Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akinek gondja van azzal ha...

Akinek gondja van azzal ha elköltözik a munkahelye jó messzire, annak tudomásul kell vennie hogy megszoksz vagy megszöksz? Más opció nincs?

Figyelt kérdés

Az illető nyűglődik mert eddig 10 perc séta volt neki a munkahely, de a cég költözik így most jó egy sőt inkább MÁSFÉL órás utazás több átszállással.

Hát szoppancs.

Ez van.

Megszoksz vagy megszöksz-más opció nincs.

Illetve lenne más opció, de arról meg hallani sem akar (kereshetne más munkahelyet-de neeeeeeem, a világért se) Hát akkor utazzon napi 3 órákat, zötyögjön a buszon a kokerók és szagló alkeszek közt.


2022. aug. 3. 08:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég jelentős változás az életében, gondolom dul-ful, mert dühös, de tehetetlen. Szerintem teljesen érthető, ki a fene akar 3 órát utazni/ nap?!

Nyilván majd átgondolja, hogy van-e annyira jó ez a munkahely vagy a fizetés, hogy végül beletörődik, de azért szeretnie nem kell a helyzetet.

2022. aug. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

"ki a fene akar 3 órát utazni/ nap?!"


Én is ennyit utazok majdnem, mert eddig is messze volt ezután is messze lesz.

csak eddig errefelé volt messze ezután meg arrafelé lesz messze.

és itt vagyok lassan 20 éve.

És bőven bőven alatta keresek annak amit ő kap.

Akkor én mit szóljak?

2022. aug. 3. 08:49
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
Aki hülye haljon meg.
2022. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én mit szóljak?


Ez vmi licit? Ki szopott nagyobbat?


A megszokik vagy megszökikben mar benne van a lelepes is, nincs tobb opcio.


Nem tudom, ki neked ez az illeto, de hagyd, hagy nyuglodjon, majd megunja.

Ha nagyon szenved, ugy is valtoztatni fog.

2022. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mennyire fontos az utazással töltött idő. Neked nem fontos, akkor törődj a magad dolgával. Lehet hogy másnak a munkába utazgatáson kívül más elfoglaltsága is lenne arra a 3 órára...
2022. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

"hogy másnak a munkába utazgatáson kívül más elfoglaltsága is lenne arra a 3 órára..."


Hát nekem is lenne. de VAN BÁRMI MÁS VÁLASZTÁSOM?? Ill persze lenne, el lehet menni utcát söpörni helyben, kösz, akkor inkább utazgatok.

2022. aug. 3. 09:07
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kérdésnek mi értelme van azon túl, hogy kiírtad magadból a kárörvendezésed?
2022. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt mi nem tudhatjuk, hogy neked milyen választásaid vannak. Az élet igazságtalan, ezt el kell fogadni. Valakinek 1,5 órára van a munkahelye, valakinek 10 percre, valakinek pedig dolgoznia sem kell a megélhetéséért.
2022. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem egyedüli érintett lesz az illető, éppen ezért érdemes lenne megpróbálni szövetkezni egy olyan emberrel, akinek van személygépkocsija és nem terhes neki embereket összeszedni. Nyilvánvaló, hogy üzemagyagra nem lenne ezt követően gondja annak, aki ezt vállalja, - a klasszisokkal kulturáltabb utazásért ennyit bevállalhat kettő-három ember, hogy összedobja a benzin árát, - még az is eltörpül a szívességért és a gépjármű tulajdonosának egyéb gépjárművet érintő kiadásainak vetületében. Az pedig senkinek nem kerül pénzébe, hogy elkezd keresgélni a lehetőségeit, - legfeljebb nem jön össze.

Más szemszögből vizsgálva pedig vannak olyan élethelyzetek, amikor nem igen van sok választása az embernek. Például ha egy olyan térségben él, lakik az illető - családja, - ahol nagyítóval nem lehet tisztességes megélhetést találni, akkor (fanyalgás ide, fanyalgás oda,) működik a kényszerpálya elfogadása. Inkább ez, mint hogy visszafordíthatatlanul boruljon a családi költségvetés vagy ingatlant veszítsen az életközösség!

Semmi újat nem találok fel azzal a ténnyel, hogy az esetek igen túlnyomó hányadában a körülmények irányítják az embereket, ők alkalmazkodnak - és nem fordítva! Különösen szerencsésnek mondhatja magát az ember, akinél ez nem így van, - a mai világban pedig különösen igaz ez!

A kényszerpályán élők közül a szerencsésebbek közé tartoznak azok, akiknek ideiglenes szállást vagy komolyabb utazási költségtérítést, esetleg egyéb, természetbeli juttatást tud juttatni a munkáltatója, - nem az egyoldalú jóságukért fognak a mennybe jutni!

Ezt az embereknek maguknak kell sajnos mérlegelni, hogy mit nyerhetnek egy ilyen manőveren, ill. mit veszíthetnek - és hamar visszaköszön, ha rossz döntést hoznak.

2022. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Miért nem megy autóval? Hány Km-ről van szó egyébként?
2022. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!