Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért veszik...

Az emberek miért veszik hatalmas személyes sértésnek ha kirúgják őket?

Figyelt kérdés
Ez csak üzlet.
2022. júl. 22. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Minek kéne venniük, égi áldásnak?
2022. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom mit akartál ezzel sugallni. De ha valaki maximálisan vagy erőn felül végzi, tökéletesen a munkáját nem mellesleg ebből tartja el a családját akkor jogosan érzheti sértve magát ha csak úgy kirúgják. Nagyon sajnálom azt a munkavállalót akinek ilyen hozzáállású a főnöke. Már kinőttünk a ranszolgatartó társadalmak idejéből. Ahol valóban sajnos csak egy üzlet volt az egeszséges, jó teherbírású rabszolga megvásarlása a piacon. Emberekről beszélgetünk akinek az életük fontos része a munkájuk. Ez nem csak üzlet

Hanem felelősség is a másik sorsa iránt.

2022. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Akkor veszem annak, ha előtte avval hitegettek, hogy maradhatok.
2022. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Aki a szakma atyauristene, azt nem fogják csakúgy kirúgni. Vagy valami gond van vele vagy a cégnél szüntetik meg az adott osztályt
2022. júl. 22. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Értem, vagy az illető háta mögött remekül ment a manipulatív lejáratás, fúrkálódás. Mert van ilyen is.
2022. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy valami gond van vele vagy a cégnél szüntetik meg az adott osztályt"

De ennek mind van előjele.

Ha nem elégedettek a munkavállalóval, akkor azt jelezni szokták neki, nem pedig kirúgják egyik napról a másikra.

Volt olyan munkahelyem, ami csődbe ment. Nem volt váratlan, kis cég volt, elküldték az összes munkavállalót. Más választásuk nem volt, nem vettem személyes sértésnek.

Ellenben olyan főnököm is volt, aki folyamatosan hitegetett, hogy hosszú távra tervez velem, aztán egyszer csak közölte, hogy néhány nappal később mehetek, mert mégsem elégedett velem. Csak úgy a semmiből, korábban ilyet sosem mondott. Na az már fura volt.

2022. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Kirúgás =/= elbocsátás, csak hogy tisztázzuk.
2022. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki úgy éli meg a megélhetésének tartós elveszítését, mint egy szimpla "üzlet". Mondjuk ez önmagában nem lehet komoly ok arra, hogy megsértődjön valaki, de egy ilyen szituációban leginkább az emberek igazságérzetét szokta bántani, ha egy ilyen döntés születik meg a kárukra. Sok esetben nem is vitatható el az igaza a kirúgott embernek, - mert gyakran van úgy, hogy sokkal jobban értett egy olyan feladathoz, amelyre az ottmaradottak némelyike évek távlatában is rosszabbul teljesített, de az sem szokott jól esni senkinek, ha elmegy valahová dolgozni, dobálják jobbról-balra, mint egy "ejtőernyőst", - mert lényegében mindenhol bevethető - és amikor végzett a "tűzoltással", akkor egyik napról a másikra kirúgják - olyan emberek előnyére, akik csak azért lehetnek ott, mert valakiknek a valakijei. Ezek azért eléggé "csücskös" jelenségek - még akkor is, ha "széllel szemben nem ajánlatos vizelni"! -A feleségem is így járt! Felvették, rendbe tette három osztály több éve felhalmozott szemetét, kupleráját, aztán lapátra tették, - annál a cégnél ilyen sajátos módon szokás elismerni a teljesítményt. Az igazán megalázó különösen az volt számára az egészben, hogy az utolsó napját az utolsó lehetséges percig ledolgoztatták vele, majd behívták az irodába és azonnal mennie kellett, - egy biztonsági őr úgy kísérgette ettől a pillanattól kezdve a cégen belül egészen a kapuig, mint egy köztörvényes elítéltet. A plusz "poén" az volt az egészben, hogy akinek így szorítottak helyet - barátnőnek, - már két hónap múlva nem dolgozott ott, mert azt gondolta az ottlétről, hogy csak be kell oda járni időközönként körmöt reszelgetni, ám ez - mint kiderült, - nem volt oda elég a túléléshez!

Gondolom, egy ilyen helyzetet követően, te boldogan sétálnál vissza még egy búcsú csomag bonbonnal a néhai főnöködhöz, hogy megköszönhesd a lehetőséget!

2022. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem látnám el a feladatom és jogosan rúgnának ki akkor nem venném sertésnek. De volt egy munkahelyem ahova másokhoz képest viszonylag jó fizetéssel vettek fel azért mert nagyon kellett nekik ember. Ahogy találtak egy ismerős aki sokkal kevesebbért elvállata engem kitettek a próbaidő végén. Olyan szöveggel, hogy lassan dolgozom. Valóban én végeztem a legkésőbb minden nap, mert a többiek munkájának egy részét is én csináltam meg. Annak ellenére, hogy nem tetszett a hely és megváltásnak éreztem a kirúgást. Egyben sértő is volt. Korrektebb lett volna azt mondani, hogy tökéletesen végezted a munkád, meg voltunk elégedve de van más aki elvallalja kevesebbért ezért nem alkalmazunk tovább mert nekünk ez fontosabb szempont. Ha kell ajánlóvelvél állunk rendelkezésedre. Így nem éreztem volna, hogy legszívesebben rájuk borítanám az asztalt. Szar helyzet így is de elfogadható. Ez üzlet. Amit csináltak az meg embertelenség és megalázás. Ők is tudták/látták hogy dolgozom, én is tudtam. Mi értelme egy nyilvanvaló hazugsággal magyarázni a dolgot.
2022. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"az illető háta mögött remekül ment a manipulatív lejáratás, fúrkálódás. "


Arról meg nem a cég tehet, hanem az emberi hülyeség

2022. júl. 22. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!