Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feladjam az eddigi életem...

Feladjam az eddigi életem gyári munkáért?

Figyelt kérdés

Két diplomám van, nem büfészak de helyben találok jó munkát. Kisváros, pályakezdő vagyok nincs megtakarításom. Így a szakmámban dolgozok, irodai munkakörben. Igaz kötetlen szinte nulla munkával 260 a bruttóm.

Bolti eladók, gyári munkások jobban keresnek. Ennyiből amit keresek nehéz spórolni. Minimális dolgot vásárolok, mindenen spórolok a szüleimmel lakhatok talán ennyiben könnyebb a helyzetem.


2022. júl. 7. 22:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem büfészak, de azért gyanús, hogy csak ennyit ér.
2022. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Sokkal jobb fizetésem lehetne pl Debrecenben ott 600 felett ajánlottak de nem tudtam albérletet kivenni, nincs pénzem.

Itt helyben 1200 fös településen meg nem fizettek többet

2022. júl. 7. 23:02
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
260 bruttóra már adnak pár 100e hitelt (ha a család nem tud kisegíteni), hitelből kiveszed az albit, fél év alatt a 600ból visszatörleszted.
2022. júl. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján a napi halászatból és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik. A piackutató azt kérdezi a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán. A halász azt feleli, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.

- Mivel tölti az idejét? - kérdezi a szakember.

- Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal és zenélünk egy kicsit - feleli a halász. A piackutató itt közbevág, és ezt mondja:

- Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia. Akkor több pénzt keresne, és hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni ennél a kis kivájt fatörzsnél.

Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló halászflottára.

- És azután? - kérdezi a halász.

- Azután ahelyett, hogy viszonteladón keresztül árulná a halait, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna menni ebből a porfészekből Párizsba vagy New Yorkba, és onnan irányíthatná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletet, és akkor már milliókat kereshetne.

- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődik a halász.

- Úgy 15-20 év alatt - válaszolja a piackutató.

- És azután? - folytatja a kérdezősködést a halász.

- Ekkor kezd érdekessé válni az élet - magyarázza a szakember. - Nyugdíjba vonulhatna. Otthagyhatná a városi rohanó életformát, és egy távoleső faluba költözhetne.

- És azután mi lenne? - kérdezi a halász.

- Akkor volna ideje halászgatni, játszani a gyermekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával és összejönni a barátaival zenélgetni kicsit...

2022. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mondjuk gyűjteni kellene, és elmenni Debrecenbe? Azért 3-400 ezret összeszedni nem egy örökkévalóság, hogy fel menj albiba. De ha nem laksz túl messze, be is járhatsz. Én is napi 2 órát utazok dolgozni Debrecenbe, amíg be nem költözöm.
2022. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
megpróbálhatod, aztán majd rájössz hogy gyári munkával mennyivel jobban el el lehet fáradni irodai munkakörhöz képest, aztán majd átgondolod
2022. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
28%
szinte nulla munkával...és te erre büszke vagy baszod. hát látszik hogy tényleg nem dolgoztál még normálisan soha, más ennyiért el szokott fáradni tudod.
2022. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Mondd meg nekik hogy kő péz úgyhogy dolgozol helyben egy picit,aztán mész.

Ha felvesznek...

Egy próbát megér,jobb mint lemondani és esetleg elveszteni egy lehetőséget.

2022. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

"Két diplomám van, nem büfészak... 260 a bruttóm"


2 diploma után minimálbért keresni, igen ez tényleg nem büfészak! Kár, hogy nem osztottad meg melyik egyetemen milyen szakokon végeztél, mert motivációt kaptam a szakok elvégzésére!

2022. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
mi durva, hogy én diploma nélkül ennek ötszörösét keresem
2022. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!