Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 4 éve vagyok egy munkahelyen...

4 éve vagyok egy munkahelyen járni fog valamennyi végkielégítés?

Figyelt kérdés
Az okosok eldöntötték hogy a jelenlegi munkahelyemről eltávolítanak,gondolkodjak el hova akarok menni (cégen belül). Ha nem jön össze akkor ha felmondok akkor közös megegyezéssel járhat végkielégítés?
2021. aug. 7. 06:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor jarna, ha ők mondananak fel. Mivel azonban felajanlottak helyette mast, ha nem fogadod el, semmit nem kapsz.
2021. aug. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem ajánlottak fel
2021. aug. 7. 07:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt irtad.
2021. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Adhatnak, ha közös megegyezéssel mész el, nem tiltja semmi, de miért adnának? Én se adnék.
2021. aug. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

DE, felajálottak helyette mást:

"gondolkodjak el hova akarok menni (cégen belül)"

2021. aug. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

És mi van ha

- az új helyet cégen belül NEM FOGADJA EL

- és nem mond fel



Na akkor mi van???


Okosok.



Én UGYANÍGY VOLTAM tavaly.

Mondták új pozi cégen belül. Írjam alá. nem írom alá.

De akkor mondjak fel.

Nem mondok fel!


Akkor kirúgnak!

Rúgjanak.

De akkor jár a végkielégítés.

És járt is.

Mert az új helyet nem fogadtam el, ugyanakkor fel nem mondtam-mit tudtak velem csinálni? Semmit. Kirúgni. De akkor meg jár ami jár!


LEGYEN MÁR ESZÜNK!

2021. aug. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Téged nem kirúgtak, csak elbocsátottak. A kirúgás az én szóhasználatomban fegyelmivel történő elbocsátást jelent és akkor nem jár semmi. A tiéd még normális cég lehetett, nálunk találtak volna valami ürügyet rá.
2021. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-osnak igaza van.


Végkielégítés nem jár közös vagy a munkavállaló felmondása esetén szerintem sem.

Ha nem felel meg neki másik pozíció, nem köteles elfogadni a felajánlást, ha nem akarja. Ahogy mivel nem akar felmondani sem, neki nem kell felmondani sem.


Ha a cég fel akar neki mondani, akkor majd a cég felmond neki, és ilyen esetben jár tudtommal a végkielégítés is. De pont abban a helyzetben vagy kérdező, hogy érdemes utánanézned, hogy ne veszíts ezen a helyzeten.

2021. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mivel azonban felajanlottak helyette mast, ha nem fogadod el, semmit nem kapsz."

- Utolsó vagyok: na látod pont ennek kell utánanézned pl, tényleg így van-e. Ha igen, akkor az elég sz*r húzás. :S

2021. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ascelpius ***** válasza:

Ha felajánlanak másik pozíciót és nem fogadod el, ugyanúgy jár a végkielégítés ha felmondanak neked. Te arra a pozícióra szerződtél velük, ők abban nem tudnak tovább foglalkoztatni, teljesen lényegtelen hogy másikban igen.

Közös megegyezés esetén is járHAT végkielégítés. Sokan nem értik a közös megegyezés lényegét, abban egyeztek meg amiben akartok. Ha valamelyik fél nem megy bele a másik feltételeibe, akkor nem egyeznek meg és jön a felmondás valamelyik részről.

2021. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!