Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát ajánlanàtok?

Milyen munkát ajánlanàtok?

Figyelt kérdés

Van egy informatikai szakmám, de nem érdekel, és utálom is, nem is értek hozzá, szóval az kizárva, hogy én abban dolgozzak. Érettségiztem szakmai informatikàból szakközépben, és így megkaptam ezt is, csak ezért van meg.

Másik szakmám burkoló, de abban nem alkalmaznak, mert kicsi vagyok, és mindenki szerint gyenge, és nem bírnàm. Maximum magamnak csinálgatok ezt-azt(most például konyhát burkoltam magamnak, meg a kertben falat húztam fel téglából, stb). Próbáltam vele elhelyezkedni, de nem megy. Egyéni vállalkozó meg nem mernék lenni, mert mióta kijàrtam a sulit nem dolgoztam benne hivatalosan, csak úgy, mint segéd, úgyhogy túl sok tapasztalatom nincs, ezen kívül lassú is vagyok még nagyon.

Harmadik szakmám fegyveres személy- és vagyonőr, abban dolgoztam egy ideig, de pokoli volt. Tetszett a 24/48, volt időm mindenre, de megettek a kollégák. Àllandóan fúrtak engem, pedig én szinte nem is szóltam senkihez, elvoltam magamban. Állandóan pletykàltak rólam, stb. Végül ki is fúrtak onnan, addig beszéltek a főnöknek, hogy én nem végzem a munkám, meg ilyenek, hogy kirúgtak. Pedig volt, hogy 290 órát voltam bent, meg attól is többet, de mivel én nem voltam olyan, mint a többi így így jártam.

Voltam még úszómester, az laza munka volt, de elég stresszes vagyok, így rájöttem, hogy az sem nekem való.

Voltam árufeltöltő, de az csak pár napig, az kegyetlen volt, a rengeteg vásárló, rengeteg kérdés. A legdurvább az volt mikor bejött egy 50 év körüli fószer, hogy segítsek neki bevásárolni, mert ő nem tud olvasni, és a felesége írta fel neki mit vigyen. De rengeteg hasonló vásárlóval találkoztam azalatt a pár nap alatt, és soha többé még egyszer.

Dolgoztam gyárban, hát az sem volt valami mesébeillő, ha nem muszáj inkább kihagynàm azt is, menjen inkább olyan, akinek maximum 8 általánosa van, mert nem bírom azt a 0 színvonalat. Ott is fúr mindenki mindenkit, állandó téma, hogy ki kivel dugott, stb. Hányinger. Nem nézem le őket, de én nem szeretnék még egyszer ilyenben részt venni.

Hivatásos szívesen lennék, de elég gyér a fizetés, szóval azt is kizártam.

Amin gondolkodtam még az az iskolaőr vagy jegyellenőr, de úgy tudom ott sem olyan jó a fizetés.

Ami érdekel az a vezetés, egy éve vezetek napi szinten, ami nem hosszú idő, de azt mondják az emberek, hogy viszonylag jól megy. A parkolással viszont mai napig hadilàbon állok, akár ciki akár nem, így nem mernék elmenni például nagy GLS autót vezetni, mert egy kisebb autóval sem merek beállni sehova.

Számolni nem nagyon tudok pénzzel, szóval pénztáros, meg futárkodàs kizárva. A vértől meg ilyenektől szó szerint az ájulás kerülget, szóval egészségügy, meg idősgondozás, meg hasonlók kizárva.

Érdekel még a jog, sokat olvastam egy időben szabadidőmben is jogi témában, szóval az egyetemen gondolkodtam, de nem jogász szakra mennék, meg egyetemig is kéne valamit dolgoznom azért, mert önköltségesre mennék.

Nyelvet nem nagyon beszélek, angolul tanulok mindennap, de még abból sincs meg a középfok, majd készülök viszont nyelvsuliba beiratkozni a későbbiekben.

Kukás, közmunkàs, takarító megint egy olyan kategória nálam, hogy nem nézem le őket, de én nem szívesen csinálnám, mert nem azért tanultam, és készülök is még tanulni.

Tudom, nehéz eset vagyok.

Fiatal vagyok, kész vagyok bármit kitanulni, amiben lehet jövőm!

Milyen munkát ajánlanàtok?

Hülye kommentek nem érdekelnek, például felnőttfilmezés, meg hasonlók!


2022. júl. 9. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Megértelek!

A magyar munkapolitika undorító.

Valótlan dolgokat állítanak,csak a sztereotípiák mennek.

Mindegy,hogy mit akarsz,abból tudsz választani ami van a környéken.

Nézz szét!

Mondjad el hogy te ilyet keresel,aztán válaszolnak.

Ha nincs más,vállald el a legkevésbé szrabbat...

EV ne is legyél,hiába keresel egy milliót,megy az adóba meg minden.

Hiába kapsz nagy pénzt,azt költheted is el.

Limitált a termelésed,kellenek emberek akiket felveszel,meg aztán annyi dolgod van,hogy ki se látszol a papírokból meg a rohangálásból.

No meg a konkurencia,mennyire van igény arra amit csinálsz,aztán ha tízen vagytok kitűnsz-e te abból a tízből hogy téged válasszanak...

Feltételezem,ha nem vagy nagy gyerek,őrnek se vagy túl jó.

Azért sok helyen a fizikumot is nézik.

Boltba talán még elmész biztonsági őrnek,na de bíróságra már tuti hogy nagydarab embereket vesznek csak fel.

Menj el biztonsági őrnek boltba,vagy valami kis nyugis helyre!

Lehet csak a hely volt a baj,mindenhol más.

Esetleg olyan helyre,ahol nem tudsz hibázni.

Pl ki a rosseb viszi el a 30000 tonnás munkagépet? 100 targonca sem mozdítja meg,meg 5km/óra a vege ha el is indítja valaki.

Lesétálod bmeg.

Aztán kilövöd az ablakkal együtt a marhát.


Vagy menj irodai melóra,valami nem túl forgalmas helyre.

Esetleg nézz szét hogy nem-e ismersz valakit,nem-e lenne valahol protekciód egy helyen.

2022. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Az az igazsag, hogy nem tudsz kiszakadni a gyerekkori kenyelembol. Minden munka szar es ez igy igaz. De csinalni kell mert abbol van penz. A karrierrol mar lemaradtal, ahhoz gimi, egybol egyetem kell es mar a vegzes elott 2 evvel elhelyezkedni egy nagy cegnel es ott kijarni a rangletrat,szakmai kapcsolatot epiteni. Erre egyre kevesebben kepesek, mert ingerszegeny dolog mindig ugyanazt csinalni. A mai korban a fiatalok a gyorsan valtozo, praktikus dolgokat birjak elviselni, de frusztralha oket hogy keves belole a penz. Marpedig sok penzt csak ugy lehet csinalni, meg vallalkozokent is, hogy elmelyulsz vmben, pl eputoipar stb.
2022. júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Autóvezető oktató? Nem könnyű, de van benne pénz, munka mindig lesz és mégsem egy gyárban kell robotolnod. Ha jól tudom, már elég hozzá B jogsi is. Nem kötelező vezetni ettől függetlenül, elméletet is oktathatsz. Ha nem is rögtön ezzel kezdesz, de egy irány lehet a jövőben/pár év múlva.


Burkolóként kereshetsz csapatot, céget, vagy megpróbálhatsz továbbra is segédként elhelyezkedni (próbálkozni lehet, tök mindegy adott helyeken mit mondanak). Kicsi vagyok én is és kaptam fizikai munkát.


"Voltam árufeltöltő, de az csak pár napig, az kegyetlen volt, a rengeteg vásárló, rengeteg kérdés."


Az megvan, hogy neked a pakolásért kell felelned, nem a vásárlókkal törődni? Főleg nem kell bevásárlólisták kipipálásában segítened; azaz csak szólnod kellett volna neki, hogy ne haragudjon, de te ebben nem tudsz segíteni. Ha pedig mégis kell vagy akarsz, akkor órabéred van, elvásárolgatsz vele míg letelik a napod.


Ha valamit nem tudsz, szólsz hogy új vagy még, kérdezzen mást, vagy megmondod hogy te nem eladó vagy és mutatsz valakit aki az. A kereskedelemben is van millió típusú hely, lehet próbálkozni (pl. más egy benzinkúton pénztárosnak lenni mint mondjuk egy állateledel áruházban).

2022. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én imádom az építőipart, szeretem a szakmámat, de tapasztalat nélkül nem vesznek fel sehova, meg egyébként sem a fentebb leírtak miatt...Ha lenne tapasztalatom, akkor simán lennék egyéni vállalkozó, mert a szerszàmaim is megvannak, de így még egyelőre nem tudom megvalósítani a dolgokat.
2022. júl. 9. 20:04
 5/13 A kérdező kommentje:
3, az oktató jó ötlet, eszembe is jutott, és igen, elég hozzá egy B jogsi már. Régen sokat nézelődtem a témában. A KRESZ-t imádtam tanulni, szívesen lennék is oktató, de egymillió forint a képzés, meg nem is indítanak minden évben, meg sokan kiperegnek felvételin.
2022. júl. 9. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Az oktató olyan mint az eladó. Emberekkel kell foglalkozni. Sok hulye ertetlen emberrel fogsz talizni, van turelmed hozza? Inkabb burkolo, a fal nem beszel vissza, allj be egy epitoipari ceghez es szerezz gyakorlatot.
2022. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
526 szót írtál,hogy mi nem megy, meg mi az épp aktuális kifogásos.. most írj 526 szót arról, hogy mi megy, mit tudsz csinálni..
2022. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy lenne türelmem, pláne hogy egy oktató nem keveset keres. De, mint írtam egyébként sem 1-2-re megy az, hogy valakiből oktató lesz, ahhoz pénz is kell, meg meg kell felelni a felvételin. Majd utánanézek jobban.

Építőipari cégeknél meg folyamatosan nézelődöm, de a környékemen munka sincs, messzebb meg már tapasztalt munkásokat fogadnak csak. De találtam most pár burkoló csoportot, majd valamelyikben kérek segítséget, hátha. :)

2022. júl. 9. 20:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Na ez jó ötlet. Én akár azt is bevállalnám, hogy kevesebb pénzért megyek, de tanulhassak, fejlődhessek, lehessen hova mennem később is.


Vagy akár vállalkozóként elkezdhessek bizonyos feladatokat, munkaköröket vállalni.


Egyik sem csettintésre megy ahogy írod, de azért kell elkezdeni.

2022. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7, hát írtam, hogy a vezetés megy, de parkolni meg kéne tanulnom sürgősen, ha mondjuk sofőrnek akarnék jelentkezni.

Humán beállítottságú vagyok, szóval a "magolós" dolgokat könnyen, gyorsan meg tudom tanulni.

Érdekelt mindig a hivatásos pálya, de az a fizetés miatt nálam kizáró, de ezt fentebb is írtam. De szívesen lennék közterület felügyelő, hegyőr, mezőőr, iskolaőr, rendész, vagy ilyesmi. Azok mondjuk nem tudom hogy keresnek.

Meg szeretem az építőipart, de ezzel kapcsolatban kifejtettem a dolgokat. Ezen felül szeretem még a járműveket, mindet. Hajó, mozdony, villamos, kamion, autó, busz, mindent. Szóval például el tudom magam képzelni mozdonyvezetőként, de nem tudom bejutnék-e a képzésre.

Jártam egy ideig autószerelő suliba is, de azt ott hagytam, mert nagyon gyenge volt az oktatás, azt mondjuk szívesen újrakezdeném egy másik iskolában, ahol tanulunk is rendesen.

2022. júl. 9. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!