Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy mostanában...

Miért van az hogy mostanában lenézik a “háziasszonyokat”?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre hogy ha manapság ha egy nő nem dolgozik munkahelyen hanem otthon végzi a házimunkát és mondjuk a párja keresi a pénzt azt nagyon lenézik .Nem azt akarom mondani ezzel hogy minden nőnek otthon a helye , mert semmi bajom a karrierista nőkkel ,csak ezt nem tartom helyesnek hogy aki nem karrierépítő hanem inkább otthon melege megteremtő típusú nő az már ciki .Mert pl sztem tok sok előnye van ha otthon van a nő ,pl nem olyna nyugos és fáradt folyton ,nincs vita amiatt hogy ki főzzon-takaritson stb .mert sok not látok akinek nem lenne való ez a karrierepitgetos folyton elore torjunk élet .Mit gondoltok erről ?

2022. szept. 14. 11:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Én nem látok ilyen általános "lenézést".

Sok esetben nemcsak a háztartást viszi az otthonlévő feleség, és a gyerekek nevelésével törődik, de pl. a férje vállalkozásához is hozzájárul. AMi kifelé esetleg nem látszik...

2022. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Azt kell tudni, hogy a világon mindenkit "lenéznek", bárkiből lehet áldozat kellő fantáziával.
2022. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Viktor Viktorovics Vikátorovics Viktorta de Traktorta,

azaz röviden Viktorta nézetei miatt.

2022. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk a kérdésed is elég szexista, demagóg és provokatív. Attól, hogy egy nő dolgozik, még nem feltétlenül karrierista. Nem csak a "pénzhajhász" és a "napi 24 órában mos-főz-takarít" típus létezik, hanem közte millióféle árnyalat. És aki dolgozik, az sem feltétlenül mindig nyűgös és fáradt, mint ahogy az sem feltétlenül vezet tip-top háztartást, aki nem jár el munkába.
2022. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

A háziasszonyokat akkor nézik le, ha eltartatják magukat a férjükkel és nem végeznek kereső tevékenységet/ nincs munkahelyük.

Azok a nők, akik dolgoznak, szintén elvégzik a háztartás vezetésével járó feladatokat, ők is főznek, mosnak, takarítanak, bevásárolnak, gyereket nevelnek. Na ehhez mit szólsz , kérdező? Kapizsgálod már, hogy hozzájuk képest, aki csak otthon tengődik, mert semmi más dolga nincs, az lényegében egy ingyenélő parazita?

2022. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Én nem nézem le, csak nem értem azokat, akiknek kielégíti a szellemi igényeit a háztartásbeliség. De ha nekik így jó, akkor egészségükre.

Téged a sarkított, ostoba, demagóg nézeteid miatt néznek le, nem a háziasszony státuszod miatt - hozzáteszem, jogosan. Ebben a kérdésben is csak a saját segged nyaltad, ennyi értelme volt.

2022. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 “kedves “ válaszoló . Az teljesen más ,ha a nő dolgozik , akkor OSSZE MEG az otthoni feladatokat a párjával !!ne mindent o cipeljen a hátán!!! És az otthoni munka mióta “tengodes”? Na ,pomt az ilyen jellegű “kulturált “,hozzaszolokra írtam ,hogy lenéző :))
2022. szept. 14. 12:49
 8/18 anonim ***** válasza:
61%

Mert ha nincs gyereke, akkor ez egyenlő a picsameresztéssel.


Egy 3 szintes, gépesítetlen, 300 négyzetméteres palotában, amit egy 20 fős család lakik, van annyi házimunka, amire rámegy napi 8 óra...


Egy olyan család, ahol nincs 6 évesnél fiatalabb gyerek, csak két felnőtt egy átlagos lakásban, simán el tudja végezni a ház körüli teendőit munka mellett is. Én sem viselném el, hogy valaki fél órát pöcsöl, 7 és felet tesped, de azért etessem és tűrjem el, hogy egy ember fizetése jut két főre... Jól keresek, nem arról van szó, de ez nekem nem éri meg úgy, hogy nélküle is tudnám vezetni a háztartásom munka mellett és még pénzem is maradna.


26n

2022. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Demagóg a kérdés!
2022. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 ezt a demagóg dumát hanyzsor szeretnéd meg leírni ?😂
2022. szept. 14. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!