Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Legálisak azok a külföldi...

Legálisak azok a külföldi álláslehetőségek, amiket magyar közvetítőcégnek látszó valakik hirdetnek úgy, hogy "kiküldetés" és "magadnak kell a TB-det itthon fizetned"?

Figyelt kérdés

Pl.:

[link]


"Elvárások

Fizetett magyarországi TB jogviszony feltétel – Munkavégzés kiküldetésben..."


és


"Amit ajánlunk

Szerződéskötés: Budapesten, személyesen, vagy online, e-mailen keresztül.

Bér: Br. 14,50 EUR / óra + pótlékok / hozzávetőleg nettó 1.750 EUR / hó. 7 hónap után 1.950 EUR nettó. Nyelvismerettel nettó 1.900 EUR, 7. hó után 2.150 EUR.

Magyar bejelentés

Járulékalap bruttó 433.000 Ft - NEM MINIMÁLBÉR"


Hogy lehetséges, hogy:

- magyar bejelentés esetén az a feltétel, hogy legyen fizetett TB-d (nem ők fizetik a járulékaidat?),

- magyar bejelentés esetén euróban kapsz fizetést, de magyarországon adózol forint alapon,

- egy közvetítőnek tűnő cég kiküldhet külföldre olyan munkakörbe, amiben itthon nem alkalmaz senkit?


Mi ez?



2022. szept. 2. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fura... magyar bejelentés, meg bruttót ír.... ugyanakkor feltételkent említi a tb jogviszonyt.


Minimum érdekes....

2022. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar közvetítő által intézett feketemunka Németországban. A világ legmocskosabb dolga: nincs nagyobb cigány a magyar kisfőnöknél külföldön.
2022. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nettó 2ezret igér de a bejelentés kb ezer eur bruttó....


Ez vmi bűnbanda!

2022. szept. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2022. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Maga a cég nem kamunak tűnik


[link]


De ez a hirdetés felvet kérdéseket...


Nemblehet őket felhívni és rákérdezni?

2022. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ezt a hirdetést elengedném!

Ha már tényleg normális közvetítő irodát keresel,akkor itt vannak ők. Ha beszélsz valamennyit németül simán felvesznek. Az adeccon keresztül lehet a bmw be is bejutni pl. 17 eur órabér 3 hónap után 19 eur. Ismerősöm ott van és 2500 a havi fizetése. (netto) sima szalagmunkás

Lakás már nehezebb dió, de wg. van már havi 400-500 euroért. Sokan így kezdik, aztán mikor van elég pénz meg bejelentett munkaidő, vesznek ki lakást meg házat.


Most nem linkelem az oldalt, de könnyen megtalálod. adecco. de

Az egész németország területén kínálnak több ezer állást.

2022. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bérszámfejtőként a következőt tudom mondani:


Ha legálisan, kiküldetés keretében mész ki dolgozni, azt úgy tudod megtenni, ha van A1 igazolásod. Ezt a magyar egészségbiztosító szerv állítja ki. De! ennek az egyik feltétele, hogy folyamatos legyen a biztosításod (minimum 30 biztosításban töltött nap a kiutazás előtt). Ha pl egy éve munkanélküli vagy, akkor nem kapod meg az igazolást. Így ha kiküldenek, ebben az esetben kint kellene járulékot fizetned, ezt meg a cég gondolom nem vállalja be.


Hozzátenném még, ennek a maximuma 2 év, utána már csak speciális esetben adják ki, szóval hogy mennyire "hosszútávú" az kérdéses.


A fentiek miatt én azt gondolom, hogy ez lehet egy teljesen korrekt hirdetés (is).

2022. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3: nettó 2000 vs járulékalap: van egy kiskapu, ami fixálja ebben az esetben a magyar járulékalapot, bár személy szerint azt hittem ez megszűnt végre. De mivel jómagam nem számfejtek ilyeneket, ezért ezt nem tudom pontosan. Azt biztosan tudom, hogy korábban sok cég alkalmazta ezt a konstrukciót, pont emiatt, hogy így a bruttó egy részére nem fizettek járulékot. Etikusnak nem mondanám, de jogszerű. (Amiről beszélek, kizárólag ebben az esetben működik, amikor a munkavégzés külföld, jellemzően egyébként pont Németország.)
2022. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 vagyok még mindig. Lehet azért emlékeztem úgy, hogy megszűnt ez a lehetőség, mert régen a minimálbér után kellett járulékozni, ez meg amit a hirdetés ír a bruttó átlagkereset. Talán ez volt a változás, de nincs kedvem utánanézni.
2022. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi, #8, énvezekröl nem tudtam... nyilván picit szürkezóna, de legalis kiskapuk..
2022. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!