Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaidőn kívüli hívás?

Munkaidőn kívüli hívás?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen problémát okoz, hogy munkaidőn kívül és szabadság alatt nem veszem fel a telefont. Teljesen általános munkaügyben hívnak, amivel lehetne munkaidőben is keresni, abszolút nem sos.

Úgy gondolom, ha valakinek fontos, akkor majd visszahív munkaidőben. Emiatt is én vagyok a hibás, hogy akkor miért nem hívom vissza.

Már többször volt ebből problémám. Ez lehet ok a kirúgásra? Én abszolút nem érzem jogosnak, ha tényleg csak nagyon nagyon fontos dolgokkal keresnének este 6-kor meg reggel fél 8-kor akkor nagyobb lenne az ezirányú hajlandóságom.


2022. szept. 13. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Szellemi foglalkozásoknál ez teljesen általánosan így van. Pont emiatt nem fognak kirúgni, csak éppen ha bármi miatt le kell építeni a csapatból egy embert, nem kell keresgélniük, ki legyen az.
2022. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem, miert akkora problema felvenni a telefont.
2022. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Irányítsd át a munkaügyben bejövő hívásokat a főnököd telefonjára!

Mint főnöködnek, neki tudnia kell minden munkaügyben felmerülő kérdésre a válaszokat!

2022. szept. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Benne van a munkaszerződésedben, hogy köteles vagy felvenni a telefont munkaidőn kívül? EGyáltalán adtak neked céges telefont? Milyen feltételekkel?


Ha a magántelefonod, akkor a cég szempontjából nemlétező... Hisz senkit nem kötelezhetnek, hogy legyen mobilja.

2022. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van céges telefonom, de nem áll a szerződésben, hogy köteles vagyok mindenhova mindig magammal hordani és felvenni. A múltkor elmentem 2 nap szabira és a főnököm (ő helyettesít ilyenkor) a magánon keresett amúgy olyan dolog miatt aminek mellesleg 5 perc alatt utána tudott volna nézni. (Egyébként is a helyettesítés olyan, hogy ami halaszthatatlan azt megcsinálja, de mikor visszajövök pótolhatom be a szabi alatt el nem végzett feladataimat. A nyári 1 hetes szabim után azzal fogadott, hogy "1-2 hét alatt talán utoléred magad". De ez más kérdés..)

Pl tegnap este 6-kor felvettem egy kollégának, aki fél órán át regélte, hogy majd holnap milyen feladatot beszéljünk át.

2022. szept. 13. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Kollégát ha csak azért hív mert unatkozik, le lehet rázni egy "majd holnap megbeszéljük"-kel. Nem az a megoldás, hogy nem veszed fel a telefont.

Te elvégzed más teljes munkáját ha ő szabin van?

2022. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
De milyen munkakör ez, vagy milyen cég, hogy folyton b.ctatnak??? LEgalább jó sokat fizetnek érte?
2022. szept. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6. Ha valakit helyettesítek, annak a feladatait igen :) az előző munkahelyemen mindenkinek megvolt a helyettese, amikor visszajöttem szabiról vagy táppénzről nem kellett "behoznom magam" mert a feladatok 99%-a el volt végezve.
2022. szept. 13. 13:45
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ne vedd fela telot soha.
2022. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehát végülis nem berángatni akarnak, hanem csak kérdezni valamit. Megkérheted őket, hogy próbálják mindig rövidre fogni. Esetleg a főnöktől megkérdezni, hogy nem lehetne-e valamiképp megfizetni, hogy felveszed a szabadidődben.
2022. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!