Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a teendő ha a munkáltató...

Mi a teendő ha a munkáltató nem értesít a munkabeosztásról?

Figyelt kérdés
2 napja dolgozok a cégnél. Csütörtökön, adategyeztetés megvolt szerződésírás, oktatás stb, szóban mondta a hr-es majd megkapom a műszakbeosztást(Ez későbbiekben fontos lesz, mert ugyan de. du. van 8 óra felváltva ez is van a szerződésben, vannak rendkívüli hetek mikor 6órás kezdéssel 10 órát dolgozunk 4 nap és valamikor a héten beszúrnak egy pihenőnapot). A felettesem tanított be és műszakvégén mondta másnap reggel 5:55-re legyek x helyen eddig oké. Másnap ott is voltam egy ma már egy tapasztaltabb dolgozó volt mellettem nap végéig, felettesemet nem is láttam egész nap, műszak vége után indultunk is haza. A buszon ülve jutott eszembe, hogy hétfőn megyek ugyan dolgozni, nha de a mostani héttel ellentétben 8 órás munkarend lesz(abból kiindulva hogy egy táblázatban mind az 5 munkanapra volt kiírva tervezett gyártás) és nem szólt senki de. vagy du. kellene megjelennem. Hétvégén természetesen senkit nem tudok elérni a cégtől. Menjek hétfőn reggel de. aztán lesz valami?
2022. aug. 13. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nincs sok eszed, ha úgy hagytad el pénteken a munkahelyed, hogy azt se nézted meg, hétfőn hányra kell bemenned. Ez nem óvóda, ahol az óvónéni egyesével elbeszélget az ovisokkal.
2022. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a munkáltatónak kötelessége lenne értesíteni a munkavállalót milyen beosztás szerint járjon különben hogy tudom magam a a beosztáshoz tartani. Régi munkahelyemen automatikusan kaptam havonta a beosztást emailben. Újoncként meg már aznap az aktuális havit. Azt mondták meg fogom kapni a beosztást, mivel személyesen egész nap nem keresett a hr gondoltam emailben küldték ki, fel sem merült bennem hogy elfelejtkeznek róla. Jó persze én is lehetnék rutinosabb, de szerintem itt nem csak én hibáztam, főleg újoncként mikor az egész napom kaotikus.
2022. aug. 13. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Feltalálták már a telefont, én úgy tudom. Felhívod őket és megkérdezed.
2022. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olyan telefonszámot nem adtak még amit bármikor elérek, csak az irodai van meg, de mivel hétvégén senki nincs benn azt hívhatom.
2022. aug. 13. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!