Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon rendetlen a kolléganőm?

Figyelt kérdés
20 éves fiatal lányról van szó, de eszméletlen milyen rendetlen, amit elsőre meg nem mondana róla az ember. Elmossa a kávés csészéjét, és a csapban hagyja rászáradni a kávé foltokat. 2 napot vártam, hátha észreveszi, de nem zavarta, ott voltak 2 napig a kávé cseppek, mire letöröltem. A gumikesztyűjét ha elmossa, odadobja a csap szélére, de még csak nem is hajtja szét, csak odavágja és ott szárad. Közben csöpög a földre, és azt se törölné föl. A szemetet nem dobja a szemétbe, ott gyüjtötte a polcon maga mellett, amire viszont szóltam, hogy azt azért nem ott kéne, mert bejönnek és ezt látják, akkor azt kidobta. A földön szétcsöpögtet mindent, de fel nem mossa. Én takarítok utána, mert nem akarom ha bejön a főnök vagy vendégek, ezt lássák. Folyton szólni se akarok, mert már én érzem úgy magam mint a hülye szülő, aki állandóan cseszegeti és már én érzem rosszul magam. Mit tennétek?
2022. júl. 9. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyunk egyformák.

Idegesítheted magad még tovább, mert nem tisztaságmániás a csaj, de csak magadat nyírod ki vele.

Ismerek nőt, aki naponta 5x feldomesztoszozza az egész házat, fertőtelnítgeti a kanalakat, villákat, tányérokat, antibekteriális illatosítóval permetezi körbe a kertet is.

Ha ismernéd, 1 hét után magad mellett tartanád a szemetet te is.

2022. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tisztaságmánia, hogy nem hagyom a kávéfoltokat rászáradva a csapon meg a földön? Meg a szememet a szemetesbe dobom? Engem úgy neveltek, hogy ezek alapvető dolgok, de akkor biztos a mi családunkkal van baj...
2022. júl. 9. 10:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld vele megbeszélni. Ha meg nem megy, szólj rá normális stílusban. Valószínűleg ő észre se veszi.
2022. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem tisztaságmánia, ez igényesség. Azért a kettő között van különbség. Egyébknt, Kérdező, teljesen átérzem. Nekem a testvérem ilyen. Régebben egy szobában voltunk, és amikor összepakoltam, akkor mindent széthordott megint, és rohadtul idegesítő volt. Azt is utálom, hogy ha van egy könyvem, amire direkt vigyázok (nem csinálok bele szamárfüleket, nem eszem le, nem rakom le a földre, stb.) amiko ő elolvassa akkor ő arra tesz magasról hogy rendbe tartsa és ne koszolja össze. Amikor meg visszakapom, akkor az egész gyűrött, a borító karcos, és már olyan is volt, hogy a könyv gerince félig (!!!!) le volt tépve....
2022. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg neki, hogy ez a munkahelye, nem az otthona, itt mások is vannak, és nem tolerálható a mocsok, rendetlenség...

Ha ez nem elég, akkor ne takaríts utána, hanem mindig kérd meg, hogy takarítson maga után, idővel megszokja, és talán megteszi magától.

2022. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb lenne beszélni vele!
2022. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát ja... ha nem hat, akkor ki lehet írni egy cetlit a konyhafalra, hogy mindenki tarton rendet maga után... ha ez sem hat, akkor odaírni egy másik lapra, hogy "Juci, ez rád is vonatkozik!"
2022. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szólj neki, hogy ez téged zavar.


A kesztyűjét dobd ki, vagy tedd úgy, hogy ne legyen neked útba de neki macera legyen elővenni...


Majd próbáld meg megállni a rendrakást. Baromi nehéz. Én hetente nagytakarítottam az ebédlőt, mert a többiek szartak rá, nekem meg nem volt kedvem a mocsokban enni. Sajnos így én megszívtam, mert egy idő után elvárták. Aztán amikor elkezdtem kidobálni a mocskos, bepenészedett poharakat, ételhodrókat akkor valami megváltozott, mert elkezdték elmosni maguk után...


Ha nagyon nem bírod, akkor szólj a főnömnek, hogy ez így nem jó, az üzletnek sem. Arra azért figyelj, hogy előtte neked ne legyen elmaradt feladatot, mert még rádverik, hogy te panaszkodsz mikor....

2022. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen mindegy hogy mit csinálsz, akár a fejedre is állhatsz, nem fog megváltozni a lány. Ezt onnan tudom hogy én dettó ugyanilyen vagyok, csak 25 éves.

Gyerekkoromtól kezdve ilyen vagyok, egyszerüen nem tudott anyám megnevelni a takarításra pedig próbálkozott ám nem keveset. Azért is költöztem el rögtön 18 évesen hogy a "magam ura legyek" és ne várja el senki hogy éppen hogyan (nem) takarítok.

Persze melóhelyen azért erre jobban figyelek, de a rendetlenségem az egész cégnél világhírű. De már mindenki megszokta. 5 éve dolgozom ott. A főnök sokszor rámszólt, de aztán rájött hogy totál felesleges mert ugysem változok meg.

2022. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, milyen szintű a rendetlenséged, de lehet, hogy a főnököd helyében adnék egy-két szóbelit, aztán egy írásbelit, aztán ha ennek ellenére se változol, akkor csá.
2022. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!