 3. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Dolgozz a nyári szünetben.
2022. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Uhm igen, ez is valami. Nem mondod nem tudom. Csinálom. Folyamatosan. De, ha a suli elkezdődik minden megáll.
2022. júl. 3. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Menj el biciklis futárnak, vagy meki/burger king/kfc vonalon valahova, ilyen helyeken elér rugalmasak.
2022. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Nos, kezdjük ott, hogy betöltötted-e a 16-ot. A hatályos jogszabályok szerint 15-16 közöttiek vállalhatnak diákmunkát, de csak beleegyezéssel és csak a szünetek idejére.

16 év felett már lehet folyamatos munkát kínálni, vállalni. Ugyanakkor megvannak a diákok alkalmazásának a maga szabályai. Legjobb tudomásom szerint éjjeli műszakra nem oszthatók be, s az utolsó munkaóra és a következő munkába állás ideje között min 11 órának el kell telnie.


Tegyük össze ezeket!


Ha 2-ig suliban vagy, akkor mondjuk 3, mire megebédelsz, vagyis mondjuk innen kezdve tudsz dolgozni. Felteszem, valamit kellene tanulni is, és éjjelre, tán 10 után nem oszthatnak be, vagyis legjobb esetben is 15-22h között dolgozhatsz.


Így óvoda, TESCO kiesik, hisz az előbbi 4-5 körül végez, az utóbbi meg 8 órás. Azt gondolom, valami helyi szórólapozás rendben lehet, azt lehet végezni 4 órában délután is, de egyes irodai is beleférhet.

2022. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint azt mondanám, hogy keress valami gyorséttermet, ahova keresnek diákokat. Ott megoldható, hogy év közben mondjuk csak hétvégente menjél. Az pedig, hogy sokoldalú személy vagy el kell hogy szomorítsalak, de senkit nem fog érdekelni. Amit diákként tudsz végezni munka, azok szándékosan a legszarabbak, amit felnőttként nem akarnál, hisz nem kell hozzá semmi képesítés, csak betanítanak, aztán mehetsz.

Egyébként nem értem, hogy diákként mért akar valaki év közben is dolgozni, főleg ha kollégista. Nyáron elég sok pénzt lehet szerezni, olyan hatalmas kiadásaid se nagyon vannak.

2022. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Beregisztrálsz egy diákszövetkezedbe és ott tudsz munkákat vállalni aká 4 órás műszakban is. A Tescoba is ellehet menni 4 órába kasszázni. Levan írva egy minimum óra szám, amit teljesíteni kell, viszont ez nem mindig az igazat írja. Valamikor a munkáltatónak bőven megfelel két-három négy órás műszak és hétvégén több órás műszak.
2022. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak, de mégis megjegyeznék pár dolgot.


- A sokoldalút nem úgy értettem, hogy aki engem felvesz azt érdekelni foglya. Csak bármiben eltudom magam képzelni.

- Igen suli mellett elég nehéz, de szerencsére bírom a tempót, így képes lennék rá.

- A kollégium kötelező 5 évre, semmit nem tehetek ellene.

2022. júl. 4. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!