Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszamennétek próba-hétre így?

Visszamennétek próba-hétre így?

Figyelt kérdés

Álláskereső vagyok másfél hónapja.


Július eleje/közepe környékén találtam rá egy számomra szimpatikusnak tűnő hirdetésre, amelyben heti 40 órás munkáért havi nettó 235 000 Ft-ot kínálnak, előzetes tudás sem szükséges a betöltéshez, úgy ígérték, betanítanak a folyamatok elsajátítására.


Bio reggelik gyártással foglalkozó, magyar alapítású cég...megvallom őszíntén, azért egy-egy elvárás kapcsán megemeltem a szemöldököm...ilyen volt többek között a gyomást éreztető, nagy elvárás afelé, hogy a családias légkörű, kislétszámú csapatba könnyedén beilleszkedjen a jelentkező.


Beadtam, semmi.


Majd láttam, hogy augusztus elsején ismét meghirdették ugyanazt a pozíciót...ismét megpályáztam, ezúttal sikeresen.


( picit szokatlan, hogy ennyi idő alatt nem találtak biztos dolgozót )


Egy rövid telefonos beszélgetést követően másnapra beinvitáltak egy próbanapra, ami abból állt, hogy másfél órában bemutatták a munkafolyamatot és be is kellett állnom dolgozni, majd egy "utóbeszélgetéssel" zárult.


Dolgoztam boltokban és ott soha nem mehettem próbanapra orvosi papírok megléte, bemutatása nélkül. Ez utólag egy másik furcsa elem.


Visszatérve...azok az erőltetett mosolyok, olyan feszültséget lehetett érzeni a felszín alatt, amikor bemutattak a dolgozóknak, hogy csak na. Az egyik nő többször összesùgott valakivel látványosan előttem...


Semmi konkrétumot nem tudtam meg, mert a másik főnöknő, aki bent volt és fogadott, nem beszélte a magyart, csak törve...nem értette, mit jelent a határozott/határozatlan munkaszerződés...angolul nem tudott, csak olaszul és németül, így nem tudtam neki lefordítani...mutogattam, de nem tudott rendesen válaszolni. Orvosi vizsgálatról sem esett szó, ja, amikor pékségben voltam próbanapon, adtak egy papìrt, amit aláìrattak velem és aznap kifizettek napvégén...


Itt annyit csináltak, hogy adtak egy szatyor terméket...ezt a termelésvezető csinálta, majd ez a külföldi-magyar főnöknő annyit mondott, hogy Pénteken, azaz ma, vagy Hétfőn telefonálnak...mert még megbeszélik a dolgozókkal, hogyan láttak engem..és akkor lenne még jövőhéten egy próbahét(??), hogy hogyan dolgozom egy másik jelölttel és ennyi...ennyi...semmit nem tudtam meg, csak ennyit..


Ez nekem magas és erőltetett.


Ma nem hívtak...gondolom, a többi jelentlezővel vannak elfoglalva.


Most mit tegyek, ha hétfőn jön a hívás?

Menjek? Vagy keressek másik helyet?


A szüleim azt akarják, hogy menjek mindenképp, de nekem ez a hely furcsának tűnik és nem tetszik ez a beteges csapatszellem/családias azaz klikkes, hierarchikus légkör sem...ezek darabokta szednek 1 hét alatt...meg ez, hogy orvosi papìr, semmi?


Mit tennétek a helyemben? 🙏😓



2022. aug. 5. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem pazarolnám velük az időm, már ennyiből katasztrófa az egész. Olyan meg nincs, hogy retkes termékeket adnak, fizessék szépen ki a próbanapod. Soha ne fogadj el semmi ilyen hülyeséget legközelebb, pénzért dolgozol. 1 nap miatt nem hiszem, hogy megtudod rakatni őket, de azért valami fogyasztóvédelmist rájuk küldenék kedvességből.
2022. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyébként ez tényleg megszokott dolog, hogy simán beraknak 2 szó telefonos csevegés után egy ilyen hibrid-próbanapra, úgy kell élelmiszert csomagolnod, hogy bármiféle érvényes tüdőszűrő leletet bemutatott volna az ember?


Voltam Lidl-ben, Aldi-ban több évet...a szerződés megkötése után sem engedtek próbanapra az utóbbi helyen, mert bedöglött a gép és 4 nappal eltolódott a vizsgálatom....megkaptam a ruhát, aztán haza lettem küldve egy hajtós műszakvezető által, hogy az orvosi papírok nélkül nem engedhet be a raktárba az élemiszerek közé...reggel, az első munkanapomon úgy jött felém az üzletvezető, hogy előbb a tüdőszűrős papírokat kérte hajnali 5:30-kor az ajtóban...az öltözőig nem engedtek be ennélkül.



Nem tudom, mit tegyek...kellene a fizetés, közel van...de ilyennel még eddig nem találkoztam...nagy a nyomás rajtam :/

2022. aug. 5. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a próbanapra nem jelentettek be egyszerűsített foglalkoztatásba, akkor ez fekete munka volt, ráadásul ki se fizettek normálisan. Kerüld őket nem véletlenül nem találnak embert.
2022. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán csak nem akarsz ott dolgozni azért kapaszkodsz ennyire az orvosi papírba. Anyádék meg azért küldenek, mert kell a pénz. Amúgy szerintem menjél, majd később felmondasz ha gáz van.
2022. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bűzlik a dolog,ami a fekete részt illeti. Az egész légkörben van valami frusztráló az alapján,amit leírtál. Az ilyen megérzésekre érdemes hallgatni, és keress mást,ami bizalomgerjesztő.
2022. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!