Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért görcsösen bunkók azok a...

Miért görcsösen bunkók azok a dolgozók akik emberekkel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Mintha muszáj lenne
2022. aug. 18. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Hülye vagy 🤪 🤪
2022. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
xd micsoda?
2022. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baja, hogy valaki megbántotta a kis lelkét.
2022. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ki vannak égve, mert sok-sok büdös paraszttal találkoznak egy nap. Dolgoztam vendéglátásban, egészségügyben még a húszas éveim elején. Én amúgy az a típus vagyok, aki tud viselkedni, a kórházban több beteg is megjegyezte, hogy milyen kedves vagyok, és nagyon hálásak voltak érte. De tudod ez rohadt nehéz, amikor aznap előtte 12-en ordibáltak veled olyasmiért, ami nem a te hibád, meg még kb. 10-en kezeltek úgy, mint a cipőjük talpára ragadt kutyaszart, csak mert ő ott fizet, és akkor már rögtön úgy érzi, hogy a csicskása vagy. Az emberek nagy része irtózatosan bunkó, és azok, akik emberekkel dolgoznak, napi szinten töményen kapják ezt a viselkedést. Mit gondolsz, mennyi idő kell ahhoz, hogy kiégjenek és megutáljanak mindenkit?

Ja, és akkor a másik oldal: voltam párszor kórházakban betegként, 1 db orvos volt velem kifejezetten bunkó, egy szülésznő meg kicsit csípős. Mindenki más végtelenül kedves és segítőkész volt. A mellettem lévő meg megállás nélkül rinyált, hogy mekkora tahó vele mindenki. Nos, ahogy ő szólt a nővérekhez, cseppet sem csodálkoztam, hogy ezt kapja vissza. Amilyen az adjonisten ugye... Ezen is lehet picit gondolkodni, tapasztalatom szerint úgy viselkednek az emberekkel, ahogy ők velük.

2022. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy alakították ki ezeket a munkákat, hogy maximális stresszel és minimális pihenéssel járjanak.

¯\_(ツ)_/¯

2022. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Én értem, hogy azzal bunkók, akik szintén azok. De amikor én kedves vagyok, akkor velem miért ilyenek? Én telefonos ügyintéző voltam. Sok f.asszal beszéltem. De ha valaki kedvesen beszélt velem, egyből rám ragadt a hangulata és én is jófej és jókedvű voltam.


Néhányan ráadásul úgy kezelnek, mintha nem emberi lény lennék, hanem mintha egy robot, akivel nem kell beszélni, nem kell köszönni, ha kérdez valamit, nem kell válaszolni, nem kell elköszönni, nem kell mondani, mennyibe kerül, amit veszek...


Amúgy az ilyenek lazán kereshetnek más munkát, én is kiégtem a telefonos munkában, ezért váltottam olyanra, ahol nem kell emberekkel beszélgetni (max munkatársakkal).

2022. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6: persze, nyilván kretének is vannak egyébként ezekben a szakmákban is. Én csak azt mondom, hogy lehet, te épp kedves vagy, és valóban nem helyes, hogy ennek ellenére hozzád bunkón szól pl. a bolti eladó. De tudod ha aznap előtted már a sokadik ember küldte el a picsába, mert drága a tejföl (amihez neki nyilván semmi köze, nem ő szabja az árakat), nem sok kedve lesz rád mosolyogni, mert emberből van, és tele a töke már. Sajnos ez ilyen, emberekkel dolgozni a legrosszabb, én is otthagytam már ezeket a területeket, egyedül dolgozom, home office-ban, a kutya nem szól hozzám, soha ilyen kiegyensúlyozott nem volt életemben :D
2022. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!