Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem én vagyok a léhűtő az...

Nem én vagyok a léhűtő az irodában, mégis rám vannak szállva a munkatársak és engem állítanak be annak. Felmondjak?

Figyelt kérdés

Már a felmondáson gondolkozom.

Egyszerre jöttem ebbe az irodába asszisztensnek egy másik velem egykorú lánnyal.

Annyi a különbség kettőnk között, hogy (nem nagyképűségből) de én talán egy kicsit dekoratívabb, feltűnőbb vagyok mint ő...de szerintem ő is szép lány, csak talán nem annyira feltűnő.

Én határozottabb, hangosabb vagyok és ha beszólnak nem hagyom magam.(Ő ha beszólnak sír.)

Tudni kell, hogy 8 másik nővel dolgozunk együtt és csupán két férfi van.

Érdekes, a két férfival nagyon jól kijövök (+ 1 nővel), de a többi középkorú nő mintha elhatározta volna, hogy kicsinálnak.

Titokban elkezdték írni, hogy mikor megyek be és mikor jövök, és ha 10 percet késtem azt már jelentették a főnöknek - azt mondták, hogy fél órát - , ha 15 perccel hamarabb elmentem, akkor azt mondták egy órával hamarabb, stb.

Olyanokat mondanak a főnöknek, hogy az "új lány" okos lenne, de nem csinál semmit, egész nap telefonál. (Valóban szoktam telefonálni a családommal napközben néha, ahogy ők is.)

Ez odáig fajult, hogy a főnök összehívott miattam egy megbeszélést, meg vette gy ujjlenyomatos beléptetőt "miattam", mert hogy én "mindig" kések, hogy a nénik megnyugodjanak.(Fontosak neki a nénik, mert régóta itt vannak, ők tudják, hogy működik itt minden)

És az érdekesség:

Eddig nem figyeltem, mert én nem foglalkoztam másokkal (mint ők egész nap velem), de megfigyeltem, hogy a másik új lány utánam ér be fél órával és általában előttem megy. Ma kint volt 2 órat "személyes ügyeket intézni", utána ebédelt egy órát, utána pedig bejött egy régi munkatárs az irodába és azzal beszélgetett egy órát, utána az anyukájával telefonált kb. 45 percet, tehát a 8 órából 5-öt biztos, hogy nem dolgozott, ami engem normál esetben nem érdekelne, de így nem értem, hogy ez hogy nem tűnik fel a néniknek?


Az egyik nő elkezdett velem üvölteni valamelyik nap, hogy hallotta, hogy visszaszóltam a főnöknek és mit képzelek magamról?

Én meg mondtam, hogy ne haragudj de nekem te nem vagy a főnököm, neked ehhez ha jól tudom semmi közöd és kérlek állítsd le magad. (hozzáteszem semmi csúnyát nem mondtam a főnöknek, csak jóban vagyunk, jóban van a csalással is, én más hangnemben beszélek vele kicsit néha)


Mindez odáig fajult, hogy egyik reggel a férjével állt a kapuban ez a nő, aki szintén rám üvöltött, hogyha még egyszer visszaszólok a feleségének, abból baj lesz és a nő büszkén állt mellette. Ez nagyon gáz szerintem!


Miért vagyok én így kipécézve? Ajánlott felmondanom?


Tudom, hogy kicsit karakán a stílusom, de ehhez a munkához ez kell... viszont úgy érzem, hogy ezeknek a nőknek az áskálódása már inkább személyes...


2022. aug. 10. 15:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jóban vagyunk, jóban van a családdal is* elnézést, ezt elírtam.
2022. aug. 10. 15:47
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom azt hiszik protekcióval kerültél be, és neked mindent szabad, csak azért, mert ismered a főnököd és jóban van vele a családod

(Mégha nincs is így, gondolom ezért pikkelnek rád)

2022. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Ez nem karakán, hanem szemtelen stílus. Nénik... Egyszer te is leszel néni, ha leszel olyan szerencsés, hogy elered azt a kort.


És mi az hogy később érkezel 10 perccel és hamarabb mész 15 perccel?


Szerintem elozd meg a kirugast, mondj fel, és a következő helyeden légy egy kicsit alazatosabb. Különben ott is ugyanígy jársz.

2022. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Protekcióval... végül is igen, ha annak lehet hívni azt, hogy semmilyen jelentkező nem volt erre a munkakörre, mert ezek a nénik már több embert elüldöztek innen... így szólt apámnak a főnök, hogy lenne egy üresedés azután, aki legutoljára hanyatt-homlok menekült innen és jöhetnék én. Hozzáteszem arról a srácról így nyilatkoztak a nénik: "az mindent elbaszott, de a főnök szerette".
2022. aug. 10. 15:59
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Az, hogy idősebbek nálam 30 , 40 évvel és ez a legszebb jelző már amit tudok rájuk használni, hidd el, ők cifrábbakat mondanak rám a hátam mögött ezerszer.


Az pedig, hogy van, hogy kések: az én munkakörömben az a lényeg, hogy a munka el legyen végezve, nem az, hogy mint egy recepciós üljek a székben egész nap, akkor is, ha már mindent megcsináltam. A főnököt nem is zavarta ez a pár perces késés egyébként, az érdekelte, hogy a munka kész van-e.

És hozzáteszem - mert a részt szépen figyelmen kívül hagytad - az, hogy a másik lány rendszeresen majd 1 órát késik senkit nem érdekel.

2022. aug. 10. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert a másik lány stílusa valószínűleg nem ilyen irritáló mint a tied.
2022. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az lehet, mert neki nincs semmilyen stílusa, ő csak úgy van. :D
2022. aug. 10. 16:56
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Féltékenyek rád ezek az öreglányok azért is mert fiatalabb vagy előtted az élet, csinos vagy ahogy leírtad. Legyél jóba 1 emberrel és kész. Muszáj klikkesedni, hogy lássak nem vagy egyedül. De ez szerintem egyértelmű h nem tetszik nekik h jó viszonyt ápolsz a főnököddel, féltékenyek. Előbb ők kavarnak szart neked meg mindenbe belekötnek, minthogy te tedd ezt velük és véletlenül őket rúgják ki.
2022. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát, a kommentjeid alapján jól bírod a strapát! 😃

Egyszerűen az van, hogy a nénik féltékenyek rád. Ők is szeretnének csinosak, fiatalok lenni, de nekik ez már sajna nem megy.

Szerintem ne mondj fel, nem tűnsz egy szende tündérrkének, akit ezek a mammerek egykönnyen kicsinálnak. 😃

2022. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én bemennék a főnökhöz, elmondanám a verziómat, és megnézném mit lép erre.

Ha leszarja, hogy ilyenek vannak, felmondanék nyilván, mert akkor nem lesz jobb.

2022. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!