Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Balatoni szezonmunka. Mitévő...

Balatoni szezonmunka. Mitévő legyek? Hagyjam itt őket akkoris ha én járok rosszul? Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, tehát eleve nem is dolgozhatnék így náluk a törvény alapján.

Úgy beszéltük meg 8 órázni fogok, abból 10 lett. Ezzel nincs is problémám, ez több pénzt jelent, a probléma az, hogy 7/7 napot ledolgoztatnak velünk.

Nekem ez sok, nincs egy szabadnapom a nyáron, kicsit élvezném a szünetet, pihennék abban a nyomi heti egy napban amit vártam a Balatoni szezontól, mert tudom, hogy itt kb sehol nincs hogy 5 nap ménes, 2 pihi, nem elek tevhitben, de ez, hogy 30/30 nap azért nevetséges szerintem.

Nem ér nekem annyit, hogy Szeptemberbe megkeseredve menjek be ismét a Június közepét várva, de nincs mit tenni sajnos....

Megkötötték a kezem, ha felmondok -4e ft-ot levonnak a "szállásért" mert idő előtt mentem el. 14 napja itt vagyok, több mint 50 e forintot hagynék a zsebükben a semmiért.

Úgy beszéltük Augusztus végéig maradok, itt vagyok 2 hete és tudom, ez úgy nem állapot.


Nincs annyira nehéz dolgom, de én olyan vagyok hogy mindenre rastresszelek, pl most is rosszul erzem magam mert telefonozok, pedig megmondták hogy amíg nem jön vendég ülhetek, és nyilván gondolták hogy nem a falat fogom bámulni.

Na ilyen dolgokra stresszelek rá, van azért nyilván húzósabb része is a melónak, de van hogy csak lennem kell és várni a vendégeket. Én ilyenkor sem pihenek a természetem miatt, pörög az agyam minden hülyeségen. Főleg azon, hogy mi tévő legyek.

Nem érdekelne, ha nem kéne közben vezerni járnom.. de így fáradtan megyek vezetni munka előtt heti 2x, és meglátszik a teljesítményemen is. Egyszerűen nem jó ez így. A jogsi az első, de lépni se tudok.

Sőt, még ők jöhetnének ellenem, mert minden papírra, mindenhova az van írva hogy én 8 órázok heti 5 napban. Még a jelenléti ívet is az alapján töltöm.


Mi tévő legyek?



2022. júl. 9. 19:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Igen, napi 4 ezret vonnak le, nyilván minél tovább maradok ez annál nagyobb érték lesz...

Nem tehetem sajnos hogy Augusztusban viszlát, mert nem hónap elején fizetnek. 10.e környékén, így legalább 10 napnyi pénz a zsebükben lesz.

El se kérhetem a fizetésem Augusztus elején, hogy aztán elmenjek, mert "előleg"-ként csak a fizetésem felét kaphaton meg.

Én úgy látom nincs mit tennem... Kénytelen leszek Augusztus végéig maradni.

Anyuéknak elmondtam a helyzetet, azt mondták ha nem tetszik telefonáljak és jönnek értem, ennyi.

De akkor nem csak szerintem nincs ez így rendben, ugye? Mert a többi alkalmazottnak teljesen megfelel ez így, néha mondják hogy jó lenne egy szabadnap, de ennyi.. A főnökök természetesnek veszik ezt.. Én is kezdtem igazából beletörődni, de a vezetés miatt nem tudok olyan egyszerűen..

2022. júl. 9. 22:04
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

10 nap lehet hogy elúszik, de jobb mint ha 30 nap úszna el.

Fogd fel a 10 napot tanulópénznek.

2022. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 HoneyBunny ***** válasza:
85%

Jajj, velem ezt a melodiak csinalta meg amikor vegeztem a sulival nyaron. Nyugodtan fenyegesd meg ugyveddel a fonokot, hadd izzadjon meg egy kicsit.

Evekkel ezelott amikor odaertem Siofokra, kiderult, hogy a szallasra annyi embert nyomoritottak be, hogy osztozni kellett az agyakon. Aztan kiderult, hogy a szallason feketen voltunk ott es emiatt a lakas tulajdonosa kijelentette, hogy este 9 utan nincs jarkalas, mert az feltuno. (wtf??) Kulcsot nem adtak, sajat penzbol kellett masoltatnod. Kiderult, mindenkinek hazudtak a szallason arrol hanyan leszunk ott. Aztan a munka sem az volt, amit megbeszeltunk es alairtunk. Kozben rabszolganak neztek a "hulye kis diakokat", engem enni se hagytak elmenni, pedig az ebedszunetem fizetetlen volt. Folyton a legaljasabb melokat biztak rank es velunk takarittatak ki zaras utan mindent. Ezt persze 1000 forintos oraberert. Amikor kb 2-3 het utan kijelentettem, hogy nekem ebbol elegem van, akkor ugyanezzel a szallaspenzzel fenyegettek. Ugyhogy szepen belebegtettem a jogi kovetkezmenyeket es nahat, egybol kifizettek normalisan. Ugyanez a szallasos problema elofordult egy masik varos melodiak irodajanal is. Dupla annyi ember besuvasztva egy szobaba, amibe feleannyi is sok lenne. Soha tobbe.

2022. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%
Minden LEDOLGOZOTT NAPOT KI KELL FIZETNIÜK LESZÁMOLÁS UTÁN.. IYLEN nincs , HOGY NEM FIZETNEK CSAK 10-ÉN.. LESZÁMOLÁS UTÁN KI KELL FIZESSENEK azonnal.
2022. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Fizunapon lépj le, nem fog utánad menni mert totál jogszerútlen amit csinál.
2022. júl. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
14: nem azonnal hanem 5 munkanapon belül.
2022. júl. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
11-re: persze hogy nincs rendben. 18 alatt 8 óra a napi max. Illetve, mivel a munkaidőkeret max egy hét lehet és a pihenőidő nem osztható be egyenlőtlenül így a maximum a heti 5 nap és 40 óra.
2022. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

na ezért érdemlik meg a balatoni vendéglátósok, hogy csődbe menjenek.


17 éves gyerekeket így csőbehúzni.


Az a baj ezzel kérdező, hogy ha még ott maradsz szerintem úgyis lecsalják az a 2 extra napodat (ami inkább 3, mert napi 2 órát túlórázol).


A balatoni zsírdisznó vendéglátósoknak nem szempont, hogy visszamenj jövőre, mert másokat akarnak kihasználni.

2022. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Mondd meg a szemetladanak, hogy fizessen ki mert ekmesz, es ha nem, feljelented a NAVnál.


Itt az oldal, ahol fel tudod jelenteni, meg fogjak fingatni.


[link]

2022. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Cső, mi lett veled?
2023. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!