Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes csak azért bármilyen...

Érdemes csak azért bármilyen egyetemre menni, mert home office-os irodai munkát szeretnék?

Figyelt kérdés

Higyjétek el, ha tudnám, hogy legszívesebb mihez kezdenék magammal, akkor arra a szakra mennék... De fogalmam sincsen. Évek óta "el vagyok veszve", hiába gondolkozom akár minden nap is azon, hogy mit csinálnék szívesen, semmi nem jut eszembe. Nem is értek semmihez. Annyit tudok, hogy az álommunkámhoz nem kellene kimozdulnom a lakásomból és nem kéne folyamatosan emberek között lennem.

Csak ezért megérné jelentkeznem egy akármilyen egyetemi képzésre? Melyikkel járnék a lejobban, aminek nem túl magasak a ponthatárai? Azok a nyelvi szakok érnek valamit (görög, török, stb)?



2022. aug. 25. 12:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják hogy ha a hobbid a munkád, akkor nem dolgozol egy napot se.


Milyen hobbiaid vannak?

2022. aug. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Nincsenek hobbijaim.
2022. aug. 26. 09:21
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Hú, így nehéz lesz. Valami érdeklődési köröd csak van. Meg mik az erősségeid? Miben vagy jó? Ne mondd, hogy semmiben. :)
2022. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem első körben amúgy talán hobbit kéne találnod. Kezdj bele ebbe-abba aztán hátha ráérzel valaminek az ízére ami már egyértelműbben megadja az irányt.

Egy hobbit könnyebb abbahagyni, és így legalább tágítod az érdeklődési körödet.

Így amúgy nem csodálom hogy nem tudod mit akarsz csinálni. :S


Csak néhány példa:

Kezdj el edzeni. Otthon vagy eljárni terembe. Ettől egészséges is leszel, és a külsődet is feldobja, aztán ha ráérzel és megszereted, már nem fogod bánni ha be kell járnod dolgozni akár gyógytornászként, vagy személyi edzőként, ilyesmi.


vagy..


Kezdj el növényeket tartani, locsolgatni, válogatni. Ha hosszú távon meglátod benne a szépséget és megszereted, semmi akadálya nem lesz annak hogy a későbbiekben akár egy virágüzletben dolgozz.


De ilyen lehet a sütés főzés, ilyesmi.


Próbálgasd hogy mi lenne az amit szeretsz csinálni, és akkor egyszerű lesz a döntés is.

2022. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Én ezekkel is próbálkozok már nagyon régóta. 😅

Edzeni gyűlölök, teljes szívemből utálom. A sütés-főzést is. A növények meg nem érdekelnek.

Az állatokat nagyon szeretem, de az olyan munkák meg sajnos nagyon nem fizetnek jól, kivéve talán az állatorvos, de oda esélytelen, hogy bekerüljek.

Szeretk Simsezni, utazni, és kirándulni. Nyelveket sokkal szívesebben és könnyebben tanulok, mint bármi mást. De ezeket kombinálva csak az idegenvezető jut eszembe, az meg szintén emberekkel beszél egész végig, szóval azt kihagynám. Kerestem random munkákat valamilyen ritka nyelvtudással, de kivétel nélkül az összes, amit kiadott (Budapesten) customer service volt, szóval no thanks.

Amúgy szívem szerint youtuber lennék, mostanában ezzel próbálkozom, de nem tudom, hogy ha magyarul csinálnám, mennyire lehetne megélni belőle. Illetve biztosvagyok benne, hogy itt is lesz majd valaki, aki belém köt, hogy "az nem igazi munka". Bár a barátomat remélem már kitiltották az oldalról.

2022. aug. 26. 09:56
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

#24 , most ugyan a helyemen vagyok az életben,de eskü kedvet kaptam a kommented látván a látóköröm tágításához :) te karrier tanácsadó vagy?

(#23 voltam)

2022. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem jogászt aki végig vitt 5 év jogi egyetemet, dolgozott több évet jogászként, aztán valami óriási bátorsággal lépett, és cukrásznak állt. Ma is a cukrászdájában osztogatja a sütiket.


Egyik rokonom vegyészmérnök lett, dolgozott is a szakmában sokat, de ott hagyta több évnyi munkaviszony után, mert alpinista akart lenni. Nagyon szeret hegyet mászni, és a magasban lenni, neki ez a hobbija.


Ezek az emberek számtalan évet elpocsékoltak az életükből csak azért mert nem hallgatták meg a "szívük szavát" elsőre, és bele kezdtek ebbe-abba, amerre sodorta őket az élet. Csak amikor már végleg belefásultak abba hogy azt csinálják minden áldott nap teljes munkaidőben amit utálnak jutottak el odáig hogy oké, mostantól azt szeretnék csinálni amit szeretnek. Ehhez baromi nagy bátorság kell basszus. Fejest ugrani az ismeretlenbe, eldobni a biztosat. Nem sokan mernék ezt megtenni.


Ha az állatokat szereted, ne legyél állatorvos. Agóniában szenvedő, és halálra rémült állatokat látni 0-24 elég kemény, ráadásul munkájuk nagy része annak a bizonyos injekciónak a beadása..

2022. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg. Egyetem elvégzése nélkül is lehet homeoffice-ozni. Én is ezt csinálom már egy bő éve, pedig még egy évem hátravan az egyetemből.


Hogy megy a matek?

2022. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Igen, ez meg a másik, hogy nem csak a ponthatárok miatt nem lennék képes az állatorvosira, hanem a lelki dolgok miatt se. Pont ezért, mert amikor el kell altatni valakit, vagy látszólag nagyon szenvednek... :(


Nagyon, nagyon, NAGYON nem megy a matek.

2022. aug. 26. 10:34
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha állatok, akkor esetleg menhelyen dolgozni? Vagy egy elvégezni egy ilyen oktatói képzést? Volt munkatársam eredetileg valami egészségügyi szakmát végzett, aztán irodába került (innen az ismertség). Majd a pasijával gondoltak egy nagyot és kimentek Angliába. Ott állatorvosi asszisztensnek ment (az ehhez szükséges képzettséget ott megszerezte),majd elvégzett egy kutyakiképzői képzést és ma ebből él. Sok kutyás ismerősöm viszi a kedvencét ilyen kutyaiskolába, úgyhogy kereslet is van rá. Azzal sajnos számolni kell, hogy nem fog egyből egy rakat pénz az öledbe hullani, az eleje inkább viszi a zsetont.
2022. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!