Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondhatok a diákmunkámból?

Lotties kérdése:

Felmondhatok a diákmunkámból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 1 hónapot dolgoztam a Deichmannba diákmunkásként, nem szövetkezeten keresztül, hanem a Deichmann központban jelentkeztem.


Az álláshirdetésben az állt, hogy havi 15 napot fogok dolgozni. Felvettek és mindenfélét össze-vissza beszéltek, hogy csak fél hónapot vagyok(a hónap első hetén még csak a papírokat intéztük, nem dolgoztam) és ezért nem adhatnak több napot, kaptam 7 alkalmat. A hónap vége felé elkezdték, hogy hát engem csak raktárosnak vettek föl ezért csak árus napokon mehetek, ami egy hónapban szerintem 10. Kérdeztem a főnököt, hogy hát én rendes eladónak jelentkeztem és szeretnék kimenni az üzletbe is a vásárlóknak segíteni, és több alkalmat szeretnék. Itt elkezdte nekem mondani, hogy neki van valami budget, de megnézi mit tehet. Augusztus első hetén nyaraltam, föl is hívott a főnök, hogy megbeszéljük mikor mennék a hónapban, megint csak árus napokról volt szó, ezért megkérdeztem, hogy tud e adni több alkalmat. Elkezdte, hogy mit képzelek, mindenki szeretne több pénzt keresni, ha nem tetszik elmehetek máshova. Ezzel az emberrel összesen ha váltottam 3 mondatot és úgy sóhajtozik meg fölemeli a hangját, ha velem beszél, mint aki gyűlöl. 6 alkalmat sikerült kapnom augusztusra és hát egy ilyen kis kedveske főnökkel nem szeretnék már se találkozni, se dolgozni. Elviseltem, hogy rabszolgamunkám van, egésznap izzattan döglök a raktárban, várom, hogy behajítsák az elpakolandó dobozokat, amiket a 160 centimmel 3 méter magasban egyszerre 5 dobozt egyensúlyozva pakoltam el, amíg ők kint az üzletben csak állnak egy helyben a kassza előtt. Azt is elviseltem, hogy a strandon lila lábakkal feküdtem a sok létrázástól. Én mindent beleadok, már 3x átrendeztem az egész raktárat nekik, minden gyönyörűen el volt rendezve, és még így is a főnöknek áll feljebb, hogy mit merek kérdezgetni a szerződésben álló havi 15 alkalomról.


Rossz a memóriám szóval nem emlékszem semmiféle szerződésre, de biztos létezik, mert mindig azt vágja a pofámba a főnök, hogy hát engem raktárosnak vettek föl.(mint említettem, rendes eladó volt hirdetve havi 15 napot dolgozva, az interjún is erről beszéltünk, nem tudom honnan jön ez a raktáros dolog)

Szóval állitólag ebben a "szerződésben" az is áll, hogy minimum 2 hónapot kell maradnom, de ha ők se tartják be a rájuk vonatkozó részt, akkor csak felmondhatok? Főleg, hogy a drága főnök is megmondta nekem, hogy nyugodtan elmehetek, mert nincs nekem hely, van elég dolgozó.


Köszönöm, hogy megoszthattam, ha bárki is elolvassa idáig. Nagyon jó kis diákmunkás tapasztalat volt számomra, soha többet nem jelentkezek így, megyek részmunkaidősnek suli közben, hátha akkor megtisztelnek, mint munkatárs. Egyébként az összes többi munkatársam nagyon aranyos és segítőkész, szívesen voltam közöttük, nem értem miért ilyen paraszt a főnököm(csak velem, mindenki szereti)



2022. aug. 7. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Felmondasz, ha azt mondja, hogy két hónapig kell ott lenned, akkor másnap betelefonálsz, hogy beteg vagy és többet nem mész be.
2022. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben be se mennék többet
2022. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a szerződést mert te is kellett, hogy kapjál egy példányt.

Ha nincs benne akkor szólsz, hogy holnap már nem mész.

Fél év alatt bárki bármikor felmondhat.

2022. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek, anyukám is folyton kérdezgette, de nem kaptam példányt semmiféle szerződésről, de valamelyik nap bemegyünk és felmondok. Egyébként most kedden is lett volna árus nap, de 9-re megyek orvoshoz és kérdeztük, hogy akkor amiatt tovább maradnék bent, de azt mondta a főnök, hogy nincs ilyen és akkor nem kaptam arra a napra munkát, ami szintén fura.
2022. aug. 7. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, diákmunkából nem mondhatsz fel, onnan kell nyugdíjba menned.

Ez a hosszú esti mese meg rohadtul fölösleges volt.

2022. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!