Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnök mit tehet egy 4...

Egy főnök mit tehet egy 4 gyermekes alkalmazott „ellen“ akinek 8 nap pótszabi jár csak a gyerek után? Elküldheti éppen, de ha állományban tartja, meg kell adni neki ami jár, nem?

Figyelt kérdés
2022. júl. 7. 09:54
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

"A szabadságot nem tarthatja vissza, az jogsértés"


nem is ezt fogja tenni hanem kiírja szabira majd berendeli szabi alatt is ugyanúgy dolgozni.


és tavaly nyáron szembesültem azzal mikor a nyári "nagy" szabit akartam kivenni hogy a cég már márciusban kiírt 2 hétre és nem is szólt, így 10 na szabim azonnal ugrott.

2022. júl. 7. 11:20
 12/33 Katona Dius ***** válasza:
100%

A berpapirodra fel van tüntetve H az adott hónapban hány nap szabin voltál. Ott tudod nézni,és rögtön feltűnik ha nem voltál,hogy akkor most miért is van beirva?

Amúgy meg szabi alatt nem vagy köteles felvenni a telefont. Ha nem veszed el,nem tud berangatni. Vagy ha mondja H menj be,kozolheted H szabin vagy.

2022. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez már tényleg teljesen abszurd, ennyi marhaságot egy kérdésen belül...
2022. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

"Ha nem veszed el,nem tud berangatni. "


Hol írtam én hogy "szabi alatt berángat"? Hm? Idézd már be!

2022. júl. 7. 11:33
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

#14


"kiírja szabira majd berendeli szabi alatt is ugyanúgy dolgozni"

2022. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Katona Dius ***** válasza:
16%

"Hány és hány olyan esetet láttam amikor szabira kiírtak valakit de berángatták melózni is...


és


a szabi is fogyott és be is járt...tessék.

2022. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Én azt írtam (szerintem nem egy bonyolult)


hogy

a) kiír szabira

b) de erről nem szól

c) és úgy járok be melózni hogy egyben szabin is vagyok és nem is tudok róla

d) utólag persze kiderül de akkor már b---hatom mert a szabi elfogyott és be is jártam


mi ebben olyan bonyolult?

2022. júl. 7. 11:39
 18/33 A kérdező kommentje:
egyébként meg csak úgy halkan jelzem ha a főnöknek nem veszed fel a telefont szabi alatt (vagy akármikor) erősen sanszos hogy kapsz postán egy papírt és kalap kabát. azért fel kéne ébredni nem a nyúl viszi a puskát.
2022. júl. 7. 11:41
 19/33 Katona Dius ***** válasza:
100%

Akkor ne haragudj,én értelmeztem rosszul a szöveget.

Marad az amit korábban mondtam, nézni kell a berpapirt, marha megkapod,mert tudom van olyan hely,ahol nem is adják oda a dolgozonak. És azon tudod ellenőrizni,tényleg annyi szabi van e kiírva a hónapra,mint amennyit követtél.

2022. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

#18

Soha nem veszem fel a telefont szabin, ahogyan a főnököm se. Nálunk ez alap. Senki nem kapott még semmilyen papírt emiatt.

2022. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!