Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet mondani olyan...

Mit lehet mondani olyan ismerősnek, aki személyes sértésnek veszi, hogy SENKIVEL nem akarok találkozni a járvány alatt?

Figyelt kérdés
1+ éve van itt ez a vírus, nem akarom a vége felé elcseszni és összeszedni, ha már eddig sikeresen elkerültem. Minden személyes találkozót lemondok, és minden egyes alkalommal elmondom, hogy nem az adott személlyel van bajom, hanem a járvány végéig senkivel sem akarok találkozni. Sokan mégis megsértődnek ezen, és erőszakoskodnak, hogy akkor is találkozzunk. Mit lehet ilyenkor mondani, hogy ne sértsem meg az illetőt, de nyomatékosítsam, hogy most egy darabig még mellőzném a személyes érintkezést?

2021. márc. 20. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy vagyok vele, hogy aki megsértődött, az így járt.


Pandémia van, ha ő nem veszi komolyan, az az ő dolga, de a te véleményedet tartsa tiszteletben.

2021. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Én az ilyen ismerősöket azonnal leépítem.

És nem azért, mert vírus, vagy nem vírus, hanem mert utálom, ha erőszakoskodnak velem.

2021. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
1 éve nem találkoztál senkivel?
2021. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

3-as, miért olyan hihetetlen?

Nyilván megy boltba, de a direktkontaktusokat kerüli, ahogy én is.

2021. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha elmondod, hogy sehova nem jársz csak otthon vagy tuti megértik.. ha közben viszont jársz vásárolgatni, dolgozni, tömegközlekedsz..stb, akkor viszont érthető, hogy nem akarják elfogadni. Alternatív megoldás pl videó beszélgetések stb?
2021. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 csak a legszükségesebbekkel. Tehát bolt, posta, munkahely, stb. Mindenhol betartva a maszkviselést és a távolságtartást amennyire csak lehet.
2021. márc. 20. 12:46
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyet tudsz mondani, azt viszont határozottan: NEM. Ha fontos neked az illető, akkor esetleg mondhatsz olyanokat, hogy nagy örömmel találkozol majd vele, amint mindketten be lesztek oltva. De aki nem érti meg, hogy jogod van védeni a saját egészségedet, azt érdemes inkább elfelejteni és törölni az életedből.
2021. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Évek óta nem voltam postán. Az miért létszükséglet?
2021. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem kell magyarázkodni, ha nekem ezt elmondanád így ahogy elírtad megérteném. De szerintem egy picit túl reagálod ezt a vírus helyzetet ennyi.
2021. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Felesleges paranoia 😅

Ha csak nem nyugdijas vagy ertheto hogy megsertodnek rad..

2021. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!