Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes csak azért bármilyen...

Érdemes csak azért bármilyen egyetemre menni, mert home office-os irodai munkát szeretnék?

Figyelt kérdés

Higyjétek el, ha tudnám, hogy legszívesebb mihez kezdenék magammal, akkor arra a szakra mennék... De fogalmam sincsen. Évek óta "el vagyok veszve", hiába gondolkozom akár minden nap is azon, hogy mit csinálnék szívesen, semmi nem jut eszembe. Nem is értek semmihez. Annyit tudok, hogy az álommunkámhoz nem kellene kimozdulnom a lakásomból és nem kéne folyamatosan emberek között lennem.

Csak ezért megérné jelentkeznem egy akármilyen egyetemi képzésre? Melyikkel járnék a lejobban, aminek nem túl magasak a ponthatárai? Azok a nyelvi szakok érnek valamit (görög, török, stb)?



2022. aug. 25. 12:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Call Centerezni tudsz úgy is hogy kb akármilyen képzettséged van. Hallottam jogászról is aki call centerezik.


A legtöbb cég biztosít home office lehetőséget, csak hát telefonálgatnod kell egész nap, és embereket hívogatnod.


A fizetés is olyan középkategória, de attól függ hová mész.

2022. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
90%

Még egyetemre jártam mikor az albérletben velem együtt élő főbérlő, aki 35 éves körüli bölcsész diplomás csávó volt, az volt a munkája hogy egész nap a szobájában ült, és öreg néniket hívogatott, hogy dormeo matracokat ajánljon neki.


Na ilyen értékesítő dolog lehetsz te egyetem nélkül is, ismerek olyan csávót aki érettségi után (ha jól sejtem csinált valami OKJ-s cuccot) és a generalinál értékesítő. Csinált honlapot, egyfolytában telefonálgat, ilyesmi.


De a cégeknél ez a call center, / ügyfélszolgálat még ami home officeban is csinálható.

2022. aug. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
91%
11# a Call centerezéshez hogy megmaradj napi 2-3 vagy mennyi üzletet is kell tudnod kötni, miközben mindenki lecsapja ha meghallja mit akarsz rásózni
2022. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Kb 20 mondatot olvastál tőlem és mindenféle mesét találsz ki hozzá csak ennyiből. Még a nememet se találtad el te nem normális. Pont olyan vagy, mint apám... Eltart... hogyne. Azért dolgozok vendéglátásban jlenleg is, mert apám eltart, mi? Pont apám baszott át a legjobban, és többek között miatta éhezek jelenleg is... Ő ajánlott munkát a cégénél, ami miatt felmondtam az előző munkahelyemen, majd jól átvert és elküldtek onnan és még csak ki se fizettek. Az se érdekli, hogy a lánya éppen éhezik és hogy a lakbért ki tudja-e fizetni vagy sem, a teelfont se veszi fel. Na pont ennyire tart el apám... Anyám meg a 150 ezres fizetéséből még ennyire se.

Az erőnlétemet meg mégis miből "találtad ki", hogy mihez mennyi erőm van? Bár igazad van, segédmunkásnak tényleg nem lennék jó, mivelhogy lány vagyok.... de hát még ezt se találtad el. 5 éve vendéglátózom, jaj, biztos annyi nekem, sosem találnék munkát... Operátor is voltam már, 430 ezret kaptam az egyik hónapban.


De ha neked nem jó a homi office, nem jó az iroda, nem jó az építőipar, nem jó a vendéglátás, nem jó a kereskedelem, nem jó a gyár, akkor mégis mi a jó? Mit gondolsz, mit kéne csinálnom, hogy "őfelségének" megfeleljek? Te mit dolgozol? Gondolom semmit, ilyen stílussal már az állásinterjú elején elküldenek a legtöbb kicsit is normális helyről...

2022. aug. 25. 14:16
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ennek az embernek (akinek a válaszai nemsokára moderálásra kerülnek ha jól sejtem) az lehet a gondja, hogy igazából senki nem szeret korán kelni, bevonszolni magát a munkahelyére, egész nap ott dekkolni, majd a nap végén haza menni azért, hogy eltöltsön kaja, fürdés mellett kb 1-2 óra szabad időt, esetleg ezt az idejét a családjával töltse. A te kérdésed tehát felidegesítette, mert neki ez jutott, te meg törekednél a jobbra, kényelmesebbre. Ez önmagában nem megvetendő dolog.

A kérdező ugyanis nem azt kérdezte hogy milyen ilyen munkát végezhetne el rögtön, hanem hogy MILYEN EGYETEMRE JELENTKEZZEN, hogyan képezze magát, és társai.


Ilyen képzést kaphatsz például ahogy írták a gazdasági vagy informatikai karokon, és igen, jó summáért otthonról is végezheted a munkádat, ez ma már nem lehetetlen.


Ismerek olyat aki home office-ból alig várta már hogy mehessen megint be a munkahelyre emberek közé dolgozni, mert utálta. Sokfélék vagyunk mi emberek.


Egyébként ha jól láttam manapság a humánerőforrás is ilyen lehet, a felvételben és a beszervezésben telefonról, otthonról is tudsz segíteni. Sok munkahelyen írták hogy adott a home office lehetőség.


De nekem mikor benőtt a lábujjkörmöm is olyan pedikűröshöz mentem, aki a saját otthonában csinált egy kis irodácskát és ott fogadta az embereket.

Ismerek olyat is aki otthon a garázsát műhellyé alakította, és ott berendezett eszközökkel gyárt gravírozást, díszek / ajándékok készítését és egész jól megél belőle.

Fodrász is van aki faluban otthon vállal vendégeket..

De olyat is tudok aki a saját otthonában kialakított bódéban árul gyümölcsöket / kisboltot is nyitottak így sokan.

A lista hosszú.

2022. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
87%

Ilyenek miatt ne idegesítsd fel magad. Ilyenek a "lehúzó" emberek. A moderátorok úgy is kitörlik amit írkál.

Nézz inkább az ő szomorú sorsa mögé. Valószínűleg kemény munkát végez amit nem szeret, itt pedig azt látja hogy valaki akinek még kapacitása van jobb sorsot választani segítséget kér, hogy jobb legyen mint neki.

A stílusából ítélve valószínűleg részeg is.


Csak magaddal törődj, azzal hogy elérd amit akartál, ha igazán szeretnéd összejöhet, és kényelmesebb, jobb lesz neked mint neki. Ha tetszik neki ha nem.

2022. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%
Nekem csak az a fura hogy egyetemet keresel es kozben ehezel? Vagy dolgozol de közben ehezel? Ráadásul a vendéglátóiparban ahol hiány van tehát gobdolom nem 1000 Ft az oraber. Csak kerdezem.
2022. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Nem holnap terveztem beiratkozni az egyetemre, hanem pár éven belül. Igen, addig informálódok.

Még nem dolgozok újra, jövőhéten kezdek. A törölt kommentű "kedves úriembernek" szánt kommentemben fentebb kifejtettem, hogy apám hogyan b.szott át. Ezért éhezek. Majd ha októberben kapok fizetést, onnantól kezdve remélhetőleg már nem fogok.

2022. aug. 25. 15:40
 19/32 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom. :(Csak ez így nagyon általános kerdes. Próbáld meg kideríteni mi az ami érdekel. Ahogy írták egyetem nélkül is lehet otthon call centerezni. De pl vannak olyan banki allasok amiket otthon is lehet végezni mondjuk lehet hogy nem full HO.
2022. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Legalább 10 éve próbálom kideríteni. 😅 Most jutottam el oda, hogy ha egyszer mégis kigyullad avillanykörte a fejem fölött, akkor jó, én csak örülök neki, de addig is most már tényleg kellene kezdenem magammal valamit, hogy legalább egy részét ne utáljam a munkámnak.

Call centeres semmiféleképpen nem szeretnék lenni, 100%-ig introvertált vagyok és mellé még szociális fóbiás is. Ha csak néha kellene telefonálni, az még belefér, na de hogy minden nap 8 órán keresztül... még nettó 1 millióért se csinálnám.

2022. aug. 25. 23:20
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!