Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire baj ha táppénzről...

Mennyire baj ha táppénzről táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy én csak akkor mehetek vissza munkába dolgozni ha viszem a tp papírt vagy különben azt is ki kell írni táppénzre (ez őszintén nem tudom mennyire igaz még nem voltam ilyen helyzetben mindig egyből vittem a papírt). Most megbetegedtem és úgy éreztem hogy másnap az az ma már tudok menni dolgozni ezért kikértem a táppénzes papírt még aznap, de ma reggel nem javult az állapotom így nem tudtam visszamenni dolgozni. A kérdés az mennyire probléma ha újra felvesznek táppénzre? Vagy ilyenkor ez meghosszabbítják?

2022. szept. 1. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
ilyenkor azt kb. dobd ki, és meghosszabítják
2022. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor folytatja, mintha nem lett volna lezárva, szerintem legalábbis.
2022. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha le van zárva, azt elég bonyolult folytatni.


Felvesznek megint táppénzre, és kapsz egy második papírt is majd.


Azt viszont, hogy a beteg dönti el ,hogy mikor mehet dolgozni nem tudom értelmezni.

2022. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pedig tudják folytatni
2022. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nem tudják. Azt írtam, hogy bonyolult.
2022. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

"és úgy éreztem hogy másnap az az ma már tudok menni dolgozni"


Ezért nem kéne neked eldönteni ezt az orvos helyett. A mi orvosunk ebben pl. rigorózus, és igazat is adok neki. Ha pl. lázas lettél, akkor 3 nap táppénz a minimum. Ha hétvégére meglenne a 3 nap, akkor hétfőn menj vissza hozzá. Nem ad előbb papírt. Talán pont azért, mert sok ilyenbe futott már bele, mint te.

2022. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!