Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyanokhoz írom a kérdést,...

Olyanokhoz írom a kérdést, akik fiatal korukban elvégeztek egy képzést, de nem szerettek volna abban dolgozni. Hogyan zajlott a további életutatok?

Figyelt kérdés
Írd le, milyen végzettsége(i)d van(nak). Sikerült-e váltanod, ha igen, akkor milyen munkára, valamint a korodat és a nemedet is.

2022. máj. 16. 17:32
A kérdező szavazást indított:
Elhelyezkedtem abban a foglalkozásban és sikerült megszeretnem.
Elhelyezkedtem abban a foglalkozásban, de továbbra sem szeretem.
Elhelyezkedtam abban a foglalkozásban, de tanulok mást, hogy tudjak váltani.
Nem dolgozom, hanem most is tanulok, hogy ne abban kelljen dolgoznom.
Tanultam mást, azt szeretem, és abban dolgozom.
Tanultam mást, abban dolgozom, de azt sem szeretem.
Tanultam mást, de abban sikerült elhelyezkednem, amit először tanultam.
Más foglalkozásban helyezkedtem el, amit most tanulok ki.
Olyan foglalkozásban helyezkedtem el, ami nem igényel képzettséget.
Olyan munkát végzek, ami a hobbim is egyben.
11 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Informatikusnak tanultam. Plusz van egy eladói végzettségem is

Vendéglátásban akartam dolgozni mint pultos , abban is dolgozok 10 éve.


Barátnőmnek pl van egy divattervezői szakmája, egy szakács, boltvezető, dajka, és masszőr.

Ő is Vendéglátásban akart dolgozni. Most van egy hamburgerezője.

2022. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Isti22 ***** válasza:

Nyelvszakos voltam, de nem akartam tanítani. Az első munkáim irodai jellegűek voltak, utána egy elég speciális területen helyezkedtem el, amihez kellett a nyelvtudás.


Ezután kezdtem el orientálódni az informatika felé, a következő, ügyfélszolgálatos munkámhoz már kellett az informatika és a jó nyelvtudás is.


Azért írtam így, mert a nagy többségnek szerintem nincs hivatástudata és elkezd valamit tanulni, de nem abban a szakmában helyezkedik el. Ettől függetlenül viszont nem vész kárba a tudás, mert más munkakörben felhasználható. Én sem azzal a céllal kezdtem nyelvet és informatikát tanulni, hogy ügyfélszolgálatos legyek, de e két képzés nélkül nem csinálhatnám azt most, amit csinálok.


És ki tudja, mi lesz még a vége, lehet, hogy valamelyik hobbim és a megszerzett munkatapasztalat és képességek egy új karrier felé fognak tolni.

2022. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!