Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan értelmezendő az „egymás...

Hogyan értelmezendő az „egymással egyeztessétek a szabit“ főnöki utasítás és az „én már kiírtam a magamét“ alkalmazotti magatartás együtt?

Figyelt kérdés

1 iroda , 4 ember. Nyári szabi. Főnöki utasítás : mindenki mehet szabira amikor nagyjából akar, de az iroda nem maradhat üres, így egymással egyeztetni KELL.

Erre az egyik alkalmazott közli hogy ő már tudja mikor megy és már ki is írta a szabiját.

Nulla kommunikációval nulla egyeztetéssel. Ő megy amikor akar, mindenki más meg megy amikor TUD. Ami idő marad, mert az egyik ember szabi kivétele az összes többi azonos időben történő szabi kivételét is limitálja.


Na hogyan kezelnétek ezt a szitut?


2022. jún. 16. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Leülnék vele és beszélnék erről. A főnök helyében meg én azt kérném, hogy először is kérjétek emailben a szabit a munaktársatoktól, várjátok meg, hogy a háromból legalább 2 visszajelezzen, hogy részükről oké, és a válaszlevelükkel együtt küldd a szabikérelet a főnöknek vagy a vlaszleveleik után vedd csak ki a szabit,máskülönben a szabikérelmed / kivett szabid érvénytelen lesz. Akkor ezt a cirkuszt el is lehet kerülni.


Én beszélnék a főnökkel hogy ezt vezesse be és akkor ez a szitu elkerülhető hogy egyeztetés nélkül veszik ki a szabikat az emebrek.

2022. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, kérdező, ez úgy van, hogy a hamarabb ébredőnek elsőbbsége van. Persze mondhatta volna, amikor eldöntötte és kiírta, de mit mondasz rá? "Én is akkor akarok!" Na és? Ő mondta előbb. Ha annyira akartál azon a héten menni, miért nem mondtad eddig? Maximum mehettek a főnökhöz vitatkozni, aki eleve dühös lesz, hogy miért nem vagytok képesek magatok közt eldönteni.


Nálunk úgy volt, hogy én megbeszéltem a feleségemmel, majd másnap a munkahelyemen megkérdeztem a kollégákat. Egyiküknek még semmi ötlete sem volt, tehát azt mondta, hogy vegyem ki, amikor akarom. A másik mondott egy kéthetes időszakot, amikor tervez menni (nálunk az a szabály hogy 3-ból 2 ember legyen bent, esetleg pár napig lehet egymagában valaki). Ennek figyelembe vételével én megjelöltem 2x1 hetet magamnak. Közben lassan a többieknek is alakul. Természetesen van még fennmaradó időszak, tehát aki most ébred, az is el tud menni szabira, egy hetet egyben biztos talál magának (talán egybefüggő két hetet is), de már kénytelen figyelni, hogy mi, többiek, mit jelöltünk meg.

Nyilván, ha valaki januárban eldöntötte volna, az mindenkit előzött volna, mert akkor még egyikünk sem döntött erről.

Épp ezért szerintem a legjobb egy nyilvános falinaptárra (esetleg Excel-táblázatba :D) írni ezeket. És aki amit beír, a többieknek azt már figyelembe kelljen vennie.

2022. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Ő mondta előbb. Ha annyira akartál azon a héten menni, miért nem mondtad eddig?"


Tehát akkor ez lenne a tanulság? Nulla kommunikáció a másik totális semmibe vétele és aki kapja marja?


mert jelzem TANULTAM az esetből. Már most júniusban kiírtam magamnak a karácsonyi időre a szabit, így akkor én nem megyek be.A többiek meg ÍGY JÁRTAK.


Korrekt nem? Mindenki le van szarva NEKEM jó legyen, én szóltam előbb.


Akkor így rendben vagyunk?

2022. jún. 16. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért az nem egészen ugyanaz, hogy egy hetet kell elosztani, vagy 3 hónapot. 3 hónap alatt mindenki megtalálhatja azt a 2-3 hetet vagy akár többet is, amikor el tud menni szabira. Ha valaki kifejezetten olyan eseményt akar meglátogatni, ami csak akkor van és máskor nincs, az nyilván sokkal előbb jelezze ezt. Vagy ilyenkor lehet utólag kérni a másikat, hogy ha még nem foglalt szállást, repülőjegyet stb. akkor áttenné-e a kedvedért máskorra. Ez persze nem kötelessége, de sokszor működik, hiszen egymással együttműködő emberek vannak itt.


A karácsonynál nálunk régebben úgy volt, hogy egyvalaki vitte az egészet, és ezt évente cseréltük. Aztán most már eléggé összevissza van. Olyan nincs, hogy valaki önhatalmúlag a karácsony és újév közötti összes napra szabit vesz ki. Ezt csak a többiekkel való egyeztetés után illik. Nekem olyanok a rokoni viszonyaim, hogy dec.26. utáni napon (ha az nem hétvége) ha egy mód van rá, még nem dolgoznék. Ez az utóbbi években mindig teljesült. De ha nem teljesülne, igazodnék ehhez. Nem szívesen dolgozok dec.31-én sem, de 2020-ban így alakult, tudomásul vettem. Cserébe vállalom a köztes napokat.


Szóval nálunk úgy van, hogy aki kér valamit, az cserébe felajánl más napot, amikor bejönne, így végül nagyjából mindenki megtalálja a számítását. Ilyenkor elég egy embernek is maradnia, de az egyik kolléganő nem akar egymaga maradni az összes napon (oké tavaly ez egy teljes hét volt, az tényleg kicsit sok).

Ha te pl. el akarsz menni síelni karácsony és újév között, akkor írd ki az összes napot. De akkor következő évben nem illik ugyanígy lefoglalni az összes napot mindenki elől.

A nyár az egész más, mert ott bőven van ideje másnak is több hét szabadságra menni.

2022. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

", mert ott bőven van ideje másnak is több hét szabadságra menni."


És Ha az X lefoglalós kollega úgy vette ki hogy na itt 2 nap na ott 3 na ott 1.... és e nem tudsz emiatt még 2 hetet se egyben kivenni akkor mi van?

2022. jún. 16. 12:38
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Kemény a harc az alapítványi suliban.
2022. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy te minden szaron fenn tudsz akadni, ez elképesztő.
2022. jún. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5: "És Ha az X lefoglalós kollega úgy vette ki hogy na itt 2 nap na ott 3 na ott 1.... és e nem tudsz emiatt még 2 hetet se egyben kivenni akkor mi van?"


Ez tényleg bunkóság, egyetértek veled. Pláne egyeztetés nélkül.

Akkor mondanám neki, hogy én itt kivennék mondjuk 2 hetet egyben, kérem ezt a két napot meg az az 1 napot pakolja valahová máshova. Ha erre nem nyitott, akkor a többiekkel beszélnék, és együtt próbálnánk jobb belátásra bírni (mert valószínűleg ez másnak is probléma). Ha így se érti meg, hogy így mindenkivel kitol, akkor együtt jeleznénk a főnöknek, hogy a Béla így akar kivenni szabit, ezzel ellehetetleníti a normális nyaralós szabikat. És a főnök valószínűleg mondaná Bélának, hogy akkor a többiek megjelölik a maguk teljes heteit, ő meg fél-hetezhet a többiben.

2022. jún. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az aki kapja marja elv is úgy működik rendes helyen, hogy jelzed előre. Nem csak azért, mert hátha más is szabizna akkor. Hanem, mert ha nem jelented le a munkatársaknak is, akkor ők annyit érzékelnek, hogy te eltűntél vagy úgy tervezik a saját szabit, hogy arra az időszakra még senki sem kért szabit, szóval biztos lehet még menni és kiderül, hogy már nem lehet.


A másik meg, hogy sajnos hiába veszed ki korán a szabit és közlöd másokkal, vannak extrém esetek.


Pl egyik munkatársam úgy foglalt le egy utat, hogy nem is egyeztetett velünk. Aztán kérte a szabit, de már többen kivettek rá szabit, neki nem lehetett. Akkor közölte, hogy neki egy fizetett útja van és úgy kellett gyorsan valakit rávenni, hogy mondja vissza a szabiját, ami nem kellemes, amikor te is már rákészültél, hogy pihensz.


Az excel meg sajnos nem sok helyen marad is életképes.


Én is megcsináltam, hogy láthassuk ki mikor szabizna és senki sem írta be a szabijait...

2022. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a kollega random kulonallo napokat vett ki, akkor sincs problema, mert gondolom meg 1-2 ember elmehet ugyanakkor szabira, ne mondd mar, hogy mind a negyen pont ugyanakkor mennetek szabadsagra xd Semmit nem befolyasol, hogy 1 embernek elszortan vannak a szabadsagai. Mi is oten vagyunk, es a nyaralasunk az egyik kolleganovel fedi egymast 2 napon, ebbol nincs problema. Ott a maradek 3 ember.
2022. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!