Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy van időtök/energiátók...

Hogy van időtök/energiátók bármi másra a munkán kívül?

Figyelt kérdés

Reggel 5-6-kor felkelek, attól függően hányra kell bemenni. Kb 10-15 percet töltök otthon, ez ilyen kis felébredés, még a kávét is útközben iszom az autóban. 30-30 perc autóval az oda-visszaút naponta. Nincs olyan nap, amikor délután 5 előtt hazaérjek. Inkább olyan 6 óra felé. Ekkor már az embernek semmi energiája nincsen. Ezenfelül, ha hazaérek általában főzni kell másnapra, de olyan is van, hogy két napig ugyanazt eszem, mert mindig így főzni katasztrófa. Tehát eltelik az idő és már 8 óra, fürdés, vacsorázás (amit ugyanúgy el kell készíteni), és lefekvés. Ergo nem jut semmire idő, főleg ha hétvégén is dolgozni.


Ti, hogy vitelezitek ki a napotokat, hogy a munkán és a kötelező dolgokon valami mást is tudjatok csinálni?


2022. júl. 4. 12:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagyok, mert 8 órás munkám van. Így 4-kor már végzek. Viszont hét közben nem szoktam semmi különöset csinálni. Délutánonként elintézem, amit kell, beváráslás, ügyintézés, takarítás, egyéb házimunka.

Így a hétvégém teljesen szabad. Én odatervezem a programokat. Hét közben csak pihenek. Persze ez nem szentírás. Hét közben is lehet egy-egy program. De nem ez a jellemző.

2022. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
30%
Eszünk rendesen.
2022. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Reggel 6-kor kelek, 7.30-ra megyek dolgozni, 16-ig vagyok bent, utána hazaérek, elmegyünk bevásárolni és onnantól szabadság van. Főzni nem főzünk, csak hétvégén, amúgy minek?

Amúgy ilyen fürdés, vacsora az kb. 20-25 perc, szerintem. Ennél nem kell jobban elhúzni. Utána még azért mondjuk este 10-ig van másfél óra, az sem kevés idő.

2022. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
29%
És sok folyadék.
2022. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Metionin ***** válasza:
100%
Pl. nem főzök naponta, nem járok boltba naponta, ügyet intézek online. Általában kelek 7-kor, dolgozom 8-16:30-ig, utána vagy másik munka 18-20-ig vagy edzés 18-21-ig. Nagyobb főzést és takarítást hétvégén csinálunk, én szombatonként megyek bevásárolni, ha hét közben kell valami, azt párom veszi meg munkából hazafelé. Egy tészta vagy krumpli a már meglévő és kiporciózott húshoz/szószhoz kb. megfő míg lezuhanyzok, egyébiránt hétköznap sosem csinálunk olyan kaját, ami fél óránál tovább készül. Miután hazaérek, még 2-3 szabad órám van, attól függően, hogy dolgozni voltam hattól vagy edzeni, 23 óra körül fekszem le.
2022. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
Arra van időm, amire szánok időt.
2022. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsés vagyok home office-ban, főnök nélkül, saját időbeosztással, de sokan sajnos pont úgy élnek, mint te. Se energiájuk, se idejük semmire. Nem tudom hogy bírjátok, minden tiszteletem a tiétek.

Gondolom a szabadnapjukpn szoktak esetleg valamit csinálni kedvtelésből, vagy akkor intézik az elintéznivaló dolgokat is. Úgy tudom hogy a munkáltató köteles minden héten legalább egy szabadnapot biztosítani. Tehát aki szombaton is dolgozik, vasárnap már nem dolgoztathatják.

Ebből szerintem az az egyetlen feloldozás, ha az ember olyasmivel foglalkozik amit szeret. Akkor szívesen jár be és nem érzi akkora tehernek hogy a munkán és az alváson kívül szinte semmi más nincs az életében. Ha a munkája hivatás, akkor nem is bánja hogy a munka az élete, mert egyben az az érdeklődési köre is.

2022. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Rossz munkahelyen dolgozol,gondolom vendéglátás hogy 5X12 óra és hétvége.Így nem csoda hogy nincs időd,van néha hogy bennmaradok 12 órát tényleg semmit nem tud csinálni az ember evésen,fürdésen kívül.

Én 8 órában dolgozok,10 perc a bejárás és néha én is azt veszem észre hogy nagyon gyorsan eltelik a szabadidő.

Nézd folyamatosan az álláshirdetéseket lehetőleg lakóhelyedhez közelebb és válts ha felvennének egy olyan helyre ami 8 órás.

2022. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez a baj a mai fiatalokkal . Büdös a munka . Mi ? Az én generációm sose sírt . A munka legyen mindig az első ! Sűrűn előfordult hogy 24 órán át lent voltam a bányában . Sose panaszkodtam . A mai fiatalok meg 8 óra után meg akarnak halni !!!!!!
2022. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%

Én azt nem értem, miért tesznek úgy egyesek, mintha a felnőtt lakosság 90%-a nem dolgozna tartósan legalább 8 órában.


Miért olyan meglepő, ha valaki hazaér és éli tovább az életét, nem pedig a kanapén haldoklik a következő reggelig? Nem fér a fejembe, pedig végeztem már fizikai munkát is.

2022. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!