Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató eltekinthet a...

A munkáltató eltekinthet a felmondási időtől, ha a kollégák közt összeférhetetlenség merült fel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy kibékíthetetlen konfliktus adódott, gyakorlatilag lassan az idegi kimerültség határára kerültem a közvetlen kolléganőm miatt, így sokadik próbálkozás után arra jutottam, legjobb ha másfelé veszem az irányt.

Viszont lenne felmondási időm, a szerződés szerint 2 hónap.

Hivatkozhatok a valódi okra? Lehet így is rendes felmondással beadni a kérelmet, és hogy tekintsenek el a felmondási időmtől?

Köszönöm!



2022. aug. 10. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Lehet kérni hogy tekintsen el, indokolni nem kell, hogy miért kéred ezt.


Viszont kicsi az esélye annak, hogy elengedik, de te kérd.


Ha nem engedik el, akkor kiiratod magad betegallomabyba.

2022. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. A betegállományt is gondoltam, csak akkor félek lemaradt egy új lehetőségről.

Szóval azt mondod, hogy hivatalosan az írásban ne jelezzem a felmondás okát? A munkáltató is tisztában van ezzel, de csak elviekben. Eddig nem tettek semmit. A munkaadó amúgy korrekt, konkrétan csak a kolléganőm terrorja ette meg a lelkem. Emiatt már kértem is szorongásos gyógyszert a háziorvostól, de hát az ugye a problémát nem oldja meg.

2022. aug. 10. 23:31
 3/12 A kérdező kommentje:
#bocsánat, ha kicsit zaklatott az írásom, sajnos a telefon sok mindent átír. Remélem így is a lényeg átmegy.
2022. aug. 10. 23:33
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell jelezned a felmondás okát. Mivel nem rendkívül felmondás.


De rendkívüli sem lehetne, mert ez nem olyan indok, ami megallja a helyét.


A munkáltató úgyis rá fog kérdezni hogy miért és akkor mondhatod hogy a kolléganő miatt.


Esetleg a felmondás odaadasa előtt beszélj a főnököddel és mondd meg neki hogy nem a munkahellyel van probléma, hanem személyes ok miatt... És akkor nyújtsd át neki...

2022. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt a közvetlen főnökömmel jeleztem, de Ő is beosztott. A tulajdonos valahogy homokba dugja a fejét, mondván , ennél fontosabb dolgai vannak, ami igaz is. Most valami olyasmit olvastam, hogy komoly indok, ha a kolléga folyamatos, minősíthetetlen, kioktató, megalázó viselkedése miatt sérül a munkahelyi légkör. Mivel Ő sok éve ott van, kizárt, hogy valami megrovásban részesítsék, én vagyok a friss hús, csak fél éve dolgozom itt.
2022. aug. 10. 23:49
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen megertelek és sajnálom. Legjobb ha tényleg mész onnan, ha a te athelyezesedre máshova nincs lehetőség házon belül.
2022. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsod!

Sajnos nincs lehetőség áthelyezésre, de olyannyira nem bírom már a kolléganő folyamatos megalázását, hogy bármennyire kedvelem a munkahelyet, a munkámat, nincs sok más esélyem.

Köszönöm a kedvességed, válaszaid!

2022. aug. 10. 23:57
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Bármilyen indokkal lehet kérni, hogy tekintsenek el a felmondási idő ledolgozásától. A cégtől függ elengednek-e. Ami pedig inkább függ attól, hogy mennyire és hogyan vagy pótolható, mennyire áthidalható, amíg az új kollégát megtalálják, betanítják. A cicaharc kevésbé fontos. "Ha eddig kibírtátok, ezt a kis időt is ki kell", indokkal teljesen jogosan utasíthatják vissza a kérésed, a fentieken múlik. Na meg a személyes kapcsolatodon a munkáltatóddal.
2022. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Shaddark ***** válasza:
78%

Lehet kérni, de szerintem indokold is. Ha indoklod és nem szükséges betanítani a helyedre érkezőt, akkor akár meg is adhatják simán.

És persze a "homokba dugott fejecske" ha szükséges, mert egyértelműen tudja hogy egy megoldatlan probléma az oka, akkor akár más megoldást is hozhat ha konkrétan tudják hogy mi az oka. Persze, az élet tapasztalatom azt mondatja, hogy majd a harmadik elmenő kollégánál fognak változtatni csak. De egy próbát megér, ha nem indoklod akkor tulajdonképpen meg sem próbáltad.

Amúgy részvétem, nálunk is volt ilyen mérgező légkör pár éve, de kirúgták egy kivételével az összes szociopatát szerencsére. És persze a fele elment magától is, miután több lett a normális akik ugyan újak voltak, de össze fogtak és nem hagyták magukat. Sajnos ez nálad nem játszik :(

2022. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azonnalival is fel tudsz mondani, ha a munkáltatód tud a problémáról és nem tesz ellene semmit, de a pontos részletekkel keress fel egy ügyvédet
2022. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!