Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen okkal lehet indítványozn...

Ilyen okkal lehet indítványozni azonnali hatályú felmondást?

Figyelt kérdés

Röviden tömören pszichoterror áldozata lettem. Legutóbb pl azzal jöttek, hogy büdös vagyok, miközben soha senki nem mondott még ilyet nekem és ez csak egy a sok közül 😢.

A közvetlen felettesem is benne van a dologban és utálja a képemet, úgyhogy az nem megoldás, hogy hozzá forduljak. Minden jel arra utal, hogy ki akarnak utálni (új munkahely keresése folyamatban van).


2022. szept. 2. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

vagy csak eddig nem merték megmondani

tőlünk rúgtak már ki embert mert büdös volt

2022. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Beadnám a felmondásom és elmennék táppénzre. A felmondásban hosszasan megindokolnám az általad említett dolgokkal, részletes példákkal.

Közben meg elgondolkodnék a történteken.

Nem tudom mekkora cég, hány kolléga, de azt nehéz elképzelni, hogy ha nem veled van a gond, akkor ok nélkül miért zárt össze mindenki egy emberként ellened.

2022. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdezz körbe a családodban, hogy büdösnek gondolnak-e.

Lehet rossz a higiéniád. A saját szagunkat nem nagyon érezzük, ha pedig igen akkor biztos h más már sokkal hamarabb érzett bennünket.


Ha pedig ki akarnak utálni, akkor ne mondj fel, rúgasd ki magad mert ha felmondasz nem kapsz pénzt.

2022. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2022. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mármint hogy te akarsz azonnali hatállyal felmondani?


A munka törvénykönyvét nyisd ki (online), pontosan le van írva benne, hogy a munkavállaló milyen esetekben adhat be azonnali felmondást.

2022. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy büdös vagy? Mert ugye ilyenkor az ember ki szokta emelni mennyit mosakszik ami most úgy kicsit kimaradt...
2022. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Tehát felmondasz, mert büdös vagy? Jól hangzik... XD
2022. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem Andrásnak hívnak? :D Volt munkahelyemen volt egy büdös András, fúj megmaradni nem lehetett mellette. Ha elment mellettem ott maradt a szaga percekig. De a hülye csopvezt hiába kértük, ő nem szólt rá, pedig neki kellett volna.
2022. szept. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Semmi baj a higiéniammal.

Bárki akinek meséltem a sztorit ledöbbent.


Minden este fürdök(hétvégén azért én is jobban elengedem magam, úgyhogy ott néha ki szokott maradni), heti 2x hajat mosok(hosszú hajam van és hajmosós napokon 1 órát vesz igénybe a hajmosás, fürdés, hajszárítás összesen). Rendesen mosok fogat is. Évente 1 fogkőleszedesre is elmegyek.


9 éve dolgozom előtte meg 14 évet iskolába jártam+3 évet egyetemre munka mellett és ugyan sokmindenre lehet panaszkodni rólam, de az, hogy igénytelen lennék soha eddig.


A párkapcsolataimban sem jött elő ilyen probléma.

Ennyi idő alatt csak kiderult volna, ha tényleg büdös lennék.


(egyébként nő vagyok).


Amúgy nagy nemzetközi cégről van szó, több hazai telephellyel (nem tudok máshova átmenni, mert nincs senki a helyemre). Kirugni meg nem fognak, mert ahhoz komolyabb vétség kell.


Ja és előttem a főnök már 2 kollégát is eluldozott onnan és összessegeben is nagy a fluktuáció. Az egyik telephelyen azt mondtak, hogy 2-3 év alatt vagy 20-an felnondtak. Alig fél éve pl vagy 6-an léptek ki. Meg most is lejár 2 kollégámnak a felmondási ideje.

2022. szept. 2. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták büdösnek csúfolni, akitől nagyon undorodnak. Kérdező, mondj fel, de ne azonnali hatállyal. Hogy büdinek neveznek, az nem elég indok. A lelki terrort meg gondolom úgyse tudod bizonyítani.
2022. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!