Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Így kihasználható az álláskere...

Így kihasználható az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés
3,5 fél év munkaviszony után mondok fel a jelenlegi munkahelyemen. A napokban felvettek egy másik munkahelyre és megkaptam az állásajánlatot elektronikusan amit elfogadtam. Munkaszerződést még nem írtam alá. A jelenlegi munkahelyemen 1 hónap a felmondási idő. A kérdésem konkrétan az, hogy amennyiben már kaptam másik munkahelyről állásajánlatot és letelik a felmondási időm jelentkezhetek-e álláskeresési járadékra vagy már törvénytelen így?
2022. júl. 28. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Álláskeresési jaradek abban az esetben jár ha még nincs munkád.
2022. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Munkám akkor van, ha a munkaszerződést aláírtam, addig nincs.
2022. júl. 28. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor jár ha a jelenlegi munkahelyedről leszámoltál és ezekkel a papírokkal bemész a munkaügyibe

Pár nap amíg elbírálják ( nekem 1,5 hét volt) és utána a következő hónapban jön az álláskeresési járadék. De csak ha nincs munkád.

Ha már megkaptad a bírálatot és elindul a folyósítás, és közben lesz bejelentett munkád, akkor lehet kérni hogy azt ami 90 napra jár neked pénz egyben fizessék ki. De annak is van egy eljárási folyamata

2022. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen én is így tudom, akkor elméletileg lehetséges...Az új munkahelyi ajánlatot elfogadtam, de szerződéskötés csak szeptember végén várható
2022. júl. 28. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
. 3 hónapig jár ha azalatt találsz munkát utalhatod vissza. szóval inkább ne vedd fel.
2022. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit vissza utalni 🤦‍♀️
2022. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!