Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások, nem frusztráló...

Diplomások, nem frusztráló számotokra, hogy egy szakmunkás többszörösét keresi, mint ti?

Figyelt kérdés
És azért valljuk be, már az én időmben is jóformán az iskola legbutább emberei mentek szakmunkásképzőbe. Mégis ők jártak jól. Nem irónikus kicsit?

2021. jún. 21. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Bántani nem bánt, de így igaz. Mondjuk úgy, én a légkondis irodában könnyebben keresem a kenyerem. Még ha valamivel kevesebbet is, mint aki a melegben megszakad.
2021. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Én a szakmunkásnál többszöröst keresek... Úgyhogy nem létezik ez a prpobléma nálam...
2021. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az a frusztráló, hogy a 21. Században még mindig itt tartunk, hogy aki melós az hülye, tanulatlan paraszt, keressen keveset, bezzeg a diplomás, aki biztosan nagyon okos és sokat dolgozik, kapjon sokat havonta...

Rossz ez a megközelítés, nagyon rossz.

(mondom ezt diplomáskent)

2021. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
A családomból 2 testvérként mind a 2-en otthagytuk az egyetemet (nem egyszerre). Nekem például 3 félévem van meg. Közben találtunk sokkal jobb lehetőséget. Szóval pont szarok a diplomára, mert attól nem lettem volna több, csak több időt b***tam volna el. Nekem nem kell. Amúgy is csak mások véleménye miatt kezdtem neki "tanulni" egy hasznavehetetlen képzésen.
2021. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően tud vazarni.


Nem azért mert én vagyok a köcsög beképzelt diplomás.


Hanem azért, mert elgondolkodtató, hogy olyan feladatköröm van, ahol mások munkájától függök, msok munkájáért felelek (építőipar) ehhez képest azt látom, hogy sok a kókler akik "kilóra" dolgoznak felveszik a pénzt és lelépnek. Más meg szív és javít utánuk.


De nem kell ehhez diplomás-nem diplomás ellentét sem.


Azt látom, hogy a szakmát végzett szakembekerek is frusztráltak, ha megtudják, hogy egy segédmunkás közel annyit keres mint ők és semmi tudás, semmi végzettség nincs mögötte, de még csak a munkájukra sem kell igényesnek lenni.


Ettől függetlenül nem vagyok "vakon" irigy.


Volt például egy osztálytársam, mindig ő volt lenézve, szegények voltak, apja alkoholista, majd meg is halt. Anyja is munkanélküli. A gyerek se volt túl eszes, de mellette nem is volt soha háttere sem. Ehhez képest azt látom, hogy most önálló kis vállalkozása van, felújításokat csinál és relatív boldog kis életet él. Ő rá például tök büszke vagyok így évek után is, hogy szó szerint a semmiből felépített egy normális életet családdal, feleséggel, gyerekel és ha nem is jómódban, de tisztességesen élnek.

2021. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Kereslet-kínálat. Mivel ismerem a hátterét, és ha akarnék tudnék rajta változtatni így nem zavar.


Egyébként miért kéne hogy zavarjon? Attól hogy valaki nem iskolázott, ugyanolyan értékes ember és nem feltétlen jelenti hogy kevesebb az esze. Pláne ha mondjuk egy villanyszerelőt hasonlítunk össze egy szabad bölcsészetissel...

2021. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Engem soha nem érdekelt a pénz vagy a materiális dolgok. Azért mentem egyetemre, mert a választott terület érdekelt, szerettem volna új ismereteket szerezni és azzal szerettem volna foglalkozni a jövőben. Ez sikerült, ennek pedig nagyon örülök. Saját megítélésem szerint egyébként nem keresek rosszul, legalábbis én elégedett vagyok és meg tudom magamnak teremteni azt, amire szükségem van, amire vágyom. Valamint a legfontosabb tényleg az, hogy szeretem a munkámat, szívesen csinálom, mindig tanulok valami újat és jó körülmények között is dolgozom. Úgyhogy nem cserélnék, nem bántam meg stb., ebből a szempontból egyáltalán nem frusztrál ez a jelenség. Viszont abban tudok némileg osztozni az ötös hozzászólóval, hogy sokszor nem látom a valós tudást és értéket egyes munkák mögött és ebből a szempontból sok esetben nem tartom reálisnak a bérezéseket.
2021. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Engem nem zavar, ha valaki jobban keres, az én pénzem attól nem lesz kevesebb. A legnagyobb baj, hogy ahogy alakul át a világ, egyre kevesebb munkásra és egyre kevesebb szellemi dolgozóra lesz szükség. Gépek fognak dolgozni helyettünk. De például már több éve az is megvalósult, hogy az átlag munkavállalóknak automatikusan megcsinálja az állam az adóbevallását, tehát máris kiesett egy munkakör.

A bolti pénztárosok is hamarosan szögre akaszthatják a munkaruhájukat, És hány olyan szakma van még, ami el fog tűnni, csak nincs annyira most sem szem előtt. Mindenesetre valakinek minél nagyobb a tudása, akár van róla papírja, akár nincs, a jövőben az fog jobban boldogulni.

2021. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
De bezzeg ha gázszerelő, vagy vízszerelő, vagy burkoló, vagy asztalos, vagy kőműves, stb kell, akkor azért jó, ha találsz, ugye? A diplomával észt, empátiát és emberséget nem adnak, ez tisztán látszik a te esetedben is. Ha már ennyire kiművelődtél az egyetemen, biztos azt is megtanultad, hogy aki szakmunkás, az nem feltétlenül hülye, hanem lehet, Isten bocsáss meg, szereti, amit csinál, vagy nem volt lehetősége tanulni. Amúgy 2 diplomával süss hamburgert a mekiben, de a légkondis nekem 15 ezerért tisztította ki a légkondit, 20 perc alatt. Te idióta barom...
2021. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem zavar, mert azért van diplomám, hogy az általam választott szakmát csinálhassam, amit szeretek és érdekel. Asztalos vállalkozóként biztosan többet keresnék, ha egyedi konyhabútorokat gyártanék, de valószínűleg utálnám csinálni, mert nem érdekel. Ahogy az asztalosnak se lenne se kedve se türelme az én munkámhoz.
2021. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!