Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a legjobb bartom a munkatár...

Ha a legjobb bartom a munkatársam, ez jogos volt tőle vagy inkább vessek véget ennek a barátságnak?

Figyelt kérdés
Külföldi munktársammal nagyon jóban lettünk, már rég túl vagyunk a hivatalos munkatársi viszonyon, munkán kívül is mindig egymásra írunk, beszélgetünk, privát dolgokat is megosztunk. Csúsztam az ebédszünettel 10 percet mert hosszú volt a sor a postánál és amikor visszajöttem, láttam hogy nem vették észre a főnökök. Leültem a helyemre, odajött a munkatársam, hogy mi újság. Elmeséltem neki nevetve hogy késve érkeztem vissza és mondtam is neki hogy nagy mázlim van hogy nem vették észre és úgy látszik ez a szerencsenapom. A munkatársam elment, azt hittem visszaül a helyére és hirtelen azt látom hogy a főnökhöz megy egyenesen és valamit súg neki. A főnök erre felállt és azonnal odajött hozzám és leteremtett a késésért. A munkatársam nem kért bocsánatot, a műszakja végén odajött mosolyogva elköszönni és hogy majd este ír Messengeren. Én nem tudom ezentúl rá merjem bízni a saját dolgaimat és a magánéletemet munkán kívül vagy mindent amit elmondok neki ugyanúgy kezeli. Vagy lehet csak túlzottan szabálykövető a munkahelyen?
2022. júl. 7. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hàt jó sz@r baràtod van hallod-e ,de még kolleganak is mocsok.
2022. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Csak nem romàn/ukràn/Arab???
2022. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen az nem barát
2022. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BlackSword ***** válasza:
100%
Ember, ezért általában megverik a spiclit...
2022. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
"Csak nem romàn/ukràn/Arab???" - Majdnem.
2022. júl. 7. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mocsadékkal nem kell baràtkozni.
2022. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Én először is megbeszélném vele.

1. Ő külföldi, ki tudja mióta él Magyarországon és az ő hazájában mi a módi. Magyarországon íratlan szabály hogy nem árulkodunk, de nem tudni ő honnan jött, náluk mi volt a módi. Érdemes vele megbeszélni, hogy Magyarországon ezt nem illik.

2. Nem tudni milyen pozícióban vagytok. Ha ő magasabb pozícióban van akkor nyilván úgy érezheti, meg kell húzni a határt és nem nézheti el, hogy te nem érsz vissza időben és ez egy jelzés is lehetett hogy a munkát ne keverjétek a barátsággal.

Ha ő szeretne feljebb törni, neki plusz pontot is jelenthet a vezetők szemében hogy odafigyel másokra és ezeket jelzi.

Ezt is mindenképpen tisztáznám vele, nem árt ha tudod ilyen indíttatásból tette vagy csak bunkó.

3. Nem lehet hogy féltékeny? Te mennyire vagy ott favorit hozzá képest? Mert valami fasság miatt lebaxták őt és hirtelen felindulásból beárult mert lássák hogy a favoritnak is megvannak a hibái.

Érdemes lenne ezt tisztázni, mert lehet nála ez egy komplexus és javasolnod kéne a pszichológust.

4. Nem megy át nehéz időszakon amiről épp nem tudsz? Ilyenkor nagyon ostobán tudnak viselkedni az emberek és pont most kéne támogatnod.

5. Nincs olyan kapcsolat amiben ne lennének zűrök. Nekem nem az lenne az első reakcióm hogy lekoptatnám őt. Ha így működne minden kapcsolat akkor mindenki magányosan élne. Én haragudnék rá, de megadnám neki a lehetőséget hogy megmondja, miért tette és én is felvázolnám az álláspontomat. Ha nem tudunk dűlőre jutni akkor kezdenék csak el gondolkodni azon amit írtál.

2022. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!