Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi pletyka, rágalmazás...

Munkahelyi pletyka, rágalmazás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha introvertált vagy, nem beszélsz sokat, max 1-2 emberrel akit megbízhatónak találsz, akkor azzal az illetővel a pár kígyónyelvű irigy szerint tuti, hogy azért beszélgetsz kettesben, és jársz csak vele szünetre, mert együtt vagytok, mindegy milyen nemű.


Ha csak egy fiúval beszélgetsz sokat, és jártok kettesben szünetre, ebédelni, akkor vele vagy együtt, ha csak egy lánnyal, akkor azzal.


Nehogy már jól érzed magad, legyen neked is sz/r, mert néhány túl régóta ott dolgozónak az, akkor legyen neked is az.


Légy te is kiégett agyhalott zombi, idegbajos robotmunkás, ez az elvárás.

Mert ott kezdődik a baj, hogy magukból indulnak ki.

Mert a legtöbben csak azzal beszélgetnek és hülyéskednek kettesben, akik párkapcsolatban vannak.


Egy volt munkahelyemen sok ember, élükön egy vezetővel azt gondolta ki, hogy azért hülyéskedtünk, röhögtünk és jártunk kettesben szünetekre annyit, mert együtt vagyunk. És ugyanolyan nemű volt az illető. Egyre mérgezőbb lett a környezet, elvárás volt a trágár beszéd a munkatársakkal, fenyegetőzés, energia vámpírkodás, pletyka... leléptem.


A mostani új munkahelyen egy lánnyal beszélgetek sokat, és itt is ez kezdődik, elkezdtek pletykálni, hogy együtt vagyunk, ezért érezzük jól magunk, meg járkálunk ebédelni.

Pedig ebben az esetben is csak jóbarátok, munkatársak vagyunk, semmi több.


Nem érezhetem jól magam introvertáltként csak 1 ember társaságában?

Az ilyen problémával mit lehet kezdeni, mielőtt elfajulna és ez a munkahelyi barátság is tönkremegy a pletyka miatt?


2022. aug. 17. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a világon nincs semmi eszköz, amivel a pletykálást meg lehetne állítani. Befüvesíteni a Szaharát egyszerűbb lenne.


Főleg annak tükrében, hogy azért elég gyakori, hogy az ilyen barátkozás párkapcsolat vagy azzá fejlődik. Tehát az emberek előítélete nem teljesen alaptalan (statisztikai alapon nézve).


Érdemes lehet 1-2 alkalommal illedelmesen, de határozottan az emberek értésére adni, hogy mi a kapcsolatod jellege a lánnyal.


Ezen túlmenően viszont kár felhozni a témát. Egyrészt nem tartozol magyarázattal senkinek (ameddig a munka rovására nem megy a dolog), másrészt minden további magyarázkodás úgyis csak a "gyanút" erősítené bennük.


Hosszabb távon tehát mást nem tudsz csinálni, engedd el a füled mellett a dolgot. Remélhetőleg a szóban forgó lány is túl tud lépni a dolgon és a susmus nem fogja arra motiválni, hogy ne barátkozzon veled.


Megjegyzem, ha egy pár lennétek, ahhoz se lenne sok köze senkinek (kivéve pár speciális munkahely, katonaság, ha te a lány felettese vagy stb.).

2022. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valamilyen témát fel kell dobni a beszélgetések során, mert lassabban telik az a bizonyos fizetett munkaidő...


Köszönöm a választ.

2022. aug. 21. 23:26
 3/5 A kérdező kommentje:

Ennek is vége. A lány már elkezdett kerülni, én is őt.


Kb. hozzá sem szólhat az ember senkihez, munkahelyeken kötelessége magyarázkodni mindenkinek a szexuális életéről.

2022. aug. 28. 18:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Jobban tudják nálad is, hogy mit csinálsz, mire gondolsz, milyen szándékaid vannak.
2022. aug. 28. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne törődj vele. Aki terjeszti magát minősíti, aki pedig elhiszi szintén.

Nálunk pl.a főnökömről terjesztette egy kolléga, hogy családos ember létére összejött egy kollégával, mert mindig együtt mennek ebédelni és sokat beszélgetnek. Ja meg hogy nem mennek ki csoportosan a többiekkel.

Még ha igaz is lenne, az ő dolguk. Én szánalmasnak tartom az ilyen embereket és szerintem más jóérzésű is.

2022. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!