Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pár napja kezdtem egy cégnél....

Pár napja kezdtem egy cégnél. Úgy érzem nem ez lesz a legjobb hely ahol dolgoztam vagy évekig ezt akarnám csinálni.Kolléga akivel dolgozom,nagyon nem jövök ki alap vetöen kerülöm az ilyen embereket.Ö Tanit be de nem tanít.Keressek lassan más munkát?

Figyelt kérdés
Aztán számon kéri miért nem tudom
2022. szept. 2. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Ha van közös főnökötök, akkor kezdeményezzél nála egy hatszemközti megbeszélést, ahol szemtől szemben tudod szembesíteni azzal a főnökötök előtt a "kollégádat", hogy nem tesz meg mindent a részéről, amit megtehetne, ill. meg is kellene tennie - és éppen ezért inkorrektnek tartod részéről a "behajtást"! -"Vamzer" akkor lennél, ha a "kollégád" háta mögött tárnád fel ugyanezt - úgy, hogy az érdekeinek a megvédésére esélyt sem adnál, - ez meg a saját érdekeid nyílt sisakkal esedékes védelme kategória ebben a formájában.
2022. szept. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden munkahelyen vannak gyökerek. Pályakezdő koromban én is sokat ültem a főnöknél, pontosan ugyanezért, ami most veled történik. Nem szabad mimózának lenni, ki kell állnod magadért, hiszen a megélhetésed a lényeg, nem a bunkó kollega lelkivilága.

Kereshetsz más munkát, de ott is lesz gyökér ember, mindenhol van, ezért a hozzáállsodon kellene változtatni, hiszen a munka egy üzleti alapon működő dolog.

Ha úgyéreztem, hogy valaki hátráltat abban, hogy a cégnek, ahol dolgozom pénzt keressek, mert ez a lényeg, rögtön szóltam a főnöknek! Persze az is lényeg, hogy felkészülten beszélj a főnökkel, tűpontosan megfogalmazva, mi a probléma. A vezetőnek az érdeke és a tiéd is, pontosan ugyanaz, ha ezt a vezetőd sem érti, nem látja be és a gyökér kollega mellet áll ki ebben az esetben, amit leírtál, akkor valóban érdemes más munkát keresni.

Még egy nagyon fontos dolog az, hogy lehetséges, hogy a gyökér kollega úgy látja/gondolja, hogy alkalmatlan vagy a feladatra, de ezt is tisztázni kell a vezetővel, mert egymás idejét raboljátok, ha tényleg így van. Itt pénzről, megélhetésről van szó, érzelmeknek, dacnak, sértődésnek, duzzogásnak szerintem helye nincs.

2022. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Minden munkahelyen vannak ilyenek, nagy mázli, ha nem közvetlen munkatárs.

Kerüld meg a kollégát és jelezd a főnöknek.


Kb. ugyanígy éreztem a jelenlegi munkahelyemen, ahol már 3 éve dolgozom. A közvetlen kolléga fúrt személyes okok miatt (a barinője helyére vettek fel, azt meg kirúgták). Nem igazán segített, helyette beszólt mindenért, gúnyosan mosolygott, kiforgatta a szavaimat majd beszólt és megkérdőjelezte az értelmi és szakmai képességeimet. Majd jelezte a főnökömnek is, hogy szerinte alkalmatlan vagyok a pozícióra, és a munkafolyamatokat se tudom megtanulni, az időmet meg beosztani és hasonlóK.

Ez követően jelezte nekem, hogy jelezte a főnöknek az alkalmatlanságomat, a cég érdekében. Én nyugodt hangnemben megköszöntem :D

Mivel a főnökömnek már az elején szóltam, hogy fúrnak, ő mondta hogy nyugodtan forduljak hozzá ha valamiben elakadok. Ez így is lett, ha kérdésem volt normálisan válaszolt és ennek köszönhetően mikor a kolléga jelezte felé az alkalmatlanságomat a főnököm már tökéletesen tisztában volt a szemétkedéssel és a képességeimmel, hogy mindent meg tudok csinálni.


Persze nem mondom, egyszer kétszer elsírtam magam itthon. Viszont ami nem öl meg, az megerősít.

Válthatsz munkahelyet, de mindenhol lesznek ilyenek.

2022. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!