Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen panaszkodnak a...

A munkahelyen panaszkodnak a lustaságomra, de ennyi pénzért nem akarom megerőltetni magam. Én gondolkozom rosszul?

Figyelt kérdés

Irodai meló egy vidéki kisváros hivatalánál, rendes bejelentett 8 órás. Fizetés nettó 100 ezer. Nem panaszkodtam rá eleinte, mert gondoltam tapasztalat szerzésnek meg zsebpénznek jó, nem is kellett különösebben semmit csinálnom, szóval fairnek éreztem a 100 ezret. Viszont ahogy teltek a hónapok egyre több meg több munkát bíztak rám, végül már odaáig fajult, hogy majdnem minden nap túlóráznom kellett, plusz még a munkahelyemen kívül szociális munkát végezni hétvégente (idősek otthonában meg oviban). Az a helyzet, hogy úgy érzem elkezdtek engem kihasználni. A kolléganőim a kétszeresét keresik a fizetésemnek, és őket sosem láttam még itt túlórázni vagy épületen kívül dolgozni az elmúlt másfél évben amit már itt lehúztam. Már én is elkezdtem új munkahelyet keresni egy ideje (sajnos nincs sok lehetőség a környékemen).

A főnökeim meg a kolléganőim viszont rendszeresen elkezdték szóvátenni, vagy a hátam mögött kibeszélni, hogy nem csinálok semmit és csak melegedni járok be. Ami félig-meddig igaz is, ugyanis nincs már ami motiváljon arra, hogy én még 8 óra meló után itt maradjak 2-4 órát dolgozni pluszban, vagy olyan nagy felelősségű munkákat végezzek el, amire nincs idejük vagy kedvük a kollégáknak és az én nyakamba varrják (rendszerint ez is túlórához vezet). A túlórákért pedig nem kapok pénzt, ha olyan kedve van a főnökeimnek, elengednek cserébe melóból másnap pár órával előbb, és ennyi.


Szóval lehet én érzem rosszul, mert fiatal vagyok, de kicsit megalázónak érzem, hogy havi 100 ezerért ennyit kelljen dolgozni. Véleményekre lennék kíváncsi, hogy csak velem szaladt el a ló, vagy tényleg van alapja a problémámnak?



2022. szept. 2. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Ez troll kérdés. Ilyen nem létezik. Eleve a minimálbér több mint 100 ezer..
2022. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én el se fogadnék olyan állást, ahol nincs meg a minimálbér fizetésként.

Szóval, itt a butuska te voltál a kezdetektől fogva. Ők csak kihasználják azt, hogy van ilyen balfék, aki ennyiért is elvállalta ezt a melót, most pedig addig húzzák rólad a bőrt, amíg engeded.


Mondj fel, ennyi.

2022. szept. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlóráznod kell, fizessék meg, vagy adjanak rendesen szabadidőt, különben törvénytelen. Amit a kollégák csinálnak, az a pszichológiai hadviselés része,

de Te döntöd el, hagyod-e magad kihasználni.


De amúgy ha elvállalsz egy munkát, illik a képességeidnek megfelelően elvégezni, vagy hagyd ott.

2022. szept. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
100 (száz) ezer? Most viccelsz? :D
2022. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Én strandon dolgozok, és 100ezret keresnek a dolgozók. Van olyan gyár a közelben, ahol 2 műszakban a válogatósok 110-et keresnek. Tehát van ilyen.


Fizuemelésed tuti nem lesz, ha mindenki úgy gondolja hogy melegedni jársz oda. Szerintem keresgélj jobbat.

2022. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem keress mast.. bar igy lehet ugyis kiraknak idovel. 100ezerbol mit csinalsz? Albim se jonne ki
2022. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!