Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnál, ha a végzettség...

Mit csinálnál, ha a végzettségednek megfelelő állást nem kapnál, de sürgősen munkára lenne szükséged, viszont a gyári munkát nem tudnád elviselni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 21:49
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
76%

Én voltam hasonló helyzetben, 2 éve az első járványhullám idején.

Megcsináltam egy diplomát, de a szakmai gyakorlaton kívül nem dolgoztam a szakmában, helyette vendéglátásban maradtam, mert egész egyszerűen jól éreztem magam benne. Viszont az első nagy lock-down idején nyilvám munka nélkül maradtam és hiába adtam be a végzettségemnek megfelelő helyekre, szinte sehova nem hívtak vissza. 2 hónap keresgélés után nyeltem egy nagyot és jelentkeztem a szembe lévő Sparba árufeltöltőnek, mert éhen halni azért nem akartam. Viszont a munkát már nem kezdtem meg ott, mivel időközben kerestek egy szakmámba vágó cégtől is, ahová fel is vettek.

2022. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%
Akinek muszáj, az nem válogat és nem picsog, hogy neki büdös a gyári munka
2022. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
38%

Postás lennék. xd

Friss levegő, nagyjából önálló munkavégzés.

2022. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%

Vagy biciklis futár.

#3-mas voltam

2022. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Elvállalnám. Bár a második diplomámat csinálom, két szakmai gyakorlaton kívül én se voltam benne, de már szinte boltból elutasítottak, ahova árufeltöltőnek vagy pénztárosnak jelentkeztem. Pedig sok helyen le is tagadtam a diplomát, de most már talán az érettségit is le fogom, mert sehova se lehet bejutni. Még onnan is elutasítottak, ahol diákmunkásként hónapokig dolgoztam. Gyárba is jelentkeztem, vissza se jeleztek soha. De persze mindig megkapom, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar. Pedig én már úgy vagyok vele, hogy bármit, csak legyen végre munkám.
2022. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Jelentkeznék valami gagyi ügyfélszolgálatos munkára, hiába utálnám azt is, egy hónapig tudnám azt is csinálni, ha muszáj.
2022. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%
nyugodj meg kettes, akinek muszáj (lenne), de csodálatos diplomája van, az akkor is picsog meg hisztizik, és várja Az Állást, amikor a felesége már kivette a nyugdíj- meg az életbiztosításából a hozzáférhető összegeket, hogy legyen fűtés és enni a gyereknek... (és ezzel a húzásával biztosította apám tízéves koromban, hogy sose legyen diplomám, mert láttam az anyámat sírni, az apámat otthon rohadni, és rájöttem hogy én ilyen lusta disznóvá soha nem akarok "képződni")
2022. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Visszamennék a gyárba is de mivel azt kizártad legyen a maradék.


Amit korábban már csináltam és újra megpróbálkoznék vele:

Napszámos építkezésen.

Raktáros.

Gépbeállító.

Műszaki eladó.

Mogorva recepciós.

Ügyfélszolgálatos telefonközpontban.

Laptop szerelő.

Nyomtató szerelő.

Adathálózat karbantartó.

Szerverterem karbantartó.


Ahova biztos nem mennék vissza az olyan MLM -hez köthető brókercégek és társai ahol minden szrt rá kell tukmálni az áldozatokra.

2022. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
22%
Mi az, hogy a gyári munkát nem tudod elviselni? Inkább az utcára kerülnél? Bár gondolom anyuci kicsi gyerekeként otthon ülnél. Tudod kérdező, aki felnőtt és felelőség van a nyakán az megtesz mindent ,ha veszélyben az otthona, vagy enni akar adni a gyerekeinek, nem válogat. Mikor beütött a válság 2008-ban, akkor a kolléga igencsak jólkereső hitelügyintéző felesége is elment gyárba dolgozni, hogy ne vigye el a bank a házukat.
2022. máj. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon sok jó szakma van a világon, és hacsak nem vmi speciális területről van szó akkor átképezni magad sem túl bonyolult.
2022. máj. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!