Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik, ha nem csinálom...

Mi történik, ha nem csinálom meg az üzemorvosi vizsválatot, mit csinálhatnak velem?

Figyelt kérdés

Most lenne esedékes az időszakos üzemorvosi vizsgálatom, igazából júliusban kellett volna mennem.

Eleinte én voltam szabin, az az egy az én "hibám", de utána a doki volt szabin, meg beteltek az időpontok, meg nem ért rá a doki, stb. Mára kaptam időpontot, szobroztam egy fél órát a rendelő előtt aztán eljöttem, nem jelent meg a doki de kiderült hogy több kollégámmal is ugyanazt az időpontot kaptuk...


Nekem nincs kedvem/időm/energiám erre a szórakozásra, hogy folyton szaladjak az időpontok után, aztán hiába várjak.


Tulajdonképpen mi történhet, ha nem csináltatom meg a vizsgálatot? Mivel büntetnek ilyenkor?


2022. aug. 12. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg téged semmivel, a munkáltatót büntethetik meg ha esetleg tartanak egy ellenőrzést. Téged is lecseszhetnek a főnökeid, de anyagilag a céget bírságolják meg.

Addig nem is dolgozhatnál igazából amíg az nincsen rendben.

2022. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Kirúgnak, mert nem bizonyítod hogy alkalmas vagy a munkára.


Anyám bíró, és egy 60 körüli kollégája bekattant, és kitalálta, hogy nem megy orvoshoz, mert attól csak megbetegszik. Az üzemorvoshoz sem ment el, ezért kirúgták.


Nem tudom, hol dolgozol, de ha egy bírót kirúgnak ezért, akkor a legnagyobb tisztelettel, de téged is kifognak.

2022. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Én az Ikeában dolgoztam, ahol olyan hanyag módon kezelik az ilyen dolgokat, hogy hónapokat dolgoztam tűzvédelmi oktatás nélkül, úgy, hogy a céget nem is érdekelte.

Csak én lettem lecseszve, hogy szabadnapomon nem mentem be rá, mert nem voltak képesen egy másik szabadnapot adni helyette, mert úgy volt, hogy adnak, én meg nem mentem be az oktatásra.

Elhordtak minden megbízhatatlannak akit nem lehet utólérni.

Nem lehet utólérni, de a telefonom egyszer sem csörgött...

Utána meg senkit sem érdekelt a dolog többet. Csak megjegyezték, hogy én így nem is dolgozhatnék.. erről ennyit

2022. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kirúghatnak azért, mert ők nem biztosítják a megfelelő rendelést? :D

(Azóta felhívtak hogy bocsika, valami közbejött a dokinak, nem tud ma bejönni.)

Hát, azt megnézem, így is emberhiány van nálunk.

¯\_(ツ)_/¯

2022. aug. 12. 10:39
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát az az igazság, hogy a munkáltató megteheti, hogy kirúg sajna.
2022. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem dolgozhatsz így.

Gyakorlatilag általában nem törődnek vele, vagy ordít veled egy sort az ezért felelős adminisztrátor, hogy miért nem vagy képes elintézni ezt.

Jobb helyeken együtt megy egy csapat kolléga. Így kevésbé fordulhat elő, hogy a doki nem jelenik meg, ha meg mégis, akkor már a cégvezető jelzi neki, hogy ez így nagyon nem okés. Másrészt könnyebben telik a várakozási idő, mert beszélgettek közben. És persze jobb helyeken mindezt munkaidőben csinálják, és akkor mindenki türelmesen vár az orvosra, senki sem rohan vissza türelmetlenül a munkahelyére. :-)))

2022. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ha emiatt rúgnak ki, és a rendelés hiánya miatt nem tudtam bejutni, nem pedig azért mert lógtam, akkor végkielégítés járna elméletben?

(Őszintén mondom, ha emiatt kirúgnának akkor nem is akarnék itt maradni. Csak anyagilag nem akarom hogy gondom legyen azért, mert a dokinak épp más tennivalója akadt.)

2022. aug. 12. 10:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb, ha jelzed a munkáltatónak az orvos hanyagságát. Akkor majd ő intézkedik.
2022. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem járna, mert alkalmatlanság címen mondanának fel.

Ez ugyanaz a kategória, mintha elmentél volna, de az orvos alkalmatlannak talál.

(De nem vagyok jogász!)

2022. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#8

Tudnak róla, a főnököm telefonált hogy ne várjak, (megint) nincs rendelés. :)

2022. aug. 12. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!