Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Évi hány nap (vagy hány %)...

Évi hány nap (vagy hány %) szabadság az, amit a munkáltató dönt el, hogy mikor veszem ki?

Figyelt kérdés

Nekem 21 napom van egy évben, most nem tudom, hogy hány %-ot kellett már kivennem, de összesen 5 nap maradt szeptember 1.-től, a többit ki kellett vennem. Úgy mondták, hogy x százalékot április 30-ig, aztán x százalékot augusztus 31-ig. Most mi van akkor, ha én októberben akartam volna hosszabb szabira menni?


Ezt így megtehetik ilyen formában? Gondolom igen.


2022. aug. 28. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
A fele.
2022. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az jó, nem vagyok egy matek zseni, de többet vetettek ki velem, mint a fele...


Amúgy ez azért van, mert hátha ősszel lesz nagy hajtás és hogy ne mindenki akkor menjen el...

2022. aug. 28. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, de a munka törvénykönyve szerint a munkáltató a szabid kétharmadával rendelkezhet, te pedig az egyharmaddal. 21 nap esetén 14 napot a főnök ad ki, 7 nappal tudsz szabadon rendelkezni.
2022. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
75%
2022. aug. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A teljes keredet 2/3-ával rendelkezhet a cég, eddig a keretig bármikor elküldhet szabira ha nincs annyi meló például, vagy ne egyszerre menjen mindenki el szabira év végén. De ebben a részben rugalmasak szoktak lenne, ha te októberben szeretnéd kivenni, akkor megbeszéled a főnököddel ezt. Ebben a részben inkább a december a kényes.
2022. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!