Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szemüvegesként a katonaságon,...

Szemüvegesként a katonaságon, mit tehet az ember?

Figyelt kérdés
Nyílván lővész nem lehet egy szemüveges, de milyen más pozícióban helyezkedhet el?
2022. aug. 1. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
a legtöbb pozíció kizárva. elsőfokú alkalmatlanságnak számít a rossz szem. úgy tudsz csak ott elhelyezkedni, ha megmütetted magadat
2022. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Hát +-3 eltéréssel még profi küzdősportversenyektől sem tiltanak el, mellesleg kb minden háborús filmbe bebasznak egy szemüvegest szóval nem 1-2 dioptrián múlik.

Amúgy engem is etetett anno még egészségügyi végzettségű ember is, hogy asztmás nem lehet korházi dolgozó, holott pont le nem szarja senki, még covid osztályra is beraknak.

Vagy mint anno volt hogy balkezes nem lehet villanyszerelő, ezt egyszer megkérdeztem egy műszaki suliba és már akarták aláíratni a beiratkozásomat xd

2022. aug. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem terepre is mehetnél, de ha oda nem, bármilyen adminisztrátori vagy hasonló munkakör megfelelő lehet neked.
2022. aug. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehetsz katona szemüvegesként.
2022. aug. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 nem hiszem hogy a katonás filmek annyira valid infóforrások lesznek. Ha akármelyik katonai sulira rákerestek és megnézitek az alkalmatlansági feltételeket, ott lesz köztük a szemüveg. Random golyófogó közkatona még talán lehetsz, de rendes pozícióban biztosan nem kerülhetsz. Gonfoljatok csak bele, a szemüveg sokban hátráltat. Leesik, eltörik, elcsúszik, koszos lesz. Tereoen nincs idő ilyenekkel szórakozni.
2022. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. Csak hogyha sima katona akarsz lenni nem kell katonai suli, onnan meg feljebb egyre kevésbé lényeg, egy irodai asztal mögül pláne, persze mehetsz egyből ejtőernyősnek és ott a brutál eü. vizsgálaton még az egészséges ember is kieshet simán, aztán már semmilyen katona nem lehet.

Mellesleg én is szemüveges vagyok, nem azon a 30ezer ft on fog múlni, közelharcnál meg simán le lehet venni és lerakni a telefon mellé (igen, a telefon mellé) mellesleg pláne a mi kis országunkban azért nincsenek olyan véres frontok.

2022. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy barátom tiszti egyetem végzett katona, szemüveges.

Nagybátyám nemrég lett avatott tiszt, szintén szemüveges. Ő pl képez ki újoncokat is, ugyanúgy csinálja a gyakorlatokat. Határra megy, ha kell, tehát nem az íróasztal mögött ül.

2022. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Küzdősportolok, voltam már sportorvosnàl. -5-től van kizárás. Megkérdeztem az orvosom, mert én is szemüveges vagyok. És, ott sem végleges a kizárás, ha a sportszemész úgy ítéli meg, hogy mehet -5-től rosszabb szemű is sportolni, akkor mehet, és kész.K


Rendőrségnél, honvédséggél -4a határ.

2022. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és volt egy oktatóm. Katonai rendőr kiképző, ő is szemüveges.
2022. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!