Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyanokhoz írom a kérdést,...

Olyanokhoz írom a kérdést, akik pályát módosítottak vagy módosítanak. Mi volt a foglalkozásod és mi a foglalkozásod most? / Mi a foglalkozásod és mire készülsz váltani?

Figyelt kérdés
Mi (volt) az oka, hogy váltani szerettél volna vagy váltani szeretnél? Mennyi időt dolgoztál a régi foglalkozásodban?

2022. aug. 29. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egészségügyben dolgozom, de az 3D modellezés/animáció az, ami foglalkoztat, remélem, hogy egyszer majd tudok váltani:)
2022. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyetemi szakmámhoz / gyakorlati helyemhez képest váltottam szakmát. A szakmát nem akarom konkrétan elmondani, mert kevesen tanulják azt a szakot, én meg nem akarok lenyomozható lenni - legyen elég annyi, hogy kulturális terület. A munkát magát a gyakorlati helyemen szerettem, a főnököt és a munkakörülményeket nagyon nem (2-3 hónapot kivéve ingyen dolgoztatás "kulturális területen nyugaton is ez megy" jeligével kisebb megszakításokkal 2 évig, a maradék 2-3 hónapra azért kaptam fizut, mert szereztek vmi pályázati pénzt, amit nem is arra használtak fel, amire kellett volna; idegbeteg főnök).

Már láttam a végefelé, hogy nagyon nehezen tudnék úgy elhelyezkedni a szakmában, hogy ne haljak éhen, én meg el akartam már otthonról költözni. Jó helyet ebben a szakmában nagyon nehéz szerezni, mert sok hely kihalásos, a többire meg protekció kell... én meg nem vagyok hálózatépítő típus és a családom, ismerőseim sem olyanok, hogy be tudnának mindenhova nyomni. Egy hely volt, ahova lett volna protekcióm, de valakinek még töb volt. Illetve olyan helyekre tudtam volna menno, ahol ingyen akarnak dolgoztatni vagy olyasmi fekete fizuért, ami kb. a fizikai közmunkás bért nem érte el, viszonylag sok munkaóráért cserébe.


Mivel nyelvtudásom volt, és külföldiekkel beszéltem / ügyfélszolgálatoztam a gyakorlati helyemen, inkább a multik felé vettem az irányt egy 3 hónapos próbaidőszal után, amikor azért próbáltam szakmán belül elhelyezkedni. Ilyen ügyfélszolgálat-projektmenedzsment hibridet kezdtem el, és 2 éve kb. csapatvezető vagyok ugyanannál a multicégnél. Nem tökéletes itt sem a vezetőség meg néha vannak összezördülések, de sokkal-sokkal-sokkal jobb a hangulat, mint az előző helyemen... itt legalább viszonylag kompetens emberek vannak vezetői székekben és nem úgy beszélnek velem, mint a kutyával vagy mint egy hülyébb óvodással.

2022. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Közlekedésmérnöknek tanultam, egyetem alatt irodavezető voltam. Mivel rögtön utána szültem, így az eredeti szakmámban végül sose dolgoztam, meg ki is ábrándultam kicsit belőle. A gyerekekkel 12 évet voltam otthon, és kb ott tartottam mint egy totál pályakezdő. Most bérszámfejtő vagyok.
2022. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Arufeltöltőből lettem raktáros, targoncás. Tapadnak is a nők azóta.
2022. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3 éve végeztem matematika-fizika tanárként. Egy évig tanítottam 160 ezerért (ha jól emlékszem) aztán két éve SSC-hen dolgozom az angol nyelvtudásommal több mint kétszer annyiért.


Az anyagiak és a diákok valamint a szüleik miatt váltottam egy 8. kerületi gimnáziumból.

2022. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Érződik némi aggodalom a kérdező soraiból, mintha megerősítésre vágyna, hogy menni fog. Menni fog! :) Én diploma után elmentem egy multihoz, aztán két másikhoz, ez összesen kb. 10 év volt (sales és kommunikációs terület). Aztán onnan elmentem a médiába (szerkesztő-műsorvezető), újabb 10 év. Aztán a politika tönkretette a munkahelyemet, szabadúszó vállalkozó lettem, és tanár. Ma búcsúzunk a KATA-tól, ami ismét romba döntheti, amit felépítettem, úgyhogy ismét gondolkodom egy főálláson.


Szóval kedves Kérdező, menni fog a váltás. Az élet olykor kikényszeríti a megújulást.

2022. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!