Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jeleztem a munka helyemen...

Jeleztem a munka helyemen próba idő alatt fel akarok mondani.Kitalálták dolgozzak le pár napot még.Próba idő alatt nem kell ledolgozni semmi mondtam.Akkor is a héten még dolgozni kell.Ott hagytam mindent amit kaptam,sarkon fordultam.Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Papirjaim kiküldik postán?
2022. márc. 23. 04:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kiküldik, igen. Jó kis munkahely lehet.
2022. márc. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
94%

Igen! És nagyon jól tetted, hogy otthagytad őket! Manapság egyre szemetebbek a munkaadók, és jól szemen kell őket köpni, amikor csak lehet, mert orban viktor törvényei nem téged, hanem a multikat védik (400 órás túlmunka lehetőség, ráér túlórát fizetni hónapokkal később). Nekünk kis gyerekünk van, párom abszolút nem talál munkát. Több szak és hosszabb ingázás felejtős lenne. Nekem is olyan a munkarendem, hogy nem tudni pontosan mikor végzek, hála a rugalmas reggelesnek. Külső segítségünk nincs.


Párom amióta munkába állt a gyerek születés után, olyan helyeken fordult meg, hogy ember nem remélné, hogy ilyen előfordul. Az első munkahelye két szakos volt, a gyerekünk is pici volt ekkor kezdte a bölcsit. Ez két szakos hely volt, de kapott egy szakot. Fizu nem volt rossz, helyben volt, de a műszakvezetők döngették a nőket, hogy beírják őket hogy jelen voltak szombati túlórán. Itt nem rinyáltak azért, ha beteg volt a gyerek. Második helyen fél évig volt, havi 120ért, ha ki tudta dolgozni a hónapot. Ingázni kellett hozzá, állandó reggeles volt, de folyton cseszegették, hogy túlórázzon hétköznap, menjen hajnali 2re (ami kivotelezhetetlen volt), vagy maradjon estig. Egyszer sem vállalta fél év után kivágták azonnalival, a gyerek is sokat volt beteg. Harmadik hely szintén reggeles, itteni gyár volt. Hogy ne legyen annyi hiányzása gyerek betegség végett, kaptunk külső segítséget + jelezte, hogy túlórát is vállal egy két hétvégén. Azt mondták nem kell. Havi 3 napot hiányzott próbaidő alatt, hogy a gyerek beteg volt. Ettől jobban nem tudtuk összehozni segítséggel sem. 2,5 hónap után kivágták, mert a talonba gyűjtött három havi kafetéria pénzt nem fizették ki inkább és menesztették őt is, illetve a vele együtt felvett kollégák további 90%át is. A következő hely egy hónapig se tartott. Itt kiderült, hogy a munkaadó b.szott jogtisztán foglalkoztatni, nem jelentette be. Ezért, hogy ne kelljen büntetést fizetni, párom azonnal elhagyta a helyet, amikor kiderültek a dolgok, nem NAV és társai által derültek ki. A következő munkahely volt most a legutolsó. Egy szak, de 3,5kmre lévő gyár tőlünk helyben. Odajutás macera. Óránként nettó 800! jó magyar forint, cserébe, hogy megfázva jössz haza, tiszta mocsok vagy, és 3 órát vártál első napodon, hogy odajöjjenek hozzád, hogy te amúgy itt ki a pénisz vagy (mivel nem tudták mit keres a gyárban, közben a munkaközvetítő meg oda irányította).


És ez, illetve ez a mentalitás, meg azt, hogy vannak helyek, ahol 3-4-6 hónap múlva fizetnek túlórát ki, az mind orban viktor és társainak hibája. Ugyanis te mint dolgozó nem 3-4-6 hónap múlva akarsz megélni, hanem elsődlegesen a következő hónapban! Félreértés ne essék, nekem ezer évente van túlóra lehetőségem, és azért is vért kell könyörögjek, hogy bemehessek! Míg más bemehet filmet nézni és felveszi a túlóra pénzt. Én meg nem vagyok hajlandó megalázkodni, inkább másod állást keresek, de már főállást is csak nem találok.

2022. márc. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!