Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy leendő munkáltató mit ér...

Egy leendő munkáltató mit ér el azzal hogy döntéshelyzetbe kényszerít máról holnapra döntsem el, kell-e az állás? Mikor úgyis próbaidő van és ha be is lépek, azonnal megpattanok ha lesz jobb ajánlat?

Figyelt kérdés

Ma van interjú és holnapra döntsem el kell-e az állás... és 2 nap múlva lépjek is be.

Na de próbaidő van. És ha álláskeresőben vagyok nyilván nem egy helyre interjúzok.

És ha nem egy helyre interjúzok és találok jobb helyet, azonnal lelépek, hiszen próbaidőben vagyok.


de akkor meg mi értelme ennek a máról holnapra döntési szituációba kényszerítésnek?


2022. júl. 16. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Kell neki az ember, ennyi.
2022. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
és az mire jó hogy behúznak valakit 1-2 hétre??
2022. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én is így voltam. holnapra döntsem el. Gondoltam magamban ha ez kell, hát eldöntöm. Beléptem, és azzal a lendülettel 3 nappal később ki, mert bejött egy jobb ajánlat.

Ha nekik ez kell....

2022. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem egyszerű a kérdés, felesleges túlbonyolítani.

Neked nem felel meg amit kínálnak - nem fogadod el.

Megfelel amit felajánlanak - elfogadod

Ha valaki keres egy munkavállalót akkor egyenlőre még ő szabja meg a feltételeket. Ha azok nem tetszenek, továbbállsz.

Ha majd egyszer valamikor a jövőben te keresel alkalmazottat, úgy leszel vele, hogy nem a jelentkező fogja megmondani neked, hogy "hányas a kabát" - te szabod meg a feltételeket, elvárásokat, amiben vagy megegyeztek, vagy sem

2022. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

3# Ha van esze a munkáltatónak az ilyen megpattanok és kész alkalmazottaktól visszatart fizetést, hogy ne okozzanak nagyobb kárt. Elég sokba kerül egy be-kijelentés.

Annak idején teljesen normális volt, hogy a munkavállaló kauciót fizetett a munkáltatónak egy egy jobb munkahelyen, hogy érvényesíthető legyen a kár amit esetlegesen okoz.

2022. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

A munkáltató általában nem 1 hónap múlva kedden akar előállítani egy terméket/szolgáltatást, csak azért, mert neked épp akkor kényelmes, hanem most. Ha nemet mondasz, hát mennek a következőhöz és valaki csak igent mond 2 nap múlva is. Nincs ebben semmi varázslat. Ha te akarsz venni valamit MOST és az egyik bolt most van nyitva, a másik meg jövő héten, akkor értelemszerűen nem vársz jövő hétig.


Amint feltudsz mutatni valami olyan tudást, ami csak pár embernek van meg, mindjárt nem állítanak ilyen döntés elé.

2022. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te tényleg nem érted a különbséget, aközött, hogy eldöntöd, hogy belépsz és felveszed a munkát az első napodon és aközött, hogy mi történik a próbaidő alatt?
2022. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!