Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen húzásai lehetnek egy...

Milyen húzásai lehetnek egy cégnek ha ki aakr rúgni de sok lenne a végkielégítés ezért igyekszik rávenni hogy „önként“ menjek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Embertelen munkamennyiséget osztanak rád, direkt irritálóvá teszik a körülményeket.
2021. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Embertelen munkamennyiséget osztanak rád,"


És mit szólsz ahhoz amit velem művelnek hogy konkrétan minden feladatot kivettek a kezemből és gyárkapun belüli munkanélküli lettem?


Bizalmi feladatok elvétele volt az első kör(pénzkezelés, számlázás), majd "érdekes" húzások (íróasztal elvétele és lecserélése egy százéves széteső asztalra, net kikötése "szerviz" címmel)


majd a nem bizalmi feladatok elvétele

így most napi 8 órában semmit se csinálok?

2021. aug. 5. 17:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Én ennek csak örülnék...
2021. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Én ennek csak örülnék..."


1 év után is? Napi 8 órát bejárni pasziánszozni?

2021. aug. 6. 09:03
 5/12 anonim ***** válasza:
4: 1-es vagyok. Én is örülnék neki. Tekintve, hogy étterem konyhájában gályázom napi 12-13 órát. Ha valamire, arra biztos nem panaszkodnék, hogy túl kevés a munka. Hidd el, sokkal rosszabb az, amikor veled végeztetik 2 vagy 3 személy munkáját.
2021. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"arra biztos nem panaszkodnék, hogy túl kevés a munka“


Hát én se panaszkodom csak csöppet furcsa hogy egy cég így akarjon engem rávenni az „önkéntes „ távozásra, hogy ne kelljen végkielégítést fizetni (3 havi bér lenne) ahelyett hogy összekapná azt a szaros 3 havi bért és elküldene ő!! ÉRTHETETLEN!!


1 éve tart ez a „móka“ és ezalatt a 3 havi végkielégítést NÉGYSZER kifizette nekem munkabérként-amiért meg se dolgozom...

Ebben mi a jó, fel nem foghatom!


Arra vár hogy magamtól menjek mert akkor nem kell végkieg-de míg vár erre, már 4db végkieg-et bukott el rajtam.... hát Ő TUDJA!! AZ Ő PÉNZE!

2021. aug. 6. 09:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most elkezdett gyanús lenni a kérdés realitásértéke. Nem a munkaügyis vagy véletlenül?
2021. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"gyanús lenni a kérdés realitásértéke. "


A nyers tényeken nincs mit tagadni. Amit leírtam az ÚGY VAN! ezen nincs mit hinni /nem hinni.

1+1=2 ez nem hitkérdés.

2021. aug. 6. 09:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, más terület, de érdekes volt. Szakszervezetis kolléga, hergelte a népet. (pedagógia)


Emberünk rávett egy csomó kollégát, hogy ne vegyék ki a 20-as karantén idején a tavaszi szünetet szabinak, mert a főnök nem szólt időben, így nem kötelező kivenni.

Csomóan adminisztrációs feladatokat végeztek, csak hogy nyáron több szabadságuk legyen. (ami nonszensz, ez pedagógia. A legtöbb kolléga covid előtti időkben hányat-homlok rohant tavaszi szünetre.)

De a szakszervezetis jött a munka törvénykönyvével, meg az oktatási miniszterrel, meg kellett nekik engedni.


Jött a nyár...

És a főnök is elolvasta a szabadságra vonatkozó részt.

Kiadta egyben, amit ki kell adni, aztán minden héten 2-3 nap meló egész nyáron.

Jöjjön be személyesen, nincs online munka, főljön meg a légkondi nélküli épületben. És olyan adminisztrációs terhek, ami ad egy kis munkát otthonra, a szabira is.

Elment szépen magától.

Nem hiányzik, azóta nyugodtabb a légkör.

2021. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"ami ad egy kis munkát otthonra, a szabira is."


és azt hogy? szabi alatt semmit, de egy tollvonást se teszek mert szabi.


otthon szintén nem. ha már berendelnek, akkor oké, az a munkahely, de akkor otthon már egy tollvonást se. evidens nem?

2021. aug. 11. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!